bugün

chp nin maalesef islam düşmanı olarak algılanmasına yol açan durumlardan yalnızca bir tanesidir.

evet arkadaşlar, halkın çoğunluğunun müslüman olduğu bir ülkede siyaset yapmakta olan chp nin genel merkez binasında mescit yok. çok acı bir durum. tamam, belki genel merkez çalışanlarının mescide ihtiyaçları olmayabilir ama insan göstermelik de olsa bir tane açar, durur öyle. böylelikle, yolunu şaşırıp chp genel merkezi ne gelmiş olan herhangi bir müslüman vatandaş namaz kılmak istediğinde ona en yakın camiyi tarif etmek zorunda kalmazdınız.

bakın samimi söylüyorum, ben chp genel merkezi nin hemen yakınındaki bir kurumda çalışıyordum geçen sene ve chp önünde görev yapan polisler cuma namazı için bizim oraya gelirlerdi. çalışanlardan ise gelen olmazdı elbette.

bizim oraya sadece standart laik teyze tipli chp li kadınlar gelirdi genel merkez den. onlar da kuaför için...

edit: bi tanesi aşağıda link vermiş ama içini okumamış. google a chp mescit yazıp çıkanı buraya yapıştırmış. o haberde chp genel merkezde mescidi tartışıyor deniliyor. öyle bi göstermelik seçim dönemi tartışıp sonra rafa kaldırmışlar belli ki.

linki paylaşan eleman entrysini silmiş. ya demek ki bir şeyi içeriğini okumadan paylaşmamak lazımmış.
söz konusu yazarın niki de klarnet calan sarapci kola idi yanılmıyorsam.
bu başlığı açan zati muhterem insan memlekette çöplükten yemek toplayan, uyuşturucu satisin tavan yaptıgi, insanların bankaların kıskacına girdiği dönemde çıkmış diyor ki chp merkezinde mescit yok diyor.
memlekette o kadar cami var, o kadar medrese ve mescit var onlar bitmis takmış kafaya mescit yok diyor.
çok büyük eksiklikse gidip senin gibi düşünen arkadaşları topla paranı mescit yap.
bu memleket 2 bin nüfuslu bir yere 5 bin kişilik camide gördü. neymis ahlakmiş, neymis herkes dinini öğrensinmis, önce insan olmayı öğrenin sonrası kolay.
Nasıl olmaz dedirten, inanılmaz bir durumdur!!!

diğer insanların gözünün içine soka soka ibadet yapmak isteyen insanların hevesini kursağında bırakmaya chp'nin hakkı yoktur.

Chp genel merkezinin müsait bir yerine en kısa zamanda mescit ve cami yapılmalıdır.

bu konu için bağış yapmak isteyen olursa aşağıdaki iban numarama para gönderebilirler.

TR0123456797829475479032846756

edit: sazanlara edit, böyle bir iban yoktur..
atatürk büstünün mescit işlevini yerine getirdiği düşünüldüğü için mescit olmayabilir.
Sebebi ise chp genel merkezinde mescide ihtiyaç olmamasıdır.
adamlar sürekli cünüp olduklarından yapmıyolar ee onlarda haklılar tabi.
chp genel merkezi namaz kılma yeri değildir. siyaset ve din işlerini birbirinden ayırın artık sürüngenler.
dinle dalga geçen adamı bakan yapanları rahatsız etmiş durumdur. (bkz: makara kukara)
Namaz kilmadiklari icin ihtiyac duyulmamistir.
tamamen yanlış bilgidir. duvarda atatürk büstü var ya.
Milletin sevap kazanmak için hastane veya okul yerine köşe başına bir cami yaptırdıkları bir ülkedeyiz. Yani mescit olmasada olur zaten dışarı çıkıp bir on adım yürüseler mutlaka bir camiye karşılaşacaklardır. Millet CHP ye chplilere dinsiz demek için nelerle uğraşacağını şaşırdı.
aynı zamanda kilise veya sinegog da olmadığı için garipsenmemesi gereken durum. hiçbir dini unsurun yer almaması, kanımca partinin her dine eşit yaklaştığını göstermektedir.
Olması gereken uygulamadır.

şöyle ki oturup insan gibi adam gibi düşünen bir kişi bunun böyle olduğuna karar verir. Ki eğitim seviyesi hiç önemli değil.

orası genel merkez. Mescid neden olsun ki ? Olsa bile eminim yine çıkıp birileri o mescidde içki içiyorlar öğle aralarında diyenler çıkacaktır.

Sen oraya bir işin varsa gidersin ya da ziyaret için gidebilirsin belki de. Sen oraya yatiya gitmiyorsun ki mescide ihtiyaç duyasin.
hadi diyelim namaz vaktine denk geldi orada bulunduğun vakit.

Az ilerde eminim bir Camii olacaktır.işin bitince gidip orada namazını kilarsin. Üç dört saatten fazla bir işin olacağını zannetmiyorum.

kaldi ki hiçbir parti merkezinde mescid olmalı diye bir şey de söz konusu değil.

demem o ki ; 2014 yılında hala daha bu ve benzeri konuları konuşmamız bir tarafı ya da bir kesimi sürekli bu tarz şeylerle itham altında birakiyor olmamiz , çamur atmaya çalışıyor olmamız.. yorum sizin.
yüzyılın indiragandi hareketlerine imza atmamak için olmalı.
güncel Önemli Başlıklar