bugün

sözlüğün nimetlerinden tam anlamıyla yararlanamamaktır. uzun bir aradan sonra tekrar sözlüğe giriş yaptığımda kendimi bu sıfatla buldum. umarım bu süreç daha fazla uzamadan tekrar yazar olabilirim.
süresi merak edilen konum. nerden öğrenilir acaba?
ırkçı söylemler ve sözlük formatına aykırı davrandığımdan düştüğüm durumdur. umarım tez geçer bu durumum çok akıllandım artık.

edit: tez geçmiyor. sıçtık. daha ne kadar böyleyiz meçhul. birilerinin damarına mı bastık ne oldu anlamadım ki. yok yani recep tayyip erdoğan atatürk'ten daha yakışıklı dedim diye mi bunların hepsi?*
oturup ağlamaya sebebiyet verir. evet, şuan bildiğin karamsar haldeyim.

ulan naptık onuda bilmiyoruz, sağdan bilgilendirme mesajı vs. bişey gelse bari.

bizde bilsek şu kadar sürecek filan diye.
an itibari ile düştüğüm durumdur, elbet bu cezamız bitecek, güzel günler bizim olacak gülom, burada zaman geçmek bilmiyor, bizim bir erzurumlu fatih var, saz çalar her defasında ''ne ağlarsın benim zülfü siyahım'' parçasını çalar, şimdi bir çay koydum, demlenmesini bekliyorum, saat 01:40 zaman geçmiyor gülom, hele hele aklıma sen geldikçe zaman duruyor, neyse biraz skypa bakayım.
lafa bakarım laf mı diye, sözlüğe bakarım sözlük mü diye.
çok da tınn.
cümlenin sonuna nokta koymadım ama ebenizin şeyine koyacağım.
can sıkıcı olsa da gerekli olduğu aşikar durumdur. moderatörler... sanırım onlar hep haklılar.
(bkz: haklısın dostoom)
Olamaz caylak oldum nasıl kuetulurum arkadSlar.
Olamaz caylak oldum nasıl kuetulurum arkadSlar.
an itibari ile düştüğüm durumdur, elbet bu cezamız bitecek, güzel günler bizim olacak gülom, burada zaman geçmek bilmiyor, bizim bir erzurumlu fatih var, saz çalar her defasında ''ne ağlarsın benim zülfü siyahım'' parçasını çalar, şimdi bir çay koydum, demlenmesini bekliyorum, saat 01:40 zaman geçmiyor gülom, hele hele aklıma sen geldikçe zaman duruyor, neyse biraz skypa bakayım. an itibari ile düştüğüm durumdur, elbet bu cezamız bitecek, güzel günler bizim olacak gülom, burada zaman geçmek bilmiyor, bizim bir erzurumlu fatih var, saz çalar her defasında ''ne ağlarsın benim zülfü siyahım'' parçasını çalar, şimdi bir çay koydum, demlenmesini bekliyorum, saat 01:40 zaman geçmiyor gülom, hele hele aklıma sen geldikçe zaman duruyor, neyse biraz skypa bakayım. an itibari ile düştüğüm durumdur, elbet bu cezamız bitecek, güzel günler bizim olacak gülom, burada zaman geçmek bilmiyor, bizim bir erzurumlu fatih var, saz çalar her defasında ''ne ağlarsın benim zülfü siyahım'' parçasını çalar, şimdi bir çay koydum, demlenmesini bekliyorum, saat 01:40 zaman geçmiyor gülom, hele hele aklıma sen geldikçe zaman duruyor, neyse biraz skypa bakayım. an itibari ile düştüğüm durumdur, elbet bu cezamız bitecek, güzel günler bizim olacak gülom, burada zaman geçmek bilmiyor, bizim bir erzurumlu fatih var, saz çalar her defasında ''ne ağlarsın benim zülfü siyahım'' parçasını çalar, şimdi bir çay koydum, demlenmesini bekliyorum, saat 01:40 zaman geçmiyor gülom, hele hele aklıma sen geldikçe zaman duruyor, neyse biraz skypa bakayım.
dün düştüğüm durum. neyse hayırlısı olsun. allah yardımcımız olsun.
nedenini bilmediğim bir şekilde içine düştüğüm durumdur.
sebebini bilmediğim bir şekilde düştüğüm düştüğüm durum. neyse umarım çıkarız bir gün. galiba çıkamayacağız ama...

edit: anladığıma göre başlık altına karakter sayısı az giriler girdiğim içinmiş. lakin başlıklar espiri içerince içerik bozulmasın diye yapılmıştır. neyse . sorun yok.
ikinci kez düştüğüm durum. garip bir şey yaşamayan bilemez.
11. nesiller için sıkıntı yaratabilecek durumdur.*
an itibari ile benimde tattığım durumdur, donanimhaberde de böyleydim (sürekli ceza) buraya gelince sevinmiştim demekki fazla sevinç cildi bozuyormuş.
iki gündür cezalıyım
sebebi ise sırf kürtçe entry girdim diye
ingilizce yazınca birşey olmuyor kürtçe yazınca mı oluyor.
sebebi ise küfür etmişsin diyorlar .
burdan modlara duyurulur bilmediğiniz dile küfür demeyin .
maalesef düştüğüm durumdur. düşüncelerimi hür bir şekilde yazdığımdan dolayı bu cezayı aldığımı düşünüyorum. nedenini bilmediğim bir ceza.
(bkz: bize de mi şakir)
sebebini bilmeden düşürüldüğüm mertebe.
yaktılar beni nördali, şakağımdan vurdular beni nördali, ayırdılar bizi diye sitem ettiren hede.
ne zaman biteceği belirsiz durum. silicekseniz silin niye beni bekletiyorsunuz ki? zaten türkiye sınırları içerisinde internette banlanmadığım biryer kalmadı.
Düştüğüm durum. gerçekten çok sıkıcı bir durum.
güzel başlıklara entry girememek, insanlar eğlenirken sadece izlemek çok kötü bir histir efendim. bunun yanında sevdiğiniz insanlara özel mesaj da atamıyorsunuz.

Bu rezil durumun ne kadar süreceği ise söylenmemekte. hergün sözlüğe girip bir heyecanla ismimin altında yazar yazmasını umuyorum. ama olmuyor!

Benden bukadar sözlük... umarım tekrar dost oluruz.
benim şu anda olduğum hali vaziyyetdir. neden "cezalandırıldığımı" tahmini biliyorum. oysa ki, ne güzel hayaller kurmuştum be sözlük. 100. entry-mi girerken ne kadar sevinmiştim. ne kadar sürecek bilmiyorum, ama ceza bittiğinde, biterse tabii, buraya bir edit düşüp ceza alma sebebini ve bazı konular hakkında tecrübelerimi yazacağım.

edit: evet, cezam bitti. şimdi tavsiyelere gele bilirim.

yazıyı okuyan, sevgili yazar. eğer bu başlığa geldiysen ve bu yazıyı okuyorsan, çok büyük ihtimalle cezalandırılmışsındır, ya da o kadar boş vaktin vardır ki, gereksiz-gereksiz malumatlar topluyorsun. ha bilginin gereksizi olur mu? o başka bir mevzu.

ilk önce neden cezalandırıldığınızı bilmiyor musunuz? ekranın sağ köşesinde "bir derdim var" butonu var. (bkz: derdini sikeyim butonu) buradan sözlüğün moderatörleriyle iletişime geçe biliyorsunuz. korkmayın sorun neden cezalandırıldığınızı ve ne zaman biteceğini. bana 4 gün sonra dönüldü. onun için endişelenmenize gerek yok. size sebebi ve cezanızın süresini gösterecekler.

öncelikle cezalandırılma sebebime geleyim. vatanseverlik. evet, yanlış duymadınız. vatanseverlik. vatanseverliğimden ötrü cezalandırıldım. bir ermeniyle kavga etdiğim için cezalandırıldım. haklıyken haksız durumuna düştüm, sayın yazar. bu cezalandırılmanın bana öğretdiği bir kaç şey oldu. öncelikle karşınızdakınden ne kadar nefret ederseniz edin, aslaküfür etmeyin. küfür ederseniz haksız duruma düşersiniz. "arkadaşım" deyin, "yanlışsın" deyin, "şu şu sebeplerden ötrü sevemiyorum şunu" deyin. karşınızdakının sizi gittikçe sinirlendirdiğinizi mi gördünüz. küfüre basmayın. engelle butonu olur mesajlaşma bölmesinde. gerçi profilde de olur, ama kolay-kısa yol budur. engelleye basın gitsin. hiç korkup çekinmenize gerek yok. engelleyin, kafanız rahat etsin. o içi-içini yesin, size söyleyemediği şeyler için.

entry girerken tanım yazmağı unutmayın. tanım yazın, daha sonra içinizi dökün. ama mutlaka yazmış olduğunuz entry-de tanım olsun.

"nefret ederim" söyleyin, "sevmiyorum" söyleyin, ama asla ağır küfürlere girmeyin.

neyse, daha fazla şey yok işte. sözlüğün tadını çıkarın.
Bir şey yapmadığım halde düştügüm seviye eski seviyemi geri verin .
sebebini bilmiyorum ama şu an bulunduğum durum.