bugün

Sayın cumhurbaşkanımızın açıklaması.
http://www.memurlar.net/haber/751086/

Yalnız şöyle bir gerçekte var, akp hz ali yi mezarından çıkartsın, kanlı canlı bir şekilde alevilerin önüne koysun,
Hz ali desin ki "oyunuzu akp ye atın" aleviler yine size oy atmaz.

Düştükleri duruma bakın.
aleviler sizin çomarlar gibi akılsız değildir. ali cengiz oyununuzu yemezler.
işte bunlar hep panik.fena gidiyor bu sefer.elindeki yobaz oylar da gidiyor.ahaha.
klasik sucukçu muhasebecisi kurnazlığıdır. alemi kör, herkesi sersem sanıyor!

"cemevlerine hukuki statü tanıyacağız" diyor! demiyor ki "cemevlerine hukuki olarak ibadethane statüsü tanıyacağız".

bu vaadin sonucu şimdiden belli. "cemevleri halk kültür salonları olarak tanınmış olup, suyu, elektriği beleştir" gibi bir kanun çıkaracaklar.

yok öyle bir dünya! aleviler cemevlerine ibadethane diyorsa, devlet de ibadethane demek zorundadır.
Yap dernek gitsin ne ibadethanesi amk. Müslümanın ibadethanesi camiidir.
Konuştukça batıyorsun uzun... Adama sorarlar, 16 senedir sünniler için servet harcarken, 16 senedir insanların haklarını elinden alırken aklın neredeydi diye .... Ama dediğim gibi, adama sorarlar... yani senin için sıkıntı yok, rahat ol.
şu an iktidarda olmadığından olsa gerek iktidara geldiğinde yapacağı demokratik icraatlerden birisidir. keşke 16 sene önce seçilseymiş
Şimdiye kadar neden tanınmadığı merak edilendir. Önceki seçim dönemlerinden Bu tarz çokça söylem anımsıyorum. Hepsi havada kaldı. Geç kalınmış bir eylem vaadi, bu bir vaat değil gerçekleşmiş bir icraat olmalıydı.
16 yıldır tanımayan cehapeyi kınıyorum.
Başbakan Erdoğan Alevileri sevmezdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan seviyor maşallah...

(bkz: güm güm güm gidiyorsun)
Sanki 16 yıldır başta başka bir hükümet varmışda gelirlerse yaparlarmış . 16 yıldır hükümette olan bir partinin seçim vaadi olamaz . Yapsaydın kim tuttu elini ?
gereksiz hamledir.

şimdi uzun uzadıya aleviliğin tarihsel sürecinden bahsetmeye üşeniyorum; fakat günümüz alevilerinin önemli bir kısmı sağduyulu, misafirperver ve de hümanist olsalar da, itikat ve amel noktasında yine önemli bir kısmı oldukça uç noktalardadır. namaz üç vakittir, ramazan orucu klasik islam anlayışından farklıdır, camide ibadet edilmez, cemevi dedikleri dernekte kadın-erkek saz eşliğinde, paşa'nın fotoğrafı karşısında secde edilir... bunlar hepinizin bildiği ve bir kısmınızın bilmezlikten geldiği gerçekler. şimdi, bu insanlar kendilerini islam dini adı altında değil de, atıyorum 'niğde patatesi' dini adı altında tanımlasalar problem kalmayacak. lakin, taa 15 yy'dan beri gelen bozulmanın da etkisiyle, maksat ibadet etmek değil de, din'in altını oymak ve kripto bazı ermeni'lerin alevileşmesiyle, ilk fırsatta memleketi ateşe vermek olunca (tarihsel süreçte örnekleri bolca mevcuttur - kılıçdaroğlu'na sorun), işin rengi değişiyor.

https://www.youtube.com/watch?v=ji0TJgIBPq4

bunlar da muş'taki kripto ermeniler. kendileri sözde müslümanlaşmış ve bir kısmı alevileşmiş, ancak eylemlerinin sahte olduğu ve köklerini unutmadıkları, köyde ermeni kimliğiyle bilinen son vatandaşın da tanıklığıyla sabit. halbuki sözde ermeni soykırımı'nın içimi serinletmesi gerekiyordu:

https://www.youtube.com/watch?v=jLEbqalL5k0

buyrun, burada da dersim'li iki alevi genç kızın türklük düşmanı sözleri/sahte tanıklıkları:

https://www.youtube.com/watch?v=w-TzwZAuyig

bak hacı, alevi dediğin (içlerinde samimi olanları tekrar ve tekrar tenzih ediyorum) tam olarak, yukarıdaki video'da izlediklerin gibidir. aslında hz. ali gibi önemli bir zatın ismiyle bunları bir arada zikretmekten imtina ederim, lakin kendilerine alevi dedikleri için başka bir ad koyamıyorum. en fazla kripto ermeniler diyebiliyorum. tunceli'nin çoğu bunlarla doludur. mustafa kemal neden bombalattı dersim(!)'i?

peki, çok sevdiğiniz kılıçdaroğlu, o dönem onlarca mehmetçik'i şehit eden kürt/alevi seyit rıza için ne diyor acaba:

https://www.youtube.com/watch?v=T6JN2GEZKEg

bazılarınızın oldukça hümanist olmanızı anlayabiliyorum. bu hümanizma, yanında 'müslüman olan her şeye düşman olma' sosuyla birlikte servis ediliyor ki, bunu da anlıyorum. lakin, düşmanımın düşmanı dostumdur mottosundan yola çıkarak, 'vayy aleviler şöyle mübarek, vayy babo aleviler şöyle haraşo' diye, kasap kedisi gibi dükkanın içinde dört dönmeyin hacılar. günün birinde sizi arkadan ilk vuracak olanlar, işte bu kripto kürtleşmiş aleviler. bugüne kadar gözünün yaşına bakmamışlar, yine bakmazlar.

ve tekrar ve tekrar ve tekrar, samimi alevileri tenzih ederim. hz ali'yi islami değerleri gözeterek seven, başımın tacı olsun. ben aç yatayım, o tok yatsın. lakin, kazın ayağı pek de sandığınız gibi değil, temalı entry'mi sonlandırırken, gözlerinizden öpüyorum.
zulme karşı direnişin simgesi olan karbelada can vermişlerin, yolundan giden aleviler senin zulüm saltanatına destek vermez sayın recep tayyip erdoğan alevilerden sana oy yok. ne yaparsan yap yok.
akp'nin daha önce reddettiği nedense de birden aklına geldiği vaattir.

boştur. yemeyiniz.

buyrun kanıt.

görsel
Aleviler de kimlik buhranından çıkamadılar bi. E dersimdeki alevileri kim katletti, cumhuriyet kurulurken cemevlerine hukuki statü vermeyen kim? Hala paşa diyince ruhlarını teslim ediyorlar. Alisiz Aleviler, Modern seküler Alevileri kastediyorum elbette.
Ülkeyi 16 yıldır ortaksız, tek başına yöneten bir iktidar düşünün ve o iktidarın vaatleri muhalefet partisiymiş gibi olsun. 16 yıldır neden yapmadınız kim sizin elinizi kolunuzu bağlıyordu sayın muktedirler?
bu vaad daha once verilmisti diye hatirliyorum. hayir bu vaadi muhalefet verse, simdi neler soyleniyordu.
Herkesin alevilerin oyunu almak için sallanan bir palavra olarak yorumladıği olay.

Ama kazın ayagi oyle degil. Akp liberal dönemlerindeki gibi özgürlükçü, multikültürcü bir parti görünümü vermek istiyor batıya.

Tabi ne batı ne aleviler yer bunu . Türkiyenin islamcı sağınin üstü çizilmiştir artık. Şu an muhalefet kaleciyle karşı karsıya ama kaciracaklar.
sandığın anahtarı alevilerde ise işin zor be usta...
uluslarası imzaladığımız sözleşmelerde zaten olan bir şey.hatta ibadethane olarak kabul etmiş türkiye cemevlerini.tabi akepe uygulamamış.1994te karacaahmet mezarlığındaki cemevine dozerlerle saldırı emrini veren birinden uygulanması beklenemezdi.yıkımı o zamanın istanbul emniyet müdür yardımcısı durdurmuş.