bugün

(bkz: cenk erdem)
cenk durmazel ile şu aralar hötk programını sunuyor.
sivri zekasını esprilerinde kullanan mümtaz şahsiyet.
(bkz: erdem bey)
cenk durmazel'e göre daha bir hareketli, daha bir güleç.
ne kadar gıcık olduğu yaklaşınca anlaşılıyor. uzaktan iyi saklıyor.
o kadar coşkulu ve o kadar çok konuşmayı sevmesine ve karşısında yaklaşık 20 senedir bu konuşmaları birinci derecede yakından dinleyen cenk bey'e hayret etmemi sağlayan kişi. ama yine de olmazsa olmaz*
şaşırgan insan.
http://www.youtube.com/watch?v=OS1bKuR64nM&feature=share
değil cismi ismi bile aklıma gelince gülümsediğim dahi amcamızdır.
(bkz: rain man terk)
mecca yazılı siyah tişört giyen adam.
kendini ciddi ciddi dine vermiş adam. başta şaşırdım. sonra takdir ettim.
twitter adresinden yazdıklarını takip ederken dini hassasiyetinin yüksek olduğunu gördüm, açıkcası şaşırdım bunun nedeni ise dini hassasiyeti yüksek kesimlerden genellikle pek fazla komedyen çıkmaması. twitterında şöyle yazıyor: ''Sürekli Kur'an'la besleniyor, yaşayan Kur'an olmak için çalışıyorum. Hurafeyi Kur'an'la temizliyorum. Öğrendikçe titriyor, titredikçe hayatıma geçiriyorum.''
https://twitter.com/#!/hombaz
çok beğendiğim beni gülmekden öldüren 2 insandan biridir. Ve kadıköy bölge abisi olma olasılığı fazladır.
inanılmaz zeki insan, yaratıcılığı tartışılmaz.
twitter'da ekledikten sonra tweetlerine baktım. ya bunla da dalga geçmedin umarım derken bir baktım yazdıklarının hepsi ciddi. bir ayrı yakın hissettim kendime. ibne medya zekileri hep dinsiz gösteriyor bize.
twitterda cenki takip etmiyor oluşu normal hayatta araları mı bozuk diye düşündürdü.
hayrete düşüren adam.

sen adamın programını aralıklarla da olsa yıllardır dinle. absürd tarzını beğen. ancak koca bir dönüşüm sürecinden geçtiğini ıskala.

yolunu bulmuş adam.
son zamanlarda islam'a avdetiyle bilinen, sadık dostu cenk ile programını yapmaya devam eden mükemmel bir mizah ustası ve aynı zamanda iyi bir din alimi olmaya namzet bir isim.

lakin nereden edindiğini pek anlayamadığım vahhabi, radikalimsi fikirleriyle islam'a biraz sert bir giriş yapan; bu nisbette tasavvufu ve mezhepleri yanlış yorumlayan birisi. umarız ki ilerde düzelir...
kuran-ı kerim eksenli bir hayat tarzına geçmesi bazı çevrelerce çok yadırganan, hunharca ayıplanan, zeki ve akıllı adamdır.
Kur'anı Kerim i anlamak için 37 yaşında oturup arapça öğrenmiş komedyen. Helâl olsun, Allah gayretini hidayetine vesile kılsın.
islama yoneldigi soylenen komedyen. yonelmis ama nasil yonelmis. her seye hurafe diyor tum din alimlerinin yazdiklarina, said nursiye bile. birinin cok iyi bir ayar vermesi gerekiyor. ben vermeye calistim, facebook sayfasinda yorum olarak yazdom dedim ki neye dayanarak bunlara hurafe diyorsunuz o da dedi ki kanitiniz yoksa bosuna kirletmeyin yorum yazarak ve sildi yorumumu. benim anladigim su ki onun yazdiklari disinda kim ne yazmissa hurafe. boyle de olmaz ki kardesim. lutfen yetkin biri varsa facebookda veya twitterda falan bu şahsiyete aciklasin. bunun disinda komedyen yonunu cok severim. benim icin erdem uygan cift kisiklikli biri gibi, ikiyuzlu olarak degil tabi. ha bir de bir ruyayla veya ruyalar gormesi sonucunda islama yonelmis, kendi sitesinde oyle diyor.
şaşırtan adam.

o derece severim kendisini. 2014 ramazan'ında bir gece heyecanla, sorularımla birlikte bir kaç ayet paylaştım* kendisiyle, sabah bir baktım banlamış beni. maksadım öğrenmek, beraber anlamlandırmak, mutluluğumu paylaşmaktı sadece.

insan eşekten düşmüşe dönüyor.
Bir şemsiye tamircisi, yazmış olduğu şiirleri incelemesi için Shakespeare’e gönderdiğinde yazarın verdiği cevap;
-Dostum siz şemsiye yapın, hep şemsiye yapın, sadece şemsiye yapın.

başarılı komedyen. komedyenken başarılı.
bu kadar zeki, donanımlı, ince ve kıvrak zekaya sahip birinin, uydurulmuş hadisler ve çarpıtılmış ayetler peşinde koşmaya başlaması ve kendini bunlara adaması oldukça tuhaf.
(bkz: insan gerçekten hayret ediyor)