bugün

ikonlara ayrıcalıklar tanınmasını isteyen komedyenimsi yeni ödül almış ademoğlu.
enteresan bir enerjisi var yüzüne 5 sn bakınca gülmeye başlıyorsunuz.
http://www.haberler.com/c...gecelerde-7945466-haberi/

adam rusya'ya karşı tek başına mücadale ediyor, hayır bende edeceğim de müsait değilim.
Espirileri kadar Karikatürleri ile güldüren mükenmel insan.

Karikatürleri :http://onamola.com/lists/...inmeyen-karikaturleri/206
mükemmel zeka.
Her filminde en az üç rolde oynamazsa hatrı kalır...
filmlerinin stand-up'ları kadar komik olmadığını düşündüğüm şahıs.
güldüremediği tek kişi ben değilim biliyorum.
görsel
ali baba ve yedi cüceler eleştirilerini hiç takmayan adam. diğer filmin parasını çıkardı, yine yapacak.
son iki filmi bana göre "cem yılmaz filmi" diyebileceğimiz kalitede filmler değildi.

lakin kalitesizlikle itham ettiğimiz bu filmler dahi türkiye standartları göz önüne alındığında başarılı sayılabilecek türden işler.

bu ülkede ne yeteneksiz ne kalitesiz insanlar paranın gözüne gözüne vuruyorken ne hikmetse iş bu adama gelince insanların bir duyar kasacağı, hak hukuk gözeteceği tutuyor.

garip.
Ali Babalar ve Yedi Cüceler filmi baya iyidir.
sorun su,trilyon goturuyor ama hala turk sinemasina iz birakacak birsey sunamadi. her filminde toplumda sonsuz kredisi olan seyleri kullaniyor, belden asagi vuruyor. sadri alisik, baris manco....
Adam korku filmi çekse, tamam korkunçtu falan ama gülmedik diyecek dangalaklar var şu ülkede.

Türk sinemasının bir numarasıdır.
--spoiler--
Gariplik ilgimi çekiyor. Ray Caesar diye bir adam var. Çizimleri Rönesans dönemini hatırlatsa da içeride bambaşka bir mevzu dönüyor. Doku ve kompozisyon eski görünümlü ancak yaptığı iş dijital yani çok yeni. Mesela bir eser aldım. Taner Ceylan’ın boksörüne benziyor ama çok daha rahatsız edici. Hafta sonları oğlum geldiğinde korkmasın diye tabloyu ters çeviriyorum. Çıplaklıkla ilgili değil, kanlı olduğu için...

cem yılmaz...
--spoiler--

garip bir ülkedir türkiye...

bir tarafta cem yılmaz (muhtemelen) yüksek meblağlar ödeyip duvarına astığı kanlı tabloyu, çocuğu korkmasın diye ters çevirir; öte tarafta cizre'de üç aylık miray bebek kendi kanında can verir...

ve sorsan, hepimiz kardeşiz...

kardeşlik haaa...
ne güzel hikaye...

dünden bugüne: this is turkey!!! zorbalığıdır, cemiyetimiz...

cem yılmaz hakkında bir Not: adamın çocuğu, adamın canı, elbet sakınacak ciğerparesini, üstüne titreyecek... hakkıdır...

Miray bebek hakkında bir not: sadece üç ay yaşadı. fakat üç asır yaşasa bir anlam ifade etmeyecek sığırların idrak ve ifade edemeyeceği bir hakikati, (kardeşlik teranesinin hal i pür melalini) canı pahasına ortaya koyup göklere yükseldi...
iyi yönetmen değil bence.ama çok iyi bir komedi-karakter oyuncusu.

yani organize işler, vizonteledeki rolleri gibi örneğin.

yılmaz erdoğan yönetsin, cem yılmaz oynasın daha efsane olur.
Başarılı olduğu aşikar fakat hiçbir espirisine gülmüşlüğüm yoktur.
Mizah anlayışını beğendiğim kişidir kendisi.
Şuan sen bile güldürmedin.
5 sene içinde raf ömrü bitecek olan komedyen. durum onu gösteriyor.
Manita yapmış (bkz: dilara gönder)
Göte göt dediği için hakkında dava açılan sanatçı.

http://bianet.org/bianet/...-gerekcesiyle-dava-acildi
e klişe bu.
2015 yılı en güvenilir ünlüler listesinde 1. sırada olan komedyen.
filmleri hariç iyi işler çıkaran komedyen.
güncel Önemli Başlıklar