bugün

dünya ırklarının genel bir sorunudur. türkiye gibi zihinsel açıdan geri kalmış ülkelerde sıkça görülür. atalarının kılıçla milyonlarca kilometre kareye hükmetmesini marifetmiş gibi anlatan, gelişimini tamamlayamamış insanların mutluluk kaynağıdır. mevcut hayatlarının sikkoluğunu tarihin kanlı sayfalarında bulan, militarist psikopatlardır bunu gerçekleştirenler.

kınanması gerekendir.

edit: eksilendikçe, yazdıklarımın ne kadar doğru olduğu konusundaki şüphelerim kalkıyor ortadan, teşekkürler.(#17175874)
eskiden savaşların niye yapıldığını anlamamış bir cahil söylemidir sen yemezsen yerler seni.
ilk önce ceddine saldıran orospu çocuklarından bahsetmesi lazımdır.
Oy oy oyyy hayirli torun buna denir diye dovulmesi gereken soysuz kisi soylemi. Halbuki savas denen sey durduk yere cikan ve tek tarafin sucu olan (genelleme) olaylardir dimi humanist bok? Ayni mantikla 'tece pekekeyle catismasin' da dersin sen. Keriztofir misin salak misin o bile belli degil sinsi.
kesinlikle yanlıştır. eskiden savaşlar hatır gönül ilişkisiyle yapılırdı. bu yüzden osmanlı kılıç kullanarak çok ayıp etmiştir.

- aloooo kral şarl' la mı görüşüyorum?
+ buyrun benim ne vardı?
- ben ingiltere kralı william.. sizin kıyıları alsak diyoruz be şarlım. üşüdük buralarda. güneş de yok .mına koyayım.
+ gel be william' ım senden mi esirgicez yahu?
- adamsın be şarl. şimdi osmanlı falan olaydı hep kılıç, hep savaş falan. iyi ki avrupalıyız.
(bkz: ermeni soykırımı)

"yapmadık biz öle bişi yeaa onlar hep hastalandı öldü hacı türkiye açtı belgeleri. yaptıysakta müstekak ama ermeni piçlerinee" diyen bir sürü adam tanıyorum.
tarihe geçemeyen kabilelerin kontrolsüz üremelerinin yarattığı eziklik psikolojisine işte en somut örnek. (bkz: tarihe geçemeyen adam)
okuma yazma bilmeyen, kapalı görüşlü binlerce insanın ısrarla sürdürdüğü eylem.

güzellerim, canlarım siz neden bu kadar alıngansınız? "dünya ırklarının genel bir sorunu." diyoruz değil mi? bir alman dan bahsediyorum mesela, yahudiler e yapılanların doğru olduğunu düşünen. ya da bir israilli, "filistinliler e ölüm" diye bağıran. ama siz öküzcüklerimiz, varsa yoksa osmanlı. osmanlı yı da kastediyorum elbet, savaş yapmak başkadır katliam yapmak başkadır. hayat keşke okul kitaplarında gördüğünüz kadar güzel olsaydı.

okumamaya, yazmamaya, öğrenmemeye devam, size de bu yakışır.
faşizanlığın ilk aşamasıdır. ceddinin kaybettiği savaşlarada hep akılda kalır bir bahaneleri vardır.
Adama sorarlar şuan yaşadığın memleketi de o sandığın katliamlarla aldılar hala niye terketmiyorsun diye.
neyin katliam olduğu ve sebebinin açıklanmadan çok da konuşulamayacak söylemdir. Ama belli ki birilerinin kanı bozuktur ve atalarının yaptığı kahramanlığa burun kıvırır ay kestiler ermenileriiii, kürtler eziliyooo, osmanlı çok vahşiymiiiiş söylemleri ile kendini entel zannetmektedir. sorsan buna dünyanın neresi temiz, kim yapmamış bunu, avrupa mı modern diye verdiği cevabi ülkelerin katliamın kralını yaptığını bilmez. kimileri eksilendikçe sevinir, ben de kimilerini gördükçe şükrederim bana bahçedilen akıl nedeniyle ve bunu ayırt etmemi sağlayanları göz önüne getirdiği için yaratana.
ingilizlerin, amerikalıların, fransızların, ispanyolların, portekizlilerin, yahudilerin yaptıklarından bihaber insanın türkiye'ye bok atması herhalde bu da. niye sırf türkiye üzerinden bu tür konular konuşulur anlamam?

fransa, cezayir'de yapmadığı kalmayan ülke. kadınlara tecavüz ettikten sonra kafalarını kesen askerlerin yetiştiği ülke. e bunu da desenize biraz da.
amerika için zaten diyecek bir şey yok. yaptıkları dünyanın gözü önünde ama ne hikmetse hala "amerika rüyası" diye bir mevzu söz konusu.
dünyanın bir çok yerinde de müslüman oldukları için çeşitli işkencelere maruz kalan, diri diri derisi soyulan, ardından üzerine sıcak su dökülen ve bu acıyla öldürülen insanlar... bu insanlara bunları yapan budizm takipçileri...

türkiye de türkiye. doğum sırasında beyninize oksijen gitmediği için mi oluyor bunlar nedir?
cehalet gerçekten zor.

böyle bir başlık açmak, cehaletin son örneği.

geçmiş devirlerin şartlarını bilmeyen, tarih'in ne olduğunu bilmeyen, savaşların neden yapıldığını bilmeyen cehaletin böyle bir yorum yapmasının tek açıklaması vardır benim gözümde, makarasına troll olmak istiyordur.

canım kardeşim, güldürüyorsun kendini. geçmişte olan savaşları katliam olarak nitelendirmek ile.

eğer amacın trolllük yapmak değilse, yıl 2012 oldu, hala cahil insanın olmasına üzülüyorum.

umarım kendini geliştirirsin biraz.
bugun savas isteyip gecmiste barisin bu sekilde saglandigini barisin herseyden once geldigini soyleyen gecmiste ceddin katliam yaptigini dusunen yazar dusuncesidir.
bir de haklı dayanakları vardır, sen yemezsen yerler seni.. görüyoruz ki olayın günümüzden bir farkı yok. irak, afganistan, filistin, suriye vs. Abdye karşı bir yeme eylemi içerisinde değillerdi, olamazlardı da.
demek emperyalizm ve sömürgecilik geçmişten aldığı güçle her geçen gün daha gelişmekte ve ilerlemektedir.
Ama tarih göstermiştir ki sömürülen halkların da günü gelir, o gün durumu eşitleyecek golü atarlar.
gerçekten görüşü kıt insanların üstüne basa basa, kuvvetli kuvvetli sürdürdükleri fikir.

dünya milletlerinin genel sorununu es geçip nasıl her şeyi osmanlı ya bağlayabiliyor bazılarımız gerçekten çok merak ediyorum. evet, bir çok milletin tarihinde bu tür lekeler vardır. bunlardan biri de türkler dir. ingilizler, fransızlar, almanlar... fırsatı geçiren herkes yapmıştır bunu. ancak kalın kafalılarımız şunu anlamıyorlar ki, başlıkta bahsedilen sıkıntı bu katliamları gerçekleştirmekten değil, bu katliamlardan övünç duymaktan kaynaklanıyor. yani

bir ingiliz, bir fransız, bir alman, bir portekizli, bir ispanyol, bir türk... hangisi olursa olsun, bir katliamla gurur duyuyorsa, o insan canidir, cehaletin dibinde boğulmaktadır.

şimdi bana, aileme ve sevdiklerime küfretmeyi sürdürebilirsiniz.
bunu diyenler, facebook'da "atatürk olmasa yunanlılar yüzme nasıl öğrenecekti" başlığını "ehi ehi" diyerek tıkım tıkım tıklıyor ama, ne iş?
kendini nereye sığdıracağını çözememiş sözde aydın söylemidir, ceddin kısmıyla kastetmeye çalıştığı osmanlı ( adı sadece türkiye sınırlarında osmanlıdır, yabancılar türkler der) tolumuyken,kurtuluş savaşında savaşan askeri ve büyük ihtimalle değer verdiği büyük komutan M.KEMAL ATATÜRK'ü ceddi saymayacak kadar ilerde geri zekalı arkadaşın nefes aldığı toprağa saygı duymayışının ya da aldığı nefesin ona yaramayaşının eseridir...
~~Birini yüceltmek diğerini itin götüne sokmak demek değildir, size ve kültürünüze ait iyi ve kötü her şeye sahip çıkmaktır sizi erdemli kılacak olan