bugün

başında öykü olunca daha güzel oluyor.. öykü cemre.. evet bu daha iyi..
Çok güzel isim, ayrılalı bir ay oldu, 10 aylık ilişkiden sonra, ama hala dilimden düşmez. Aslında ismiyle sorunum yok. ismi ne bok olursa olsun, o olsun lan. Ama cemre de olsun. Öyle işte.
(bkz: aa ben)
ibrahim özdabak'ın çizdiği karikatür:
görsel
tamamlanmış hadisedir. bahar gele hoşgele!
adı var kendi yoktur. hala soğuk.
kuzey güney dizisinin aşık olduğum dilberi.
hayatımda şu ana kadar iki kişi tanıdım. ikiside çocuktu, ikiside şişkoydu, ikiside ayıydı, ikisinin adı da cemreydi.
Yarın ilki düşecek olandır.
sözlüğümüzün şirin mi şirin, güzel mi güzel yazarının ismidir.
kim olduğu bende saklı amk.

(bkz: platonik aşk)
Erkeği hakkında yorum yapamayacağım ama bu isme sahip olan bir kızla tam anlamıyla düzgün bir yakın arkadaşlık, sevgililik gibi şeylere giremiyorum sadece şuradan tanıdık olarak kalıyor.
Baharın geleceğini müjdeler. aynı zamanda kız çocuklarına verilen isimdir.
Halkımızın arasında yaygın olarak baharın müjdecisi olarak bilinen sıcaklığın artması olayına cemre denir. Cemre'nin birer hafta arayla havaya, suya ve toprağa düştüğüne inanılır. Üç tane olan cemrenin birincisi havaya (19-20 Şubat), ikincisi suya (26-27 Şubat) ve üçüncüsü de (5-6 Mart) toprağa düşer. Her cemrenin düşüşüyle hava sıcaklığı artar, cemrelerin arasında ise sıcaklıkta küçük bir düşüş görülür.
Üç kere düşen şey.

Ayrıca isim. Hem de kız ismi. Hem de hiç hatırlanmaması gereken bir kızın ismi. Hem de Sol framede gözüme sokarcasına duruyor.

Zalimsin Sözlük...
bana verilmiş en güzel hediye.
Kuzey Güney dizisinin önemli oyuncularındandır.
kuzeyin manitasıydı ama güney kaptı sonra tekrar kuzey kaptı. böyle isimde bi de erkek arkadasım vardı garip bi isim.
Eski sevgilimin adı
"Ne yapayım yani aileme mi kızayım beni böyle samimiyetten uzak ortamda sevgisiz yetiştirdikleri için yada eski sevgililerime mi bana hiç böyle sarılmadıkları için ama sorumlusu benim üzgünüm." Diye mesaj atmıştım son..
Senede üç defa düşer havaların ısınmasını baharın gelişini müjdeler. Kalbimize de cemre üç defa düşer ilkinde çarpıntı ikincisinde bulantı üçüncüsünde ateş yapar. Ateşe ateşle karşılık vermezseniz bir yıl ayrılığa katlanırsınız. Şimdi ben üçüncü safhadayım ayrılığa katlanacak değilim herhalde bir yıl daha.
kız bebelere koyulan isim.
düşmesiyle havanın ısındığı kocaman bir yalandır. bir kültür örneğinden ibarettir.

(bkz: mart kapıdan baktırır kazma kürek yaktırır)
çok güzel bir erkek ismi.bu ismi alan erkeklerin birçok problemi vardır elbette.mesela "cemre geliyor bu akşam eve" derseniz ev ahaline,oo hatun geliyor ha derler.ama saçlı sakallı bir adamdır cemre.veya kız arkadaşınıza "dün cemrelerdeydim,fena takıldık" dersen,hatun kişi cemreyi de hatun kişi sanar var,size karşı bir atağa geçer.ama halbuki cemre saçlı sakallı kıllı dombili falan bir adamdır.
dipnot:siz siz olun,isim koyarken 2 kere değil,12 kere düşünün.cemre koymayın mesela.ne bileyim,hasan falan koyun.
(#29986241)
yılda 3 kere düşer..
Bugün düşmüşsün nasılsın iyi misin Canım çok canın yanmadı ya?