bugün

entry'ler (114)

yahudi ve hristiyanlar cennete giremez

islam'dan başka din olmadığına göre doğrudur.

Her kim islam'dan başka bir din ararsa asla kabul edilmez ve o, ahirette hüsrana uğrayanlardan olur.
ÂLi iMRÂN-85

gecenin şarkısı

yasmin levy - sevda

liselerde programlama dili dersi zorunlu olsun

liselerde osmanlıca dersinin zorunlu olması ile gençlerin geçmişini asıl kaynaklarından araştırarak öğrenmelerini sağlayacaktır ve geçmişe bir bağlılık hissi olacaktır. Burası çok önemlidir.
Yazılım dersi ise bu işe sadece geleceğin işi olarak diye bakmamak gerekli. Bu ders ile sayısal mantığın geliştirilmesi sağlanacaktır. Ayrıca teknoloji çağında tablet, telefon vb. cihazlar olsun belki ülke olarak tüm dünyanın kullanacağı güzel ürünler çıkarabiliriz.
iki dersin de zorunlu olması gerekli. kazançları yukarıdakilerden elbette daha fazla olacaktır.

hafızalara kazınan şiir cümleleri

gözlerin gözlerime değince
felâketim olurdu ağlardım *

umursanmamak

her zaman acı verir ama sizi umursamayanın hayatınızdaki yerine göre acının derecesi değişir.

samanyolu tv

tüm tv kanalları gibi haberleri yanlıdır. dizilerini ise hiç konuşmaya değmez, hepsi de kalitesiz.
sadece geceleri açılabilir çünkü taraflı davranamadıkları tek yer olan belgeselleri güzeldir.

ben sana ölüyorum

Murat Yılmazyıldırım'ın harika bir parÇasıdır. iksir iÇtim değiştim albümünde yer almaktadır. Artık nasıl bir iksir iÇmişse böyle şarkı yapmış. Kafa harika, şarkı Harika. Tekrar tekrar dinleyip de hiÇ sıkılmayacağınız ve sizi her defasında aynı şekilde etkiye alabilen şarkı.

bağıra bağıra söylenebilinecek şarkılar

Duman - yanıbaşından.

gecenin şarkısı

Ayşenur Kolivar - Getma.

neşet ertaş tarzı aşk

Bir ömre bedel olan aşktır.

şaka maka bir kızı karşılıksız çok sevmek

ilk zamanlar sevdiğine emin olmak istersin ve artık eminsindir. bundan sonra ona sevgili gözüyle bakarsın geÇ kalmış olsanda söyleme zamanı gelmiştir söylersin ve hayır cevabını duyduğun an yıkıldığın an olur. Artık düşüncelerinde terketmek istersin ama olmaz Çok zordur. Hele bir de hergün gördüğün biriyse devamlı taze kalır. Zor ama Çok zordur...

kitap okurken bazı yerlerin altını çizmek

Önemli görülen yerlerdir. Kitabı tekrar eline aldığında faydası Çoktur.

anlamlı şarkı sözleri

Elin elimde ola kapı kapı dilenek (bkz: dersim dört dağ iÇinde)

aniden başlayan yağmur

Aniden başlayan ve Çabucak biten yaz yağmuru daha güzeli mi var işte.

annelerin kızdığı şeyler

anneyi çok kızdıran olay deyince akla ilk gelen yemeğe geç kalmak veya yemek yemeden sofradan kalkmak olurdu.**

mezun olur olmaz 5000 lira maaş isteyen işletmeci

Türkiye'de yaşamayan işletmecidir.

seni seviyorum diyene verilen saçma cevaplar

karşı tarafın iyi niyet gösterip de kırmak istemediği an başlar.*
ayrıca bu saçma cevaplar seven insanı yerle bir eder*

kahve

kahve denince akla türk kahvesi ve türk kahvesinin en iyi yeri mehmet efendi gelir.
mısır çarşısının arka kapısından çıkınca o muhteşem kokusu mest eder insanı.

kahve sabahları içildiğinde insanı ayıltır*.

son olarak fincandan veya fincan tabağından geleceği bildirmesini de beklememek lazım**

ilk türk savaş uçağı için isim önerileri

Hezarfen veya Fesa uygundur.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

ahmet aslan - tanımadığım ten

bu adam çok iyiymiş..