bugün

Caner taslaman öteki gündem ve çıktığı her yerde takip ederim severimde ama adam din felsefesi yapıyor ve laf ları evirip çevirip sokuyor. Celal şengör hocam büyük bir bilgedir onun işi general olmaktır görüntü bakımınsan tam bir askerdir 5 yaşında asker unüformasiyla generallara selam durmuştur adamdır.
Buluşmanın alacagi vs dir.
caner hoca kılıcını kuşanmış
https://m.youtube.com/watch?v=P5WJ0q_z_bw
Bir atayiz olarak caner gibi adamlarla tartışmayı sevmem. Bu gibi dini Allahı kanıtlamaya çalışanların basit teknikleri vardır. Bu tekniklerin en birincisi örneklendirmedir. Örneklendirme tekniğiyle çoğu şeyi olmasa bile bir sürü şeyi o örnek üzerinden mantığa yatırmak mümkündür. işte bu gibi tacirler genel itibariyle Örneklendirme tekniğiyle cahil insanlara aaa " örneğe bak evet mantıklı " diye düşündürür. Örneklendirme tekniği dediğim gibi ikna edici olduğundan tüm inançlılar caner ezdiiii şeklinde laflar edecektir. O yüzden celal hoca bu tuzağa düşmez. He gelirse zeki bir adam olduğu için örnekleri çürütebilir.
Benim messiye teke tek maç teklif etmem gibi bişey işte.
Ya bi dindara neyi anlatabilirsin ki, çok gereksiz tartışmadır, adam tamamen duydukları üzerine bişeye inanmış yani bu adamın kanıtla bilimle belgeyle işi yok çok belli, salın ya iki tarafı da artık isteyen istediğini yapsın.
Caner hoca celal şengör e bokunu yedirir nasılsa celal hocaya göre bunda bi sakınca yok.
merak ettiğim buluşma. Sonuç da belli aslında. Celal hocanın karşısında suspus kesilir.
Caner abi net konuşmuş. Celal bey den ses yok. Yerse gelsin konuşsunlar.

O değil de caner taslaman gibi bi adamı hafife alan mal yazarlar görüyorum ve basiyorum kahkahayi. Celal sengor e hakaretmiş. Gotlerinin yemedigi her durumda iste boyle manevra yapar bu kil kuyruklar.
daha kendi dindaşlarına dini anlatamamış taslaman'ın celal hoca'ya meydan okumasıdır.

bu islamcı kafa her yerde aynı.
herkes bunlarla tartışmak zorunda sanki aq.

bir de jeoloji konuşalım demiş.
e celal hoca demez mi ulan jeoloji birikimin ne diye?
kuru gürültü.
sokaktaki tinerci kafasındaki adamlara ne anlatılabilir ki.
sürekli söyledikleri haşhaşiler gibi dogmatik tipler.
Celal hoca için vakit kaybı olur. he gülüm he dicen geçicen.
caner bey tartışmasız tokatlar.
caner cidden tokatlar.

canerci falan değilim. görüşlerim taslamanla taban tabana zıt. ancak caner taslaman din felsefesinde ( iyi veya kötü olduğu tartışılır) birikime sahip. celalde o yok gördüğümüz kadarıyla. kütüphanesi bilmem kaç tane kitapla doluymuş * olabilir. önemli olan çağdaş din felsefesi ile ilgili ne okuduğu, ne birikime sahip olduğu.

sabah akşam ilber ortaylıyla tarih üzerine konuşuyorlar. bir akşam da konuşsanıza, kozmolojik argümanı, meta etiği, fine tuning i, ontolojik argüman ve çağdaş modellemelerini..
caner bey devamlı laf kalabalığı yapıyor. tartışılacak bir tip değil. çünkü onun için neyin doğru olduğu değil kazanıp kazanmadığı önemli.
ben görmedim ama ara sıra buluşup kumsalda el ele gezdiklerine dair rivayetler var.
celalin karsisina cikicak cesareti yoktur .
Birbirlerini yense nolacak evcilikmi bu,ikiside inancını anlatır dileyen dilediğine inanır.