bugün

ing. tirtil
devasa buyuklukte is makinalari ureten sirket
türkiye distributorlüğünü borusan makinanın yaptığı şirket.
iş makinalarının mercedesi tabir edilen marka.
http://www.cat.com
şahane botlar üreten firma. ortalama 160-170 YTL YE BiRKAÇ YIL BOYUNCA SORUNSUZ GiYEBiLECEĞiNiZ SAĞLAM BiR BOT ALABiLiRSiNiZ BU MARKADAN.
piyasaya gore pek ucuz olmasa da, kavga aninda yaninizda levye ya da kafa yarici bir aletiniz yoksa uzulmenize gerek kaldirtmayan ayakkabi firmasi. zira, botlari bir tas ya da tugladan farksizdir. kafaya firlatmak icin birebirdir. saka bir yana, gercekten de saglam botlar ureten firmadir.
muhteşem saat modelleri olan markadır. (bkz: cat)
sadece botları değil, casual ayakkabı modelleri de şahanedir. benim gibi bir ayakkabı katiline bile 2 yıldır dayanma başarısını göstermiş jakar diye bir modeli vardır ki, 1995 yılında aldığım adidas streetball'umdan bu yana aldığım en iyi ayakkabı ilan etmişimdir.
Colorado modelini her türlü hava şartında(kar-buz-yağmur) 2003 yılından beri giydiğim en ufak su alma, yarılma, çatlama emaresi göstermemiş efsane bot markası. Eskimiyor efendim, durduramıyoruz.
Bir de saatleri vardir ki goren markasini sormadan edemez.
1 dozer alana bir çift caterpillar bot hediye kampanyasını başlatmıştır. stoklarla sınırlıymış. bir de carterpillar diye çakma botları var aman inanmayın ha. boşa gider paranız.
(bu arada botları çok kalite, kaç senedir giyiyorum.)
harley davidson ın bazı modellerine özendiği marka.
1940 lı yıllarda savaş dan evine kollarını ve bacaklarını kaybetmiş olarak dönen subayın haleti ruhiyesi
ve karısı ile aralarında yeni konumuna bağlı olarak ortaya çıkan seks ilişkisini anlatan (bkz: koji wakamatsu)film.
bir kaç sene değil bir kaç on sene giyebileceğiniz bot markası. ha iş makinası da var o ayrı.

(bkz: walking machines)
Buharlı traktör üretimiyle işe başlayan çok uluslu bir şirkettir. 20'nci yüzyılın başlarında caterpillar traktörleriyle ünlenmiştir. günümüzde 60 milyar dolarlık gelire ve 52 milyar dolarlık piyasa değerine sahiptir.

Panel üretmek için kilis'te yer bakmışlardır ayrıca.
botları kesinlikle çok kalitelidir , tabiri caizse tank gibidir . kesinlikle düşünmeden alabilirsiniz , yıllarca gider.
Aynı zamanda 9. nesil yazar. Hoş gelmiş.
15 sene evvel timberland yerine bunlar vardı. ve allah'ı var çok güzel botlardı.

sonra buffalo herkesin ayağına geldi, bi anda timberland parladı sonra da. taht hala onda.
(bkz: cat b15)
90'lı yıllarda moda olan ve insanların tek tip giyinmesinin yolunu açan en büyük markalardan biri caterpillar.
bu botlar da tornadan çıkmış gibi gözükmemizin sorumluları. bildiğim kadarı ile caterpillar aslında iş makinası/makinesi üreten amerikalı bir şirket. bu adamlar, kendi ceo'larını, mühendislerini en güzel yemeklerle besler, en kaliteli giysileri giydirir, en dolgun maaşları verirmiş.

tabi işçilerini de unutmazlarmış. karda kışta ayacıkları üşümesin diye ayakkabıların en kralını yapmaya karar vermişler. iş makinesi/makinası renginde, dayanıklı, su geçirmez, kar tutmaz, üşütmez terletmez bir bot yapmaya karar vermişler.
ama yanlış bilmiyorsam, türkiye'de satılan caterpillar marka botlar, türkiye'de üretiliyor. yeşil kundura diye bir firma tarafından. çok fena sallıyor da olabilirim sabahın bu vakti. hiç uyumadım, ondan uyduruyor da olabilirim. sonuçta bu sitede yazanların hiçbiri doğru değildir ve yazılardan yazarlar sorumludur.

bir de bu botları alamayanlar için daha ucuza birkaç marka vardı. greyder mesela bunlardan biri. aklımda kalmış. aynı tip botlardı. o dönemlerde zaten hemen her evde kemer sıkma politikası olduğundan (kdv olayları falan) millet alamıyordu caterpillar.
greyder'ler ile idare ediyorlardı.

ben şahsen zorla aldırmıştım caterpillar.
zaten çocukluğumda da bir botum, bir yazlık ayakkabım, bir de yaz kış giyebileceğim bir ayakkabım vardı. 3 ayakkabı ile ergenlikten çıktım yahu ben.

sonra gelsin timberland'ler, harley davidson'lar... peh. ama hiçbiri bir caterpillar olamadı. rahat bi' 7 sene giydim o ayakkabıyı. bok rengi olanı.
oldukça sağlam bot markası. annem çocukluğumuzdan beri bunlardan alırdı bize sağlam diye. her numarasının bir tekini saklıyorum o sarı coloradoların. hayward moondance modelini 3 yıldır giyiyorum bir 30 yıl daha giyerim gibi görünüyor; vazgeçemiyorum çünkü. çocuğuma da alırım. sıcak sıcak rahat rahat giysin diye. biraz fazla ağır ama o kadar da olsun.
bir lambchop şarkısıdır. üç dozdan fazla dinlendiğinde fena çarpma özelliği vardır.
`http://www.youtube.com/watch?v=DtCYaQLG_O0`

i have walked your sorry streets
Lived amongst your people
And i'm sure we must have heard
The same birds singing

You have stepped in hardened footprints
Up where my shoes were mudded
And i know we must have heard
The same dogs barking

The ground was rumbling
And the bathroom walls were bending
i lay there wet and naked
Oh, i know you heard me yelling

Out a name that you never used for me, till then
Out a name that you never used for me, till then
Out a name that you never used

i have shat on the hillside
Neck deep in cushion clover
Up where i'm sure you've braided
Those necklaces and bracelets

You have lost your socks and panties
Out by the caterpillar
That grades the road I walk on
While i'm dreading English

The ground was shaking
And the jewel tea was a falling
There's a cracking in your kitchen
Oh, i know you heard me calling

Out a name that i never used for you, till then
Out a name that i never used for you, till then
Out a name that i never used
250 liraya mini tank satan firma. bir tane aldım. Rahat rahat öderim diye 78 taksit yaptırdım. Dört gözle kışı bekliyorum.
ürettiği botların bi çok kişi tarafından çok cool oluşu. ancak hiçbirinin iş makinası asıl işlerinin olduğunu bilmediği marka.