bugün

7 haziran seçimlerinde Hdp ile kol kola verip mhp yi akp nin yanına itmesidir. Bu chp nin tarihindeki en büyük hatalardan birisidir. hdp ile ortak hareket etmeyi mhp ile ortak hareket etmeye tercih etmiştir.

" ama ama biz mhp ye sonradan başganlık sözü verdik " laflarını söyleyenler çok komiksiniz. O sadece bir zorunluluktu, çaresizlikti ve mhp bunu chp nin yüzüne çarptı.

ayrıca, bu hamlenin gerçekleşmesi esnasında fetö nün olaya etkisini herkesin zekasına bırakıyorum.
bana göre, sadece belirli bir kesime hitap etmesidir.
Kürt milliyetçiliğine teslim olmak geri dönülmez bir hatadır.
Karşısındaki ile centilmence dövüşmek. Bel altı vuran her türlü pisliği yapan rakiplerine hep beyefendi gibi karşılık vermesidir.
hdp li yönetcileri bağımsız sanıp, onların dümen suyuna gitmesidir. Chp, hdp topuna girmeyecekti.
pkk uzantısı bir partinin hala destekçiliğini yapmaktır. Pes gerçekten pes. Pkk nın bitmesini istemiyor mu chp?

çıkın şu fetö nün etkisinden çıkın. Çıkın allah rızası için çıkın artık. Birileri size böyle söyleyin dediği için konuşmayın yeter artık..!

(bkz: anlamakta zorluk çekilen durumlar)
Mesele bugün pkk olduğu halde ağızları açılmıyor. Oysa hergün akp çözüm sürecinde yanlış yaptı diyorlardı. Üstelik süreç ilerlerken akp nin çözüm politikalarını beğenmeyip kendileri daha insancıl bir metod hazırladıklarını söylemişlerdı. Buna rağmen bir kaç yazar arkadaş dışından da başlık altlarında kendilerini pek göremiyoruz.
Şuan açık açık hdp nin savunuculuğunu yapmasıdır.

Pkk ı ypg i destekleyen bu itleri atatürkçüyüm diyen parti savunamaz.
içinde bulunduğumuz durumdan ötürü sezgin tanrıkulu dediğim başlıktır.
AKP terörist karşılarken sesi çıkmayanlar chp rö rö rö yapıyor .
Hdp sempatisi duyuyor olmaları fikrimce.
(bkz: 4 kasım 2016 sezgin tanrıkulu açıklaması)
fazla iyi niyete kapılıp yoldan sapmak.
Atam zamanında yine ileri görüşlülüğünü konuşturmuş. "Nereden bileyim chp'nin sonsuza kadar benim partim olarak kalacağını"
RTE'nin milletvekili olabilmesi için 2002 yılında anayasa değişikliği yapılmasına katkıda bulunmasıdır.
Zamanın Amerikan büyükelçisi Edelman'dan dinlemek lazım bunu neden yaptıklarını.
Doludizgin BOP.
(bkz: sezgin tanrıkulu)
dokunulmazlık oylamasında "anayasaya aykırı ama evet" demesidir.
hdpyle olan ittifakıdır. hdyi yanına almasa adam gibi seçimi kazansalardı ortalık böyle karışmaz kazanana herkes saygı duyardı., evet..
Çağı yakalayamaması. değişen dünyada fikirlerini ve yapılanmasını çağın koşullarına göre revize edememesi. Milli şef ve tek adamlık devri bitti kemal bey. Komitacılıkla nereye kadar.
Dinci itler tarikat uşakları çok çağ atlamış evet.
Hata mata yok cahil halk var .
deniz baykal'ın 2002'de bugün başımıza bela olan irticai faaliyet ve sahtekarlıktan hüküm giymiş bir suçlunun siyasi kariyerine devam etmesini sağlamak için anayasa değişikliğine destek vermesidir.
Medya oluşturumaması, halk TV rezil durumda. Fox olmasa kimse ne olduğunu bilemeyecek. Ya Fox bir haber kanalı kuracak. Ya da bir ulusal Kanal alınıp yayın yapılacak.
Tabi ki atlamışlar. Paranın ve sermayenin önemini kavramışlar. Nasıl iktidar olup bu kadar süre korudular, o jeeplere nasıl biniyorlar sanıyorsunuz.
HDP ile ittifak yapmaları, ittifak yapıpta kazanmalarındansa ittifak yapmayıp kaybetmelerini tercih eder ve taktir ederdim.

Not: Kaybetmelerini istediğimi değil, hdp ile ittifak yapıp kazanmalarını istemediğimi söylemeye çalışıyorum.