bugün

geyik nedir, nasıl yapılırın kanaat önderleri...
Hayatın en tasasız olduğu zamanlar Ümraniye'ye dershaneye gittiğim zamanlar yolda radyo programlarını dinliyordum, şimdilerde tekrar 2011-2012 programlarını dinliyorum. Birkaç arkadaşımla yaptığım muhabbetin çok benzeri bir tatta oldukları için çok iyi geliyor.

Hani arada şunu çaldıkları dönemi de içeriyor;
https://youtu.be/u4c9j0bvycc

Bu arada hangisinin Cenk hangisinin Erdem olduğunu anlamak için şu yöntemi kullanıyorum;
Tipi Cenk gibi olan Cenk değil, tipi Erdem gibi olmayan Cenk.
geçmişin bağımlılık yaratan ikilisi. istanbul'da dorock heavy metal sahnesinde bazı pazartesi günleri youtube show çekiyorlar. ilgilenenlere duyurulur...
eski türkiye'de neyi özlediniz sorusuna cevaplardan birisi de cenk ve erdem'dir.
Erdem en son akit tv’de falan çalışıyordu.

Nasıl bir hayalkırıklığı yaşadım anlatamam.
https://youtu.be/CMr_k4U2H_Y
jenerasyonumuzdan kalan kısıtlı sayıda güzel şeylerden.
cenk bey cümle içinde kullanılacak kelimeyi verir: "şamandıra"

erdem bey durur mu, yapıştırır cevabı: "büyücü falan değildir, o bir şamandır a!"

cenk bey tabii ki her zamanki üstadlığını yapar; burun kıvırır, beğenmez..
Cenk'in En son post42 ekibine verdiği ayar favorimdir.
Post42:Adini cikaramadigimiz rapciye ne denir?
Cenk : içinde kalan rapçi
Post42: yok, slim shady
Cen: aaaa neydi neydi, slim shady...biz yapmistik ama
Post42: yaptiniz mi?
Cenk : 6 yil filan oldu, cik dışarı...
1998 senesinde level dergisinin son sayfasinda yazdiklari yazilarla tanidim cenk ve erdem beyleri. O günden beri de sıkı takipcileriyim.
podcastleri ile yetinmeye çalıştığım ikili.
aa simge hanım da mı seviyormuş..

radyo programlarını kaydettiğim kasetleri hala durur..

epey bir miktar karşılığında kopyalayıp gönderebilirim..

mesela bir evi canlı organizma olarak anlattıkları pirogram geldi şu an aklıma..

ah be ah..

çok zeki demiyelim de biraz pasif anarşist, biraz nihilist diyelim..

biraz da kimyon..
Erdem olanı (erdem uygan) hilal tv'de dini program sunuyor. Geçen gün kanalları gezerken denk geldim. Şaşırdım. Sesi erdem'in sesi ama dışı farklı birisi dedim kendi kendime. Bu dönüşü ne zaman yaptı bilmiyorum ama dini bilgisi ve konu hakimiyeti gayet iyi derecede. Şaşırdım gerçekten. Radyoda her türlü konuda mizah yapabilen birisinin maneviyat alanındaki ilgi, alaka ve bilgisi şaşırtı beni doğrusu.
“sen de kafanda karpuz taşısan, sen de ciddi olursun.”
youtube'a 2-3 günde bir yeni video atımı gerçekleştirip, sevenlerinin mutlu olumunu sağlayan boş sohbetin emektarları muhterem beyler. cenk amcamız ve erdem amcamız bu tarz mizahta o kadar uzun süre üretimde bulunmuşlardır ki iki neslin boş yapma ihtiyacını gidermiştir.
(bkz: verhava)
görsel
Canlarım. Kaç yıldır canlarım bilmiyorum, o kadar eskiler.

Hele erdem, mizahi yönüne bir de mükemmel müslümanlığı ekleyerek şahane bi insan profili olmuştur. Çok güzel insandır.
cok yaslanmislar, cokmusler vs vs vs. bak gecen gun videolarina sardim, genelde bi oturusta 4-5 tanesini gomuyorum, cenk amca hadi iki el lol atak kalibini kullandi. bak bu adam ununu elemis, elegini asmis. para sohret kararinda ne duser ne artar ama adamlar yaslanmalarina ragmen onlarla buyuyen kitleye degil, hep ayni yas grubuna hitap ediyolar bunu yaparken kemik kitleyi de costurmaya devam ediyo. seviyorum sizi.
Erdem olan abimiz yıllar evvel hidayete ermiş, uzunca bir süredir de din tüccarlığıyla uğraşmaktadır.

Bu ikilinin eski hallerini bilmeye yaşı yetmeyen kardeşlerimiz youtube'dan aratarak eski muhabbetlerine ulaşabilir ve bugün artık neden izlenmeye değer olmadıklarını anlayabilirler.

işin ilginç kısmı dini ultra bütün erdem bey amcamızın muhabbeti o kadar kötüye gitmemişken cenk abimiz ununu elemiş eleğini asmış durumdadır.
Erdem olan abimiz dini bütün bir abimizmiş, bilmiyordum.
boş muhabbet ihtiyacımı profesyonelce karşılayan, dünyada eşine benzerine rastlamadığım harikulade ikili.

youtube'da müebbet muhabbet isimli bir kanalları vardır.
şu hayatta ne işe yaradıklarını anlamadığım yegane insanlardan. senelerdir sima olarak isim olarak görür duyarım ama naptıklarını hala bilmiyorum.
https://youtu.be/sv_4fLz_mOU

Soğuk savaşa konuk olmuş ikili
cenk erdeme gülmeyen insanın; en yakın arkadaşıyla taşak muhabbeti olgunlaşmamıştır, hatta ve hatta en yakın arkadaşı en yakın arkadaşı değildir.. en yakın arkadaşınız cenk erdeme gülmüyorsa ondan şüphe ediniz.

https://www.youtube.com/watch?v=pJCREhdsB_4

e komik işte.
power fm'de ki programları son bulmuş. umarım bir transfer olayıdır. yok bir arkadaşımı kaybetmiş gibi üzülürüm.