bugün

önümüzdeki seçimlerde, buna hala oy veren olacak mı diye düşündüğüm ziyane.
son zamanlarda reklamlarda komedi programını yöneten insan.
Amerika'yı dolandıranbilen eşsiz parti lideri sıfatından başka maçlarda sürekli alt resim koydurarak hedef kitlesini "spor izleyicileri" olarak seçen biraz da karizma takılmaya çalışan,Genç parti'nin ilk senesinde 7.5 gibi bir oy almasına sebep olan kişidir.
Fıdğın 8 ytl olacağını söyleyen şahıstır.
papa ile ayine katılmış siyasetçi.
yakında "1 saat 100 dalır"a da el atmasını, 20 ytl ye indirme vaatlerini beklediğim kişi.
(bkz: istediğimden değil tabiki canım)
http://www.internethaber..../news_detail.php?id=56993
bahsettigi vaatleri nasil gercekle$tirebilecegi konusunda derin derin du$unuyorum. yok yahu o kadarini yapamaz. yani mazot 1 ytl olacak; kaca aliyorsun zaten? findik 8 ytl; kaca alip kaca satacaksin? yani kisacasi; kimin parasini kime nasil satacaksin?
yok canim boyle de degil, asil soru $u; bu ulkeyi nasil satacaksin?

+ulkeyi nasil sattin cem anlat!
-sattim
+lan nasil satarsin? satamazsin!
-sattim bile
+yapamazsin boyle bi$ey
-yaptim oldu hade ac onumu durduramazsiniz lan ben geliyorummmmm!

bu adam ne yapar ne eder meclise girmeye en azindan cok yakla$ir, toplar yine %7 oy. ceyrek altinlar, cep telefonlari, erzak, giyim hatta miting alanin ortasina doner tezgahi koyup insanlara bedava doner ekmek dagitip insanlari toplar. halk bu kadar basit du$unuyorsa bu adamin iktidara gelmesi hic zor degil. korkuyorum bazen.
cem uzan geliyoruz! *
değiştim dese başbakan olacak adam.
marmaris'te hep trilyonluk yatlarını gördüğüm her tarafa milyarlarca borcu olan adam. sanırım yatlara yavaş yavaş el koymaya başladılar. ama el kondukça yenilerini alabilir, nasıl olsa para gani. nereden geliyor bu değirmenin suyu?
http://img117.imageshack....986/uzanfoto136vy.jpg~swh~
50 sene öncesinin politikasıyla oy toplanabileceğini gösteren şahsiyet.
öss yi kaldırıcagını idda eden hortumcu kişilik.
(bkz: imar bankası)
Türkiyenin gelmiş geçmiş en büyük dolandırıcısıdır kendileri...Ama Amerika şirketi olan Motorola'yı dolandırmayı başardığı için takdir edilesi bi şahıstır.Yine de seçimleri kazanmak için yaptığı abuk subuk vaatleri gına getirmiştir.Hayır,adam o kadar çok vaat veriyor ki birgün seçim meydanında 'Başa gelirsem 3 korner 1 penaltı olacak' demesini bekler oldum...
zengin aile çocuğu
telsim, star tv, star gazetesi eski sahibi.
gp başkanı, az farkla meclise girememiştir.
en son da duyduğum kadarıyla vatan gazetesini kiralamış olan kişi.
(bkz: mazot 1 ytl olacak)
işsizlere 350 ytl maaş vereceğini vaat etmiştir son olarak
garip bir şekilde bir önceki seçimde 7,5 oranında oy alan siyaset meraklısı şahıs.
iki ayağı bir pabuca giresice, allahın yüzüne bakmayasıca, cennetten kovulacağını şiddetle umduğum, şeytanın gömlek kravatlı hali.
(bkz: noel baba)
mac yayınları sırasında alttan verilen ''mazot 1 ytl olacak'' bicimindeki vaadleri ''azeriler'' tarafından kendinin ''pompacı'' oldugunu dusunmelerine neden olan adam...
yakında kız kulesini istanbul'un her yerinden göstermeyi vaat etmesinden korktuğum kişidir.
babasının diktatör tito nun kasası olduğu ve zamanında türkiye ye tren altına saklanarak * girdiği söylenir.

kazandığı * parayı yurt dışında yememiş; baraj yapmış, fabrika açmış, binlerce aileye istihdam sağlamış bir aileden gelmektedir.

siyasete atılıp birilerinin kuyruğuna basınca hakkında asılsız ve gereksiz * suçlamalar yapılmıştır. zengin olmanın ayıp birşey olduğu gösterilmeye çalışılmıştır. ve tamamen bununla suçlanmıştır.

yalancımıdır? evet kesinlikle yalancıdır çünki siyasete atılmıştır.

iktidara geldiğinde türkiye yi satacağı söylenir *. ancak iktidara geldiğinde * satabilecek bir türkiye nin kalıp kalmayacağı esas soru işaretidir. sonuçta ülkesini satacaksada fazla yadırganmamalıdır sonuçta 'benim görevim ülkemi en iyi şekile pazarlamak' diyen bir iktidarın yönetimindeyiz. günümüz türkiye sinde sit alanlarının, çok mühim devlet kurumlarının *, büyük ihalelerin adeta hibe edildiğini görmekteyiz.
belki ülkeyi satışa çıkaracak bir insandır, ama kuşku duyulmaması gereken bir konu varsa oda; her kurumu değerinin üzerinde pazarlayacağıdır...
aslında cem uzan olayına bir de şu açıdan bakılmalıdır; bu memleketin idaresi, bugüne kadar kimlerin kimlerin eline verilmiştir, neden cem uzan'ın insiyatifine bırakılmasındır. belki de ona da bir şans verilebilir. eğer gerçekten bir sahtekar ise yapıp yapabileceği en fazla küpünü doldurmak ya da benzeri birşeydir ki millet buna zaten alışıktır. ama değilse belki de ülkedeki potansiyeli meydana çıkarabilir belli mi olur? bir de bunu deneyebiliriz belki. beğenmezsek atarız.

(bkz: aklımızda kalacağına midemizde kalsın)
futbol maçlarının içine sıçmayı kendine görev eden, abuk subuk vaadlerle milleti kandırmaya çalışan tek hücreli yaşam formu.