bugün

gaziantep te nafile arayacaginiz baklavadir, güya satilmaz.
bir fincan kahveyle çok güzel giden baklavadır...
çaya kahveye az şeker atan (YA DA hiç ATMAYAn) damak tadı üst düzeyde olan bireylerin el üstünde tuttukları baklavadır. iyi yerlerde yenmelidir zira ceviz diye yeşil mercimek koyan tükanlar her yerde bulunmaktadır.

dip not: bu entryde entry nick uyumu yoktur. ya da vardır ne bileyim, gelmeyin üstüme. az önce yedim, yine olsa yine yerim.
öyle heryerde yapılmaz cevizli baklava. o yüzden biraz değerlidir çoğu insanın gözünde. cevizli baklavanın en güzel yeme şekli bana göre fırında piştikten sonra bi iki dilim alın şerbetletmeyin, ve o şerbetsiz kuru baklavanın üstüne biraz bal döküp yiyin.
baklava dediğin fıstıklı olur arkadaş, ceviz in kendi zaten bir işe yaramaz baklavasından mı hayır gelir.
Müsaitseniz bayramda sizdeyim! diye az önce mail attı.
bir fıstıklı olmayan baklavadır. her türlü 2. sınıftır.
gerçek baklavadır.
fıstıklı olanı ise artan antep fıstıklarını değerlendirilmesi için yapılmıştır.
ama iki çeşidi de birbirinden güzeldir.
asla bi fıstıklı baklava olamayacaktır. istediğin kadar mail at cevizli...
bugün öğle yemeğinde yediğim tatlıdır.
usta elinden çıkarsa, fıstıklısına tur bindirecek tatlıdır. Tabi cevizin, tereyağının ve unun kalitelisi de biraraya gelirse.
tatlıların en guzelıdır.
sobıyetın yerı yıne baskadır, o ayrı.
olsa da yesek denen tatlıdır.
yenilmeye doyulmayan tatlı.
fıstıklı baklavanın fiyatının altınla yarışır düzeye gelmesiyle baklava severlerin yeni tercihidir.
Fillere develere verilen, enerji veren yiyecek.
bir fıstıklı asla olmaz.
Olsa da yesektir.
fıstıklı baklavadan bin kat daha güzel olandır.
Vallahi ben,fındıklı,fıstıklı,cevizli diye ayırmam. Yer gecerim. Şekeri 2 gün önce ölçtürdüm. 95 çıktı. Sokinti yok.
evde yapılmışsa tadından yenmeyendir.

memlekette geçen bayramlar ile özdeşleşmiştir, benim için.

olsa da yesek.
Eskiden fıstıklı pahalı diye bundan alırdı babam. Şimdi görüyorum da bunun dilimini alamıyor halk, ama 918 taksitle araba alıp benzinsizlikten yatırıyor.
Olsaydı da yiyemeyeceğim çünkü ziyan etmeyecek kadar çok sevdiğim tatlı. Zira grip oldum. Dilim benim değil. Dil demişsin ama bu kerpiç falan olmalı dostum.

En kısa sürede şifa ve baklava ver yaradan, amin.
tam ağzıma attığım sırada başlığı görmem..
bir antepliye hakarettir.