bugün

ketapin etkem maddeli antipsikotik ilaç. seroquel muadilidir.
genellikle şizofreni gibi ciddi psikotik hastalıkların tedavisinde kullanılan ilaç. başka rahatsızlıkların tedavisi amacıyla da doktor tarafından verilir.en belirgin yan etkisi, uykuya doyumsuzluktur.
ilk bir yıl önce 100mg ile başlamıştım. 1 yıl boyunca işe yaradı. şimdi 300mg bile işe yaramıyor. beyin yalama oldu. 3 günddür uyku namına hiç bir şey yok. napıcam bilmiyorum sözlük.
Psikiyatrimin yazdiği 24 saat uyutan aptallaştıran bir şizofreni ilacı. işin garip yanı şizofreni değilim.
Nami diyar şizofreni ilaci dir. ilaç bir de etki göstersin diye antidepresan ilaçları ile verilir. Genelde akıl hastanesinde yada intihara meyilli bireylere verilir.
genel olarak kişilik bozukluklarında da kullanılır uyumak için kullanıyorum alışınca bırakamıyorsun güzel ilaç.
Yataga cakili kalmis halde uyumanizi saglar. Kolumu oynatcak mecalim yoktu la.
150mg seroquelle uyuyamadığım gecelerde takviye olarak almam için 50mg yazdı doktor. seroquelin xr versiyonunu kullanıyorum. normal versiyon kalp atışlarımı hızlandırıyor. verdiği rahatszlıktan ötürü xrdan daha geç uyutuyordu o yüzden uzun zamandır xr kullanıyorum. cedrina ile etken maddesi aynı ve bu ilaç da direkt kana karışıyor. umarım aynı rahatszlıkları yaşatmaz. buarada bu ilaç sadece şizofreni için kullanılmıyor anladığım belli ki. benim rahatsızlığım bipolar bozukluk.
Şizofreni ilaçları sadece şizofreni hastalarına verilmez. Belki o ilacın etkisi seni iyileştirecektir bilemezdin. Yani korkma şizofreni değilsin tribe girme.
Duygu durum bozukluğuna çok iyi gelen ilaç. Hayata küsenleri normale döndürür. Kafayı toplamayı sağlar.
Etken maddesi ketiapin, muadilleri seroquel ve ketya olan antipsikotik ilaçdır. Atipik psikoz, dirençli depresyon *, majör depresyon gibi hastalıkların tedavisinde de kullanılır. Sedatif etki noktasında mirtazapinin eline su dökemediyse de uyutur efendim. 25mg, 100mg ve 300mg'lık tablet formları mevcuttur.

--spoiler--
Basit bir örnek verecek olursak, öyle şizofren, bipolar v.s. olmanıza gerek yok; saatleriniz elinizdeki cep telefonuna veya bilgisayar ekranına bakarak geçiyorsa ve bu durum günlük hayatınıza, sosyal ilişkilerinize, mesuliyetlerinize yansıyorsa, başarılı bir hasta profili oluşturmuşsunuz demektir. (bkz: internet bağımlılığı)
--spoiler--
görsel
Mışıl mışıl uyutan ilaç. Ben değil bi arkadaş.
yaklasık bir bucuk ay önce bana bipolar teshisi koyan doktor bey amcanın uyumam icin yazdığı ilactır efendim. 50lik ile basladım hicbir ise yaramadı. bir ay sonra gittiğimde 100lük yazdı, o da uyutmuyor. bende mi sorun var anlamadım ama, hayırlısı olsun.
Uyku problemin için yazılan, akşamları içmeme rağmen ertesi günde beni uyutan ilaç. Sürekli uyuyorum sürekli.
Sağlam uyutur.
Eğer biraz karbonmonoksit ile alırsanız geceniz hayaller şölenine döner. Uyandığınızda neyin gerçek neyin hayal olduğunu saatler sonra idrak edersiniz. CO şart.

Test edildi.
Uyku ilacı. Doktor tedavi edici bir özelliğinin olmadığını söylemişti. Olayı uyutmak bunun. Bir de ilacı kırma derdi olmasa tadından yenmeYecekti.
en düşük dozu 25 mg'ını bir ara kullanmıştım. içtikten 1 saat sonra ölü gibi uyutuyor. sadece 1 gün işe yaramamıştı. yan etkisi olarak nedensizce mutlu etti beni.

kırmızı reçeteyle alınır. eğer daha önce başka uyku için ilaçlar denediyseniz ve işe yaramamışsa bunu almayı düşünmelisiniz.