bugün

gta serisindeki adıyla "zıplayan araba"..

Hatta sa'da görevi vardı.
60Lı modellerinin insan yapımı olduğuna inanmadığım mükemmel bir araba. Ilk kim tasarladıysa özel güçleri falan olmalı mantığındayım.
Camlardan silahlı adamların çıkmasıyla karşı çeteye göz dağı verip suç arabası olarak kullanılır.
zamanında kaza yapıp ucuz kurtulduğum inanılmaz sağlam araba. lan ölümden döndük ama arabayı gittim 2 milyara yaptırdım 2 sene daha binmiştim *

aradan kaç sene geçti, o zaman paraya sıkışmasaydım zaten satmazdım. dünyanın gelmiş geçmiş en karizmatik arabasıdır. bunu kabul etmek lazım.
64 ss olanı makbuldür.
görsel

67 modeli benim olmalıdır.
70 model kırmızı renklisine sahip olduğum,hayatım arabam.
(bkz: supernatural)
200 bin dolar ama alacağım araba.
görsel
Efsanenin efsanesidir.
Bir chevrolet bizon değildir.
önde mercedes arkada impala... pompala yavrum pompala özdeyişinde yer almış bir efsanedir.
1959 parkwood. bir zamanlar istanbul ve ankara'da dolmuş olarak da kullanılmışlardı.

görsel
ismi anılınca, eğer izliyorsanız akla tek şey getiren arabadır.
(bkz: Supernatural)
Supernatural da Dean 'ın arabası müthiş bir görüntüsü var .
bu da yine 1959 ama convertible. sanat eseri.
görsel
67 modelini alanlara, yanında (bkz: Jensen ackles)'ı da vermeleri gerektiğini düşündüğüm araba.
izmirin eski dolmuşlarıydı aynı zamanda. Şoför hariç 8 kişi alırdı.
Yalı tarafına çalışan piç şoförler güzel bir karı gördümü elli kuruş olan tarifeden hareketle elliye yalıya elliye yalıya diye çift manalı edebiyat parçalardı kadın da ne desin artık bu sapıklara ..
Diğer taraftan yanyana duraklarda değnekçinin biri eşrefpaşa yağneler diye bağırır öteki tepecik keraneler diye kontrast yapardı buna. .