bugün

crytek'in ceosu. gurur kaynağımız.
bu ayki oyungezer dergisinde güzel bir röportajı bulunan lejyoner.
crysis oyununun yönetmeni. türk olm, türk bilmiyor muydun? crysis'i aha bu türk yaptı. yuh lan..
far cry, cryengine, cryengine 2 gibi önemli yapıtaşlarını oyun sektörüne kazandıran crytek in beyni.
almanya'daki türklerin türkiye'dekilerden daha başarılı olduğu bir kez daha göstermiş abimiz. demek ki almanya'da imkanlar, yönlendirmeler daha iyi. insaların önü açılıyor. türkiye'deki gibi suni gündemlerle insanın ömrü çürütülmüyor. gençleri en verimli yılları askerde çürütülmüyor.
diğerleri gibi ülkesine sırtını dönmeyen gurbetçi vatandaşımız. bir kez daha teşekkürler.
bilgisayar oyunlarında hatrı sayılır işlere imza atan ilk türk. anlından öpüyoruz. ayrıca giresun'luymuş.
oyun dünyasını çıkardığı far cry oyunu yerinden sallayan,daha sonra çıkardığı crysis oyunu ile herkese küçük dilini yutturan dahi türk.
(bkz: gurur kaynağımız)
kendi milletine bir emeğin değeri nasıl verilir konulu ders vermesi gereken crytek'in ceo'su müdürü hedesi ve far cry, crysis oyunlarının yapımcısı.
crysis'in sonundaki cast'te galiba ismi geçen tek türk. o da müdür zaten.*
türkçesini geliştirmesi gereken insan. ama yaptığı işleri destekliyoruz. korsana hayır.*
crysis gibi bir oyun serisini ana dilimizle oynamamızı sağlayan; küfürleri, yerel ağızları iliğimize kadar hissettiren ve bu şekilde amerika sokaklarında dolaşmamıza aracılık eden bilgisayar kurdu, crytek ceosu.

ancak, başlığa girdiğimde nur topu gibi 12 entry görünce çok şaşırdım. en az ssg kadar değer görmeliydi.
giresunun ve türkiyenin gururudur. olm oyun piyasasını türkiyeye hep bizim karadenizliler sevdiriyor lan.

bir diğer örnek içinse.

(bkz: mevlüt dinç)
(bkz: ordu)

(bkz: vilayet i çepni)
Yukarıdaki yazarın isyan ettiği duruma ben de bir yorum eklemek istiyorum:

Cevat Yerli, oyun bilgisayarlarının donanımı ile ilgili gereksinimleri belirlemiştir aynı zamanda. Bir gidin 2007 yılına, o zamanın piyasasındaki en iyi ekran kartlarının haricindeki hiçbir ekran kartıyla Crysis'ı oynayamazdınız.

Daha önce bu konu ile ilgili entry girmiştim ve tekrar ifade edeceğim. Bilgisayarlarda yüksek grafik performansı elde etmek için gerekli donanımların sınırını belirleyen oyun Crysis olmuştur.