bugün

"anlıyorum seni" şeklinde cevaplanması gereken söylem.
kadınların cep telefonu kullanma konusundaki üstün yeteneğini gözler önüne süren cümle. kınıyoruz.
(bkz: ses geçirmeyen çantalar yasaklansın)
her şeyi duyup bir duymadıkları çalan telefon olan kızların kıvırma sözü.
-telefonu niye açmadın?
sorusuna verilebilicek en klişe cevaptır
karşıdaki bu cevabı yerse kerizdir !
en büyük kıvırma şeklidir ama bazen hakkatten duyulmuyor ya. ne yapmak lazım yani çantadan dışarıya megafon mu bağlamak lazım? duymadım işte.
yalan söyleme ihtiyacı duymayan, delikanlı, dürüst kadınların ve erkeklerin sadece gerçekten başlarına geldiğinde kullandıkları cümle. böyle insanların çok az olması da ayrı bir konu tabi.
bana çanta aldırtmış ve cep telefonumu çantamda taşımama sebep olmuş kadın mazereti. "aşkım aradım neden açmıyorsun telefonunu!" dediğinde gözümle çantamı işaret ediyorum, o birşey söyleyememenin verdiği hırs ile dudaklarını ısırırken, ben zihnimde havai fişekler patlatıyorum! *
iş üstündeydim, telefonla falan uğraşamıyordum demenin kibarcasıdır.
en olmadık anda çalan telefonlardan gıcık olunan andır aynı zamanda..
(bkz: yersen)
fiks kadın bahanesidir, erkek çanta taşımaz taşısa da telefonu çantaya koymaz.
''seninle konuşmak istemedim'' demenin bir başka yolu.
aslında konuşmak istemeyen kadından ziyade, konuşmak istemeyen ergen gencin bahabesidir çoğunlukla. ya da tipik bir öğrenci alışkanlığı olarak sürekli sessiz modda olan telefonu duyamayan gencin "telefon sessizdeydi, duymamışım" şeklindeki beyanatı da başka bir bahane örneğidir.
"O kadar aradın ki açmak istemedim anla artık " demenin kibar yoludur.
anneme sıkça söylediğim yalan.
ama ''gelirken ekmek al'' diyecek biliyorum ondan.
üstüne üstlük kesin titreşimdedir o telefon.
bazen öyle durumda söylersiniz ki bu cümleyi, birinden telefon bekliyorsunuzdur uzun süredir*, artık bu durumu kanıksarsınız ve telefona bakıp durmak artık yapmak istemediğiniz şeylerden biri olmuştur. çantanın dibinde, yastığın altında ya da arabada bırakılmış olan telefonunuzla hiç ilgilenmezsiniz. böyle bir durumda, telefonuma bir bakayım dediğiniz bir zamanda, bazen beklediğiniz telefon gelmiştir* ya da sizin için normal statüde bir insan aramıştır. araması cevaplanamamış kişiyi geri aradığınızda ona bu yanıtı verirsiniz ve bu yalan değildir. beklenen kişi aradıysa da bu cümleyi bir yalan ya da bahane olarak söylemiş olmak imkansızdır.**
cep telefonunun cebinde tasınması yerine cantada tasınması sonucu verilen cevaptır.
Özellikle babamın niye aldık sana o zaman bu telefonu diyerek sinirini belli ettiği eylem .
Genelde çanta içindeyken duyulmaz sesi bir bayanın çantasını düşünmek gerek sadece bir telefondan ibaret değil ki.Üzerine gelmiş bir makyaj çantası sesin dışarıya çıkmasını engeleyebilir mesela.
(bkz: telefon sessizde kalmış)