bugün

-eve hapis olmaktır.
-kız arakadaşınla oturuyosun, hesap geldi ve cepte para yok durumunda söylenecek yalan cüzdanı evde unutmuşum.
-altına sıçacak olsan 1 tl olmadığı için tenha bi yer ararsın.
- gibi gibi.
-yani velhasılı kelam sike sürülecek dert değildir.
(bkz: öğrencidir öğrenci)
sözlükte daha fazla online olmaya neden olan bir durumdur.
cepte sadece kira,fatura vs parasının olmasıyla birleştiğinde ibret verici bir sınava tabi tutulacağınız anlamına gelen durum.
Cepte para olmaması, Kardeşiz ve kardeşlik sözlerini duyunca akla şu dizeleri getirir.
Cep delik, cepken delik, Kol delik, mintan delik,
Yen delik, kaftan delik, Kevgir misin be kardeşlik !
Orhan Veli Kanık.
etrafinda da adam olmamasi anlamina gelir. bir hayat bicimidir ayni zamanda benim icin.
Derin düşünce armonisi.
Biriyle konuşuyorsun. Her şey çok güzel gidiyor. Hoşlanma, etkilenme, elektrik falan filan. Oh miss. Sapyoseksüelsin ya hani adamın zekaya hayran kalıyorsun. Bir kere senin ne düşündüğünü anlayabiliyor hissedebiliyor. Tamam diyorsun bu sefer kesin oldu. Hooop bir virüs çıkıyor orta, ülkenin anına koyuyor. Hatta dünyanın... Dua ediyorsun sikmeseler bari diye. Sonra bir bakıyorsun ki her şey tepe taklak olmuş. Cepte para yok. Para yoksa aşk da mı yok. Yok işte bütün libido gitti. Maslow'un ihtiyaçlar hiyerarşisinin en dibindeyiz. Hayatta kalmaya çalışıyoruz. Adam ne düşünüyor, bende para yok ne zamana kadar böyle devam ederim bilemiyorum. şimdi ben bu kıza boşuna umut verip hayallerini kırmayım, duyguları ile hiç oynamayım diyor. Çünkü adam o adam. Adamın dibi. Ama keşke şunu da düşünse, hastalıkta sağlıkta var mısın yok musun dese varım derim ulan. Aşk karın doyurmuyor ama iki çift güzel söz bana yeter be... Birlikteysek seviyorsak birbirimizi ne önemi var ki. Gerekirse pazara çıkar limon satarız. Rızkı veren Allah'tır der her sabah kalkar ekmek için işe koyuluruz. Ahhh ahh. Keşke görebilsek. Keşke sevebilsek böyle.
Coronavirüsün, bir diğer öğrettiği, ak akçe kara gün içindir, oldu sanki.
Olsa da bir boka yaramaması... Gidilecek bir yer mi kaldı, çıkılacak dışarı mı kaldı amk nerede harcayacaksın? evdeki kediler bile benden daha fazla dışarı görüyor. Çatıta kuşların peşinden koşturup enerjilerini atıyorlar.
bense hücre hapsi almış mahkum gibi karanlık odamda kollarımı hissetmeyene kadar şınav, karnıma kramp girene kadar mekik çekiyorum.
He bir de ekmeğini kazanmak için çalışmak zorunda olanlar var. Hassiktir galiba bu sefer hayat sadece bana vurmamış, topluca herkese vurmuş.