bugün

dün alanya konseri'nden memnun kalmadığını sosyal hesabından dile getiren sanatçı.
sesi her türlü dinlenen, özgün bir sanatçı. aynı zamanda çok da sempatik.
hep aynı sessizlikle geliyor gece…
hep aynı yalan dolan masalları dinliyorum yine…
hep aynı yüzler, hep aynı sesler peşimde…
anlatamıyorum, inandıramıyorum kendime…
sen benim yarım kalan cümlelerimsin…
hiç söyleyemediğim, söylemediğim o sözlerim…
sen benim hiç ısınmayan ellerimsin…
hiç unutamayan, unutmayan o kalbim…

sen benim eksik kalan yerimsin…
kapattığım pencereler, güneşlere çektiğim o perdelerim…
sen benim hiç sevmediğim sessizliğimsin…
kaybettiğim yolum, korktuğum karanlık, hiç tutamadığım o yeminlerim…
sen benim terk ettiğim şehirlerimsin…
düştüğüm çukur, uzanan ellerim, hiç tutunamadığım gidenlerim…
sen benim kovulduğum cennetimsin!
eğdiğim yüzüm, sövdüğüm aydınlığa hiç açamadığım gözlerim.

(bkz: sen benim)

bir ses ancak bu kadar güzel olabilirdi , hayretle dinliyorum.
sessiz bir deniz
sönmüş bir fener
batmış bir gemi gibi susuyor
karlı elleri
yaşlı gözleri
sessiz bir bir deli gibi
yürüyor..
şarkıları alkolle dinlenemeyecek yeni sanat güneşimizdir.

şarkıları alkolle dinlenemez zira o kadarı fazla ağır gelir, bünye kaldırmaz, depresyon kaçınılmaz...
güzel şarkıları vardır kafa açar resmen iyidir. adamı rock festivalinde dinledim. açık hava güzel sıcak ortam falan herkes eğleniyor kopuyor derken bir çıktı sahneye başladı söylemeye herkes kaldı ulan. dertsiz adamı dert sahibi yapar. evet.
nedenini bilmiyorum ama sesi bana hep rahatsız edici gelmiştir.. Hayır.
Sinirleri alınmış bonfile gibi adamı içli köfteye çevirebilecek sanatçıdır.
Konserine kızı yollamadim diye bir daha benle konuşmadı arkadaşım, bazılarinin canını besteleri bazılarının ise boyle konserleri ile yakıyor.
sen gel diyorsun... *
Cem edriyın diye okurum hep. Lanet olası yabancı diziler.
Abartılan bir balondur. Evet.
sesi de şarkıları da beş para etmez.
https://youtu.be/CB5ZriLzn8o

bu adama abartılıyor diyen cehennemde cayır cayır yanar. sesi olsun, yorumu olsun, mütavaziliği, insanlığı olsun turkiyedeki tek sanatçı.
keçi me'lemesi gibi şarkı söyleyen şahıs, neden bu kadar beğenildiği anlaşılır iş değil.
Abartıldığı kadar iyi değil ama Türkiye sınırları içinde dinlenecek nadir insanlardan birisi.
inez sesi bi süre sonra kafa tırmalayan adam.

ama ortamlarda "dinliyorum" diyorum o ayrı mevzu.
hak ettiği değeri görmeyenlerden. Sesiyle, yorumuyla, besteleriyle gayet başarılı bir sanatçı.

Para ve popülarite karşısında duruşunu bozmayarak, az daha çok tanınıp, kazanmak için kendini rezil etmek yerine işine saygı duyarak söylüyor şarkıları. şarkı söylerken aldığı keyfide her saniye karşıdakine geçirmeyi başarıyor.
Asıl adı Cem Filiz olup Edirneli olmasından dolayı sahne adını Edirne'nin eski ismi olan "Adrian" yapan ülkemizde nadir bulunan ses tonuna, ruha, kişiliğe sahip sanatçıdır. Kendine has tavırları ve kararlarıyla dikkay çekmesi şu yana dursun klipleriyle daha fazla ses getirmiştir zira topluma ters gelecek şekildedir çoğu. Tabi bu terslik değil normal bir olağanlık olsada toplum için hazıe olunmayan, alışılmadık unsur olduğundan pek hoş karşılanmaz. O da bunu pek dikkate almaz, dinleyicilerine tüm içtenliği ve utangaç tavırlarının büyüleyici edasıyla eserlerini hissettirir ve geri kalanı dinleyicilerinin hayal dünyasına bırakır. Çoğu dinleyeni (bende dahil) -gerçek dinleyeni- kendini "Kayıp" olarak adlandırır ve şarkılarını hisseder. Hala hakettiği yere tam anlamıyla gelemesede yavaş yavaş yükselişe geçmesi gerçekten mutlu edici.
görsel
Ortamlarda dinliyorum diyeceğime o ortamdan uzaklaşacağım kişi.
Tuz Kral
Sempatiklik
Sesi huzur
Kendine has.
manuş baba ile "bir çocuk için şarkılar" konserinde seslendirdiği sarı gelin türküsü, resmi youtube kanalından yayınlanan şarkıcı.
pek güzel seslendirmişlerdir efenim. dinleyelim, dinlettirelim.
https://youtu.be/JsU4cPu2L2Y
Yalak, yalaka insanlardan sıyrılmış hissi veren adam. Siz yalamaya devam ediniz.

Yalın... yine senle ,ben, böyle çok güzeliz. Ve en sevdiklerimden biri
nacizane.

https://youtu.be/7CkYqAjusKA
Kendi has tarzı her şarkıya gitmiyo.nadir sarkilar da begeniyorum sesini.
'Biz senle' sarkisinin yeri cok ayridir.
türkiye'nin şarkı kültüründe apayrı bir yeri vardır. eşi benzeri olmayan bir insan.