bugün

Yakışıklı bir şarkıcı. Çok güzel şarkıları var. ama sanırım gay. Zaten nerde eli yüzü düzgün erkek var gay oluyor.
Yüreğine doğru söyleyip kalbinin bam telini titreten şair ruhlu naif bir kişi.
Kadın sesi çıkartabiliyor diye genelde gay sanılan şarkıcı ama kendisi okan Bayülgen in programinda 'gay degilim olsaydım söylerdim' diye aciklama yapmıştı.
Sarkilari ise baska boyuttan söyleniyor gibi, hatta şarkı değil de ayin gibi insanı alıp götürür.
Bağımlılık yapıyor dinlemeyin. Sonra durduk yere depresyona sokuyor falan. Seviyorum ama sonra durduk yere aşk acısı falan çekiyorsun.
(bkz: ağladıkça)
Kendisiyle düet yapabilen adam.
antin kuntin sanatçısı.
(bkz: şeker prens ve tuz kral)
Sesi berbattır. güzel anlamlar taşıyan şarkılarını sırf bu yüzden dinleyemiyorum.
serdar ortaç'ın başka versiyonudur, hep aynı melodinin üzerine sözleri evirip çevirip şarkı diye bize yutturuyordur.
"Korkmuyorum artık senden gece,
Korkmuyorum hiç korkmuyorum".
Dinlemeye dayanamadiklarimdan.
Bir masal biter, sessizlik başlar.. Kalbini okşar, uyutursun, unutursun.
yarın konserine gideceğim ama kendisini lisede dinliyordum bayağı hayranıydım. o zaman albüm almak vardı bende hepsini alıyordum, forumlarında yazıyordum ordan kendime arkadaş edindim. ama sonra kendiliğinden dinlememeye başladım. son albümleri hakkında hiçbir fikrim yok. yani en son 2010'daki albümünü biliyorum. neyse işte yarın gidiyorum kuzeni götürüyorum aslında.
iflah olmaz bir ergendir.
Bu akşam ki 10. Yıl konserinde dinleyicilerini Nirvanaya ulaştıran sanatçı.

Hala tüylerim diken diken. O nasıl ses o nasıl yorum o nasıl hal hareketler Allah'ım!

Aynı zamanda bu akşam kendisine Hüsnü Arkan, Pamela, Halil Sezai, Aylin aslım, derya köroğlu, Murat Yılmazyıldırım ve redd'in eşlik ederek muhteşemliklerden muhteşemlikler beğenmemizi sağlayan sanatçıdır.
annemin ilk dinlediğin kesin ses montajı var dediği isim. gerçekten kadın gibi sesi var ve allah için de güzel sesi var. (bkz: maşallah)
ilginç bir adamdır kendisi. bazen çok canım çeker açar dinlerim, bazen sesini duyunca "kapatın lan şunu" gibisinden tepkiler veririm. 2-3 kere konserine gittim, sesi gerçekten çok orjinal. tuhaf bir etkisi var sanırım üzerinde. siyah bir veda öpücüğü albümünü 100 yıl falan dinlerim ama, diğer albümler biraz traş geldi bana.
Müziğin efendisi.
Biz ona kayıp çocuk diyoruz diğerleri cem Adrian diyor.
nereye gidiyorsun parçası insanı hüzünlere gark eden sanatçı.
hele bir de üstüne yağmur dinleniyorsa; isyan sebebidir.
sarı gelin şarkısını yorumlayan sanatçıdır.

sesi normal kalite üzerindedir. böyle sanatçılar uzun zamanlarda gelir.

değeri bilinmelidir.
Babası tüccar, annesi ev hanımı olan Yugoslavya göçmeni bir ailenin çocuğudur. gerçek adı cem filiz'dir. edirne'de doğmuştur.
sesi muhteşemdir ve çok güçlüdür. şarkıları insanı depresyona sürükler. şahsi fikrimce yalnızlığı en iyi anlatan şarkıcılardan birisidir.
geniş ses aralığı ve kendini geliştirmesiyle beraber çok özel bir ses olduğunu kabul etmek gerek. aynı zamanda yazdığı şarkı sözleri derinde oldukça fazla anlama sahiptir, herkesin bireysel olarak yorumlayıp kendinden bir şeyler bulabileceği şarkılara sahiptir.
Ne dinlersek farklı oluruz acebağ diyen tiplerin gözdesi.
Müzik aleminin kurk mantolu madonnasi.
Onu dinlerken sancı başlıyor bende.
Kendine has yorumuyla sesini dinletir.