bugün

bursa'da stadın orada bir yerlerde konuşlanmış,basık,tıklım tıklım mekan.en son gittiğimde narkotik basıp ışığı açıp müziği durdurarak didik didik aramıştı burayı.
ing. kaos
ultima online'da kötülerin ordusu. lord british karşıtı olan bu güruh düzeni bozmaya çalışırlar. kralları lord blackthorne'dur.
ultima online'da kötülerin değil, sosaria'da hakimiyetin lord british'in savunduğu düzen(order) ile değil kaos(chaos) ile geleceğine inanan ve lord blackthorne'a bağlı büyücü ve savaşçı birliği.
beş banka soyguncusunun bir milyar dolar parayla nasıl kaçtığını araştıran ve onları yakalamakla görevleri dedektifleri konu alan, tony giglio'nun yönetmenliğini yaptığı wesley snipes'ın başrol oynadığı bir polisiye-aksiyon filmi.
ultima online da guild adı.
alm. kaos anlamına gelir.
heroes of might and magic 4 te bir ırk. 3 kötü ırktan biridir.
the crow'dan bir repliği şu anda aklıma getirmiş kelime.

--spoiler--

greed is for amateurs. anarchy, disorder, chaos... now that's fun.

--spoiler--
jason statham'ın iyi filmlerinden biri. şaşırtıcı bir sonu olması da cabası.
bir teori adıdır.
(bkz: kaos teorisi)
ejderhamızrağındaki en kudretli tanrı.
hiçliğin ve her şeyin babası.
warhammer 40 000 oyunlarında, space marinelerin ile ezeli düşmanıdır. chaos, space marinelerin dark side'daki yansımasıdır. warhammer 40 000 dawn of war oyununda, chaos space marine squad'ın düşman görününce karizmatik bir ses ile söylediği "enemies, we need enemies" sözüyle sizi kendi taraflarına çekebilirler.
tanım: yeni başlayan global tv dizisidir efenim. konu olarak cia'a başvuran genç, temiz, nur yüzlü elemanımızın bir iç departmana köstebek olarak atanmasından sorna gelişen traji-komik ** olayları anlatıyor. bu iç departman tahmin edebileceğiniz her ajan çetesi gibi bir sağlam dövüşen, bir lider, bir pc kurdu vs tarzı adamlardan oluşuyor.ayrıca benim için izlenebilir yapan tek faktör iskoç aksanıyla konuşan bir eleman var. chuck tadında çerezlik bir dizi gibi duruyor ilk bölüm itibariyle.
Hayatımda böyle kalite film izlemedim abi. başrol ikilisi hakkaten filmin hakkını vermiş zaten.
bir jason statham fanatiği olarak filmi beğendim elbette. ancak bu filmde yine de içime sinmeyen bir tuhaflık vardı. tam ismini koyamıyorum ama böyle bir çiğlik vardı sanki filmde. hiçbir karakterin derinliği yoktu. olması gerekir mi, tabii tartışılır ama böyle olmaması j. statham da dahil hiçbir karektere yakınlık duymanızı engelliyor. dolayısıyla film boyunca bir türlü filme ısınamıyorsunuz. ya da bana öyle geliyo?!
daha yeni izleyebildiğim inanılmaz bir Jasos statham filmi.