bugün

bir kaç gün önce düştüğüm ve aslında üzüldüğüm durumdur. sözlük kurallarını yeni öğrenmekle birlikte tanım yapılması gerektiğini iş işten geçtikten sonra öğrenip hala devam eden ve ne zaman çıkacağımı bilmediğim durumdur.
normal çaylaklıktan farklı bi çaylık türü. misal geçen beni format bilmiyorum diye 7 gün cezalandırdılar. sebep ne. kocaman bi hiç. başlıkta yazım hatası varmış. ne güzel. evet.
ekşisözlükte lanetli olarak bilinen durumdur. sözlükten şutlanmadan önce biraz daha fink attırmaktır amaç. bir nevi darağacındaki idamlığa son isteği gibi.
şuan öyleyim ve ne kadar süreceği hakkında bi bilgi bile verilmedi bana. hayır o değil özel msj bile atılmıyor.
dün başıma gelen bir durum neden böyle olduğumla ilgili kesin bir bilgim yok. her hangi bir açıklamada yapılmadı ve tuhaf olan yanı küfür ediliyor ergen muamelesi yapılıyor ama ceza alan ben oluyorum. yazdığım entry de yazım hatası varmış . Allah için elinizi vicdanınıza koyun sözlükte kaç kişi var böyle durumda olan ? tabiki bir sürü...
Sevgili arkadaşlarım;

hep 100 karakterli entryler girmeye çalışın. kurallara dikkat edin. bende az evvel 3 adet hata yaptığım için, ceza aldım. ve yazardan, çırağa geçiş yaptım. uyarırım sakın 3 hata yapmasınlar ceza alırlar.
atalarımı savunduğum için düşürüldüğüm mertebe. Yazar olunca en az 2000 karakterlik bir küfürlü entry girip buradan siktir olmayı planlıyorum.
yazarın tekine kızıp atladığım, aynı zamanda formatın çok dışında yazdığım için düştüğüm durumdur. üstteki yorumlara kıyasla hak ettiğimi düşünüyorum, gerçekten. aynı zamanda sözlüğün bu kadar iyi takip edildiğini de öğrenmemi sağlamış olan olaydır.
bu arada yazım kurallarına bu kadar önem veren bir sözlükte cümleye büyük harfle başlayamıyor olmamız da ayrı bir saçmalık, yazmadan edemeyeceğim.
bazı yazarların gerçekten gereksizce yazabildiğini görüyorken ben neden bu durumdayım diyorum. olduğumuz durum işte.
yürek parçalayan, mesaj atamayınca farkına varıp isyan etmenize, ne zaman tekrar yazar olacağım, neden cezalı çaylak oldum sorularına yanıt bulamadığınız, sözlükten hafiften soğumanıza neden olan durum.
argo içeren entry girdiğim için içinde bulunduğum durum. suçumun farkındayım da, keşke süresini bileydim.
birsürü hatalı mesaj yazınca haklı olarak düşürdükleri durum. ama bir mesaj atıp bir fırsat verilseydi düzeltilsin diye hemen yapardık. bekliyoruz.
Zor durumda kaldığımız durumdur usta. Yok ne yaptım da bu kadar sinirlendirdim moderatörleri? Öyle hop habersiz ceza kapıda. Zoruma gitti be usta.
sebebi belirtilmeden düşürülen durumdur.
sağ tarafta özel mesajlarınızın üzerinde direkt "çaylak" yazısını görürsünüz.
ne süresi bellidir ne ne sebebi.
3 gün önce yine düştüğüm durum.
(bkz: ızdırabını sikeyim)
(bkz: biri beni mimlemiş beyler)
dün düşmüş olduğum durumdur. bir günlük yazarken cezalı çaylak olunca ne olduğunu anlayamadım.

kurallara göre;

şunlardan herhangi birinin yapılması halinde, yapılan hatanın seviyesine göre çaylak olurlar veya silinirler.

-küfürlü başlık açmak.
-diğer sözlük yazarları ile polemiğe girmek, diğer yazarlara hakaret etmek.
-entrylerde herhangi bir kişi veya kuruma hakaret etmek. kısacası hakaret etmek.
-sözlük formatı'ını anlamamış olmak. entrylerindeki yetersizlik.
-özel mesajları entry olarak sözlükte yayınlamak.
- yazılan entry'i eksileyenlere hakaret etmek.
-israrla siyasi entry girmek. israrla futbolla ilgili entry girmek.(sürekli aynı konuya ilişkin entry girmek çaylaklık sebebidir)
-silinmiş entrylerini düzeltmeden tekrar yayınlamakta ısrar etmek.

bu yanlışlardan hangisini yaptım diye kara kara düşünüp 'entrylerindeki yetersizlik' kısmını yapmış olabilirim sonucuna vardım en son. çünkü diğerlerini yapmadığımdan eminim. 7 gün ceza almışım.
cezalı neysede çaylak lafının çok koyduğu durumdur. ne kadar süre böyle kalacağımı bilseydim bari.
benimde içinde bulunduğum ve çok pis koyan bir durumdur. yavaş yavaş olucak umarım, aynı sorunlarla yazanlara bakıyorum hepsi yazarlığa dönmüş umarım tez gelir o günler.
lanet olsun dediğim ve bir sebepten dolayı yine içine düşürülmüş bulunduğum gruptur. ulan herkes kötü amaçlı küfür ediyor biz mutluluktan iki laf ettik diye ceza yedik. alın o zaman benden size içinde binlerce anlamın bulunduğu o kelime;

(bkz: jamiryo)
Nerede hata yapmış olduğumu düşündüğüm durumdur. Oysa ki hep başkaları nasıl yazıyorsa öyle yazıyorumdur. Sonuç olarak;

(bkz: yazarken çaylak olmak)
bir tane kibirli kıza sert bir cevap yazdım diye düşmüş olduğum durumdur. *
moderatörlerin kulaklarının bolca çınlamasına sebebiyet veren durumdur.
2 gün önce düştüğüm durumdur. sırf ortalama karakter uzunluğu 100 den az olduğu için. birde şu minimum 21 saniye olanı da var.
insana çok fena koyan çaylaklık türüdür. cezalı tamam da çaylak yazması fena koyuyor.
bulunduğumuz yerin türkiye, sözlük yönetiminin türk olduğunu unutup, islamiyet hakkında objektif yaklaşımlar yaptığım bir entry yüzünden düştüğüm haldir. ne bileyim, bir değişik oluyor insan.
7 gün bitiminde bol bol 100 karakter içeren başlıklarla geri dönmek için insana şevk verendir.

kuralların alt üst edildiği bir ortamda. sözlük sahibinin dahi subjektifin kralını yapmasına rağmen silinemeyen entrylerinin olduğu ortamda 100 karakterden az içerdiği için çaylak olmak insanı düşündürür.

açılan kaç tane başlığa acaba modlarımız 100 karakter üstü entry girebiliyorlar merak konusudur. sol frame olmuş yonca tarlası hala bakınız'ın sonuna nokta koyulmalı deniyor. bunu yazan eğer bir mod'sa ayrıdan görüşelim. hangi bakınız'ın ardına nokta koymuş merak etmekteyim.

başlıklarımızdan selamlar;

babadan anan yanımda zaaaaa diye mesaj almak/#17350858