bugün

Etmiyorsan cenazeye niye gidiyorsun denilecek adamdır.
helallik alınması gereken adamdır. hakkını helal etmeyebilir doğaldır. yaka paça döveceğine hakkını ödeyin helal etsin.
art niyetli adamdır. cenazeye gelme ihtimali için de aklıma bir şeyler geliyor da neyse.
haber bildiğin kurgudur. dha muhabiri orada tesadüfen bulunmuş olamaz, öylesine cenaze çekiyor olamazlar, her ölümün haberdeğeri yok. hadi bulundu adamın bir çıkış yapacağını biliyormuş gibi iki kere görüntü almış kendisinden. tamamen kurgu.
kurgudan ziyade adam sesini duyurabilmek için bu yolu seçmiş ve medyaya önceden haber vermişe benziyor. zaten olay yerinde hazırda zabıta, polis vs. bulunmakta.

Olayın diğer tarafına gelince adam hakkını helal etmeyince imam efendi öbür tarafta helalleşirsiniz diyor.* Madem öbür tarafta helalleşeceksek ne diye burda sorulur helallik?

diyanet işleri başkanlığı da hakkınızı helal etmiyorsanız kimseye duyurmayın diyor. O zaman cenazelerden helalleşme olayını kaldıralım.

Birçok kişi biliriz ki yüreğinden haram olsun derken ağzından helal olsun çıkan...
merhumun oğlunun bu kadar az tepki göstermesi birazda hakkını helal etmeyen adamı haklı çıkarır niteliktedir.
biri allah göstermesin babamın cenazesini bana ama öyle bir durumda bu hareketi yapsın yedi sülalesiyle ilişki kurmaktan çekinmem açıkcası.
300 tane tavuğu bilmem kaç tane de kazını zehirlemiş merhum. yine de edilecek laf değildi.
Merhumun ailesiyle davalık olmuş adamdır. Kendisi hala inadını sürdürmekte ve hakkını helal etmemekte imiş. Merhumun ailesi ise böyle bir şeyin olabileceğini kabullenmiyor ve merhumun bu konuda haklı olduğunu ve hiçbir borcu olmadığını söylüyorlar. Söz konusu zarar 150.000 TL imiş.

O zaman bu durum için Louis-Ferdinand Célin'in gecenin sonuna yolculuk adlı kitabından gelsin: "Aile nedir bilirsiniz, değil mi? Bir aileye, akrabaları olsun olmasın, bir insanın alt tarafı sürüncemede kalmış bir kokuşmuşluktan ibaret olduğunu asla anlatamazsınız... Çünkü sürüncemede kalmış bir kokuşma için ödeme yapmayı reddederler".
milyonlarca müslümanın aksine dürüst olmuş müslümandır. yalana, dolana prim vermeyendir.
aslında olabilecek adamdır. sonuçta bir hakkınız varsa söylemek konusunda özgürsünüz yani.
hiç ölmeyeceğini sanan adamdır.
http://www.youtube.com/watch?v=eMicW4D-ss0
Hocam ben hakkımı helal etmiyorum. Hayvanlarımı zehirledi diyen , bence haklı olan insandır.
Yaklaşık bir saat önce show tv deki haberdedir. Aynen fıkradaki gibi. Ünlü bi kadın ölmüş hoca sorduğunda arkadan biri çıkıyor helal etmiyorum felan.