bugün

msn messenger'daki uludağ sözlük bekçisi. daha çok okurların msn üzerinden kısa sürede aradıkları bilgiye ulaşmaları için düşünülmüştür. okurlar msn listelerine "uludagsozluk@hotmail.com" adresini ekliyorlar. sözlükte aradıkları başlıkları soruyorlar ve istedikleri konuda bilgiyi getiriyor. şimdilik sınırlı ama yakında gelişmiş özellikleri olabilir.
(bkz: cevab veremedi)

biri bunu yapmalı.
"sözlük kasıyor msne geçelim mi" sorusuna al işte cevap.
sözlükte aradığımız başlığı, niye sözlükte aramıyoruz ki, diye cevap beklediğimiz abi.
(bkz: sor yeter ki)

ay ben gülerim.
profil fotografındaki hatunu görünce abi oluşunu pek inandırıcı bulmadığım abi.

edit: kandırdım. evet
sorulara cevap dertlere ortak olacak bottur.
cevab abi sana bir şey soracağım
- bu kızlar neden böyle abi
+ böyle bir başlık bulunamadı!
- yapma abi herkesin başına geliyor bu bırakıp gidiyorlar
+ böyle bir başlık bulunamadı!
- sen de mi abi sende bırak beni, aramasın kimse gidiyorum ulan!
xelamony                 :
     zall      
uludag sozluk cevab abi:
bağlandım. aradım      zall       böyle bir başlık bulamadım. başkasını ara.
yazarların da başlık ekleme görevi olursa hep beraber altından kalkılabilecek bir proje gibin bişey işte.
lütfen ama lan.. feysbuktan da eklemek isteriz, msn kasıyor hem feyse geçek biz.

ne bu lan şimdi? sözlükte aradığımız başlığı niye msn'de de arayalım? şimdi nedir bunun yolu yordamı ben bilemedim. biri bana anlatsın bunu.
cepten aramaya da gerek yoktur, masraf etmeyin, çaldırın o sizi arar, o derece abi. *
encarta uludagsözlük versiyonudur.
yüzü suyu hürmetine "yaran cevab abi diyalogları" başlığını açtıracak, başlığın içi canı sıkılan ve kendini hiper komik sanan yazarların sorduğu bilumum salak soruyla doldurulacak gariban bot. *
(bkz: soru kardeş)
(bkz: sarılalım sıkı sıkı)
(bkz: zall ile konustum haberler iyi)

şimdi şöyle bir şey abiler, bu yenilik daha çok okurlar ıcın hazırlanmıs bir düzenlemeymiş. yazarlar zaten cogunlukla uludag sozlukte onlıne olmaları hasebiyle herhangi bir ihtiyaç halince sözlükte başlık aratabilirken okurlar misal msn de herhangi bir bilgiye ulasmak istediklerinde uludağ sözlükte ilgiyi konuyu aramak üzere bir kumanda gibi kullanabilsinler diye.sözluge kısa yoldan basvurmak yani. kaynağa kısa yoldan uşalım gibi düşünün. sanırım dogru anladım. inşallah böyledir.
tanımı; msn fırfırı.

fakat hani biz tıklanınca para kazanıyoduk, he zall?
**
sözlük yazarlarının msn adreslerini toplamak için iyi bir yöntem. nasılsa kiminizin sözlük şifresi ile msn şifresi de aynıdır.
şu haliyle gereksiz aparattır zannımca. bir süre sonra edit ihtiyacı duyarım umarım.
avatara manitasının resmini koymuş abimizdir.*
sanal sevişmelere kurban gidecek abidir.
sanal okeye dördüncü olur mu ya da gecenin bir yarısı efkarımızı paylaşır mı diye sormak istenilen abi.

hamiş: hayı, neden abi? abla ya da teyze de olabilirdi.
uyuz abi. lan 3 baslik sorduk cevrim disi oldu bu nasil botmus böyle.
tez vakitte sohbet abi versiyonunun çıkmasını beklediğim hede.

öyle ki çok açık sözlü, mert ve delikanlı bir abimizdir.
görsel
saygılar cevab abi.
(bkz: sedat abi)
paso çevrimdışı olan abi. başına bir şey gelmiş olmasından endişe ediyoruz.