bugün

Lisemdekiler ne zaman ölecek? intikamımı alabilecek miyim onlardan? Vb. Sorular benimkisi:)
yıkarız karımızı banyoda.
karınızı banyoda yıkar mısınız...
eski esimle evlilik donemimiz.
ilk senemiz.
biraz kavgalı biraz opucuklu.
velhasılı o donem biri aradı beni. galatasaray lisesi nden oldugunu, cv mi kariyerden buldugunu ve bana uygun bir isi oldugunu soyledi.
ben de guvenilirdir diye balıklama atladım.
o isyeri beni ilk intihar denememe surukledi.

simdi merak ettigim soru:
-eski esimin ailesi ogullarını bırakayım diye mi tertip etti? cunku ogullarını ayaktta uyuttukları asikar. bir yeni turku konseri bile ogullarına baska sunuluyor, bana bambaska.
-eski sevgilim ve cevresi mi nefretle tertip etti?
-bu olayın arkasında kim var?

en cok bunu merak ediyorum.
simdiye kadar iki intihar denemem oldu. ucuncu sefer olursa basarıcam.
gülümsemek neden horlanıyor.
inatla hiçliğimi savunduğum yerde neden var olma çabası gösterenler kadar acı ve ıstırap çekiyorum?
Her insanın içinde bencillik duygusu var mıdır yoksa gerçekten bencil olmak bir tercih midir. Çevrem de çok var da.
Her gece gördüğün düşündüm hani?"

Ben değil müslüm gürses sormuş.
(bkz: why do we exist)

dinle gelmeyin üzülürsünüz asdfsadfsda.
Şeyma malmısın tabi giyer.

Selam ve seher yıldızı ile.
görsel
Neden herşeyi başkaları kazanıyor?
insanlar düşünmemeyi nasıl başarıyorlar?
say say bitmeyecek sorulardır. fakat buraya bir iki tanesi yazılır. evet.
yaşlılar her gün otobüse binip nereye gidiyor?
kediler sahiplerini tanıyor mu yoksa kim severse mi?
Pazartesi sendromu bugün niye hiç konuşulmadı.
evrenimiz nasıl ortaya çıktı? burada gerçekten de başka akıllı yaşam formları var mı?

insan ömrünün ölümsüzlüğe yakınsayacak derecede uzatıldığı teknolojiye henüz ulaşamamış olmamız ve dolayısı ile bunun cevabını bilemeden ölecek olmak gerçekten üzücü.
üşenmedim saydım. neredeyse 50'ye yakın yere cv yollamışım.

ulan biri bile olsun neden geri dönüş yapmaz?
Tanrı bizi terk mi etti, bütün bu hayat onun küçükken zihninde ürettiği ufak bir oyun alanı mı, büyüyünce oyundan vaz mı geçti ya da bizden üstün başka bir ırkın inceleme altına aldığı zavallı insancıklar mıyız gibi gibi..
Evrenin sonunda ne var, kaç evren daha var, uzaylılar dünyaya geliyor mu, marsda insan varmı, portakal büyüklüğünde evrenler varmı, güneşten büyük atomları olan evren varmı,
Babam böyle pasta yapmayı nerden öğrendi?
Hayat neden hiç adil değil?

Bi taraf kan revan, bi taraf barış huzur.
Bi taraf yoksul, bi taraf zengin...

Bu liste uzar gider. Uzatacak değilim. Bizim dandik ösym bile kendi çapında sınavda herkesi eşit tutarken, yeri göğü yaratan yüce rabbim sen napıyosun tövbeler olsun.
"Tipsiz insanlar sokağa çıkmaktan nasıl çekinmiyorlar ?" diyen insanların kendilerine bakmadan nasıl böyle bir soru sorabilme hakları var?
peynirli tepsi böreği yapmak için kaç yufka kullanmalı ?
Tipsiz insanlar sokağa çıkmaktan nasıl çekinmiyorlar ?