ortaokul zamanlarımda * izmir tv de program yapan,çok geyik,çok süper bir adamdı.
(bkz: izmir tv)
tam bir müzik adamı olup ,süper geyik yapılan, yüce şahsiyetli, özlenilesi ,sevilesi ,bağra basılası insandırr.Ekran kirliliğini gördükçe ahhh ahh nerdesin be abicimm dedirten insandır.
eşsiz bir komedyen, abi. anlaşılacağı üzere ekran karşısında bile kendini aileden biriymiş gibi hissettirebilen cana yakın insan. bir zamanlar izmir tv'de ve ege tv'de çıkardı yanılmıyorsam. o zamanlardan özlediğim yegane programdır. bu ortadan kayboluşu üzerine "bir ara çıksa da bir nostalji yaşatsa" dedirtir.
izmir tv'nin asi ama bir o kadar da başarılı gece programı sunucusudur. yani öyleydi. o her gece tv stüdyosuna yayına girerken, ben aynı binada yer alan radyonun stüdyosuna yayına girerdim.
sonrasında ne olduysa oldu. yayın müdürlerinin olur olmaz yasakları, az biraz cilveli hatunların hemen bir program sunmaya, daha doğrusu sunamamaya başlaması, maksadını aşan yasaklar filan delirtti bu adamı.
ayrıldı. daha doğrusu ayrılmak zorunda bırakıldı.
gerçi hatası yok değildi. özellikle ayrılma sebebi, buradan açıklamak istemediğim, ama asla televizyonda canlı yayına çıkacak bir sunucunun yapmaması gereken bir şeydi. gerçi o bunu hep yapardı ama, o gece fazlasını yapmıştı.
ayrıldığı gece, aceleyle aradılar beni.
gittim.
hemen tv stüdyosuna soktular. radyodakinin aynısı, sadece görüneceksin dediler.
ama aynısı değildi hiç.
zaten cem gibi birinin yerini doldurmak zordu. ortalama olarak bir yıldan fazla devam etti bu böyle. sonrasında tmsf el koydu kanala. ödemeler yapılmadı.
zaten sahte bir dünyaydı.
elemanların geneli işi bıraktı.
tabi bende.
ve izmir tv geri dönüşü olmayan yola girdi.
kapandı.
olan cem ve onun gibi başarılı bir çok çalışana oldu. kısacası, cem, izmir'in en iyi tv programcılarından biriydi. yeri doldurulamaz şekilde. tarzı farklıydı. o tarzı herkes başaramaz kolay kolay.
en çok istediğim, beraber bir program yapmaktı. nasip olmadı.
2002 ve 2003 yıllarında Yeni TV ve izmir TV'de akşamüstü geyik programları yapan, hem konuşmasıyla, hem de hareketleriyle son derece esprili olan şahsiyet. Hatırladığım kadarıyla rock müzikten çok iyi anlardı ve Hollanda'da yaşamışlığı vardı. Ayrıyeten Twilight isimli bir rock müzik grubu vardı ve Frp ile de ilgiliydi.

Aradan uzun yıllar geçti tabi eski eğlencesinden geriye ne kalmıştır bilmem ama eskiden onun programlarını izlemek gerçekten keyifliydi. Kendisi her ne kadar programının iddiasız olduğunu "sadece yapacak başka bir işiniz yoksa oturup izleyin" diyerek belirtse de, lokal yayın ile sınırlı kalmış programı bence Türk televizyonculuk tarihinin en başarılı yayınlarından biriydi. Hala ismini hatırladığımda geçmişe dair güzel bir anı zihnimde canlanıyorsa bunu da rahatlıkla söyleyebilirim sanırım.

Uzun lafın kısası, Cem Kayhan lise dönemimde vaktimin keyifli geçmesini sağlayan, saygı duyduğum değerli bir şahsiyettir.
ye-ah'larını özlediğim, ortaokul çağlarımın idol adamı. hala da severim görsem.