bugün

kurtarıcı.
partinin içindeki partiyi bölmeye çalışanları partiden atamamış, parti içi demokrasiyi tam oturtamamış, halka tam olarak inememiş siyasiler.
istiklal ve hürriyet benim karekterimdir diyen yüce şahsiyyetin kurduğu parti.
ulu önderimin partisi.
edit:yobazlar devam edin çok güzel gidiyorsunuz daha da eksileyin.
1938 sonrası partinin yapısının tamamen değiştiği ve ismet inönünün atatürk düşmanlığı. ilk aklıma gelen budur. he bir de sabataylar, masonlar falan filan işte...
(bkz: deniz baykal)
(bkz: nesrin baytok)
Aslina sadik kalamayan-ne yazik ki- parti.
iki ters bir düz modeli politika yapan parti.
Kemal Kılıçdaroğlu geliyor benim aklıma ve içten gelen anlamsız bir gülümseme. heralde partinin düştüğü durum artık üzmekten çok güldürüyor.
carsafa rozet taktıktan sonra carsaf tekmelemeleri geldi bi an akla.
Vasıfsız muhalefet.
Muharrem ince'yi tenzih ediyorum.
dış destekli mason partisi, adında veya soyadında ar,an,er bulunanlarının çoğu masondur , içten içe islam düşmanıdırlar (bkz: önder sav).
değişim adı altında köklü bir partinin rezil rüsva edilmesi.
darbe, asker, yassıada, soğuk bürokratlar , kibirli burjuva vb vb...
Solun ve kemalistlerin büyük kesiminin oyunu alan ve almaması gereken parti.

-izmiri kalesi olarak gören parti(bir dahaki genel seçimlerde büyük ihtimalle düşecek olacak kale).

-bu partiye hangi akla hizmet oy veriyorlar, atatürkle uzakdan yakından alakası olmadığını hala nasıl anlamıyorlar diye sık sık düşünmeme yol açan parti.
(bkz: muhalefet)

(bkz: yıkıcı eleştiri)

bir şeyler yapmak için değil, sadece konuşmuş olmak için yapılan muhalefet.

atalarımız doğru demiş: boş tenekeden çok ses çıkar

ama keşke böyle olmasaydı, az biraz akıllı olsalardı ülke siyaseti için daha yararlı olabilirlerdi.
yağ kuyrukları,

görsel

Benzin kuyrukları,

görsel

Tüp kuyrukları,

görsel
Panayır , sirk.
iktidarsızlık.
(bkz: cahil halk partisi)
boş muhalefet. çamur atmak dışında başka bir muhalefet anlayışının olmaması. hiç bir proje üretememek. halkı hor görmek ilk başlarda gelir.
boş muhalefet. çamur atmak dışında başka bir muhalefet anlayışının olmaması. hiç bir proje üretememek. halkı hor görmek ilk başlarda gelir.
açık ara en iyi parti.
Bu aralar akla. Gelen tek şey var.

Maklube.
heykel .