bugün

aBD Savunma Bakanlığı'nın askeri tesislerini yapan, Afganistan'da otoyol yapımı, Türkiye'de ABD üslerinin işleri gibi projeleriyle tanınan Kolin inşaat'ın sahiplerinden olan şahsiyet. ayrıca Çanakkale'de süren akaryakıt kaçakçılığı operasyonunda gözaltına alınmıştır.
milletin amına koyma temennisindeki insanımsı.
bu milletin amına koyacağız temennisine büyük bir iştahla inşallah diyen kişidir.

akdeniz clk'da şahane(!) işler gerçekleştirirler.
çalıştırdığı işçilerin 3 kuruş parasına göz diken piyasada sağa sola borç takıp ödememek için elinden geleni yapan firmaların sahibi birisi olarak tanındığı söylentileri var.
zira ben mehmet cengiz celal koloğlu nihat özdemirin ortaklığının bulunduğu firmada çalıştım tabiri caizse işçilerin ağzına sıçıyorlar onları köle olarak görüyorlar.
bu adamlar devamlı 3 ortak çalışıyor.
havalimanı 3.köprü ihaleleri olsun tedaş olsun. ki zaten istanbul antalya sivas dağıtım şierketlerine ortaklar.
(bkz: bu milletin amına koyacağız)
(bkz: mehmet cengiz)
1.1 milyar dolar yatırımla devreye aldıkları Soma Kolin Termik Santralı ile Türkiye’nin doğalgaz ithalatını yılda yaklaşık 190 milyon dolar azaltmayı hedefleyen iş adamı. AB standartlarında çevreci bir santral olması çok iyi. Türkiye'nin enerji ithalatının azaltılması önemli. Dış borçtaki en büyük pay bu enerji konusu zaten. Böyle yerli ve milli projelerin desteklenmesi çok önemli.

Haber; https://www.hurriyet.com....a-cevre-yatirimi-41452888
iş dünyasının önemli isimleri arasında yer alan Celal Koloğlu aşağıdaki sektörlerin en büyükleri arasında yer alıyor.

inşaat Taahhüt
Enerji
Liman Tersane
Turizm
Hizmet
Ticaret
Endüstri

Edit;

An itibariyle (23 Eylül 2020) Celal Koloğlu Türkiye inşaat Sanayicileri işveren Sendikası (iNTES) Yönetim Kurulu Başkanlığına yeniden seçilmiştir.

Açıklamaya göre, sendikanın 27. Olağan Genel Kurulu'nda yapılan seçimde, gelecek 3 yıllık dönem için görev alacak yeni yönetim kurulu belirlendi.

Yönetim Kurulu da kendi içinde toplanarak görev dağılımını yaptı ve iNTES Yönetim Kurulu Başkanlığına Celal Koloğlu yeniden seçildi.

Yönetim Kurulu toplantısında, Cem Çeliker, Enes Olpak, Levent Kafkaslı, Merdan Hürmeydan ve ilhan Adiloğlu Başkanvekili olarak seçilirken, Deniz Kızılırmak, Kemal Güleryüz ve Deha Emral da Yönetim Kurulu üyeleri oldu.

iNTES Denetleme Kurulu da Mustafa Turan, Gültekin Güvensoy ve Murat Türkseven'den oluştu.
iNTES'e bağlı Türkiye Mesleki Yeterlilik Merkezi Yönetim Kurulu'na Deha Emral, Mustafa Bozkurt, Deniz Kızılırmak, Merdan Hürmeydan, ilhan Adiloğlu, Aynur Uluğtekin ve H. Necati Ersoy girdi.

Türkiye Arabuluculuk Merkezi Yönetim Kurulu'nda ise Kemal Güleryüz, Yaşar Giregiz, Deniz Kızılırmak, Mustafa Güngör, Alper Bulur, H. Necati Ersoy ve Derya Karademir yer aldı.

HABER LiNKi: https://www.dunya.com/is-...glu-secildi-haberi-482763
Celal Koloğlu, Türkiye inşaat Sanayicileri işveren Sendikası (iNTES) Başkanı ve Kolin inşaat'ı yöneten iş adamıdır. 1951 Elazığ doğumludur. Aynı zamanda kimya mühendisidir. Celal Koloğlu sürekli olarak beklenen istanbul depremine dikkat çekerek risk haritaları çıkartıp kalan riskli yapıların bir an önce iyileştirmesi gerektiğini konut politikalarının doğal afet riskiyle yeniden oluşturulması gerektiğini dile getirir.

Celal Koloğlu’nun yürütmüş olduğu görevler şunlardır;

2000 yılından beri Ankara Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı yaptı.
1996-2001 yıllarında Asfalt Müteahhitleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yaptı.
1997-2000 yıllarında Demir Çelik işletmeleri Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldı.
2001-2003 yıllarında TiSK tarafından, işsizlik Sigortası Fon Yönetim Kurulunda görev aldı.
2003-2004 yıllarında TOBB Müteahhitlik Sektör Kurulu Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.
2004-2005 yıllarında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Sosyal Güvenlik ve Yüksek Danışma Kurulunda görev aldı.
1998-2011 yıllarında iNTES Türkiye inşaat Sanayicileri işveren Sendikası Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.
1997-2011 yıllarında Türkiye Müteahhitler Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

Yürütmekte Olduğu Görevler

1977-KOLiN inşaat Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kurucu üyesi
2005-ASO-Ankara Sanayi Odası Meclis Başkanı
2013-iNTES Yönetim Kurulu Başkanı
2010-TiSK tarafından, MYK Mesleki Yeterlilik Kurumu Yönetim Kurulu Üyeliği
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar