bugün

"Türkiye'nin prestiji" mottosunu kullanan Türk bilgisayar firması.

http://www.casper.com.tr
berbat ötesi bir marka.
müşteri temsilcilikleri ve servis hizmetleriyle nam salmıştır. eğer "hp, sony vaio, dell vb. dizüstü bilgisayar üreticileriyle aynı işlemci kullanıyorla zaten", "bir tek kasası farklı", "paramız gavura gitceğine bizimkilere gitsin", "servisi de türkiye de daha çabuk tamir ederler", "bu özelliklere çok uygun fiyatlar", "yürü be türk malı" diye düşünenlerdenseniz hemen vazgeçin, eve gidin bi soğuk su için denilesi bir hizmet anlayışına sahiptir.aşağıda anlatayım.

ekonomi de bir ürün satınalınırken, müşteri ürünün alım sonrası imkanlarını da değerlendirir derler. bunlar garanti hizmetleri, yedek parça imkanı ve benzeri kolaylıklardır. casper bilgisayar için bu konuda söylenebilecek tek bir şey varsa rezalet olduklarıdır.
başımdan geçen bir olayı da bu entrynin içine almak isterim.

geçen bayramdan sonraki ikinci cumartesi günü yukarıda sıraladığım yanlış tespitlerden dolayı satın aldığım casper dizüstümü, casper müşteri temsilciliğine garanti hizmetinden yararlanmak üzerine teslim ettim. bilgisayarın ekran problemi vardı(casper ın kasasıyla beraber ürettiği yegane parçası). gerçekten müşteriden ve insandan anlamayan bu temsilcilik mecidiyeköyde bulunmaktadır. teslim ettikten iki hafta sonra, servisten hala ses soluk çıkmadığı için, bana emaneten verilmesi gereken bilgisayar verilmedi. bununla birlikte temsilciliği her aradığımda, ilgili personel beni sürekli tersliyordu. şöyle örnek vereyim mesela:

ben:abi 30 güne çok yaklaştı. 30 günü geçince ne olucak?
temsilci: 30 gün geçince konuşuruz.

ben:abi ne oldu bilgisayarın durumu?
temsilci:arkadaşın aradı. anlattım ona. onunla konuş.

temsilcilik, ana servisle müşteri arası bir kurum olmasından dolayı gerçekten hiçbir önemseme ve bilgilendirme gereksinimi duymadan rahatlıkla tersliyor ve her seferinde neden arıyorsun sürekli dercesine cevaplar veriyordu. her neyse servise vermemin üzerinden 30 gün geçmesinin ardından yine aradım ve yeni bilgisayar verecek misiniz diye sordum. aldığım cevap 30 gün değil 30 iş gününün geçmesi gerektiği, bilgisayarımın ana kart beklediği, ve nasıl olsa yetişeceğiydi. garanti sözleşmesini okuyamayacak kadar meşgul olduğumdan bunu da kabul ettim ve hiç bir karşılık veremedim.
30 iş günü geçtikten sonra aradığımda ise verilen cevap yine geleceğiydi. bu sırada bir başka arkadaşım da sürekli servisi alıyor ve sürekli öteleniyordu. iki gün sonra sizi arayacağız ve benzeri yalanlarla oyalanıyordu.
tüketici hakları mahkemesine başvurmaya karar verdiğim bu perşembe günü, yeni bilgisayarın hazır olduğu ve cumartesi verileceğini 14 günlük bir telefon trafiğinden sonra nihayet söylediler. bu kadar "çabuk" hallolmasının nedeni oradaki bir yetkilinin "insiyatif" göstermesiymiş. her neyse bilgisayarımın yenisi teslim ettikten 59 gün 2 saat sonra teslim edildi. bu bana arkadaşımla sürekli tartışmalara, sinir bozukluğuna, yüklü bir telefon faturasına ve zaman kaybına maloldu.

zamanınız değerliyse ve kendinizi seviyorsanız seçiminiz casper olmamalı.

not: buradan tüketici haklarını koruma derneğine şikayetim olsun.
(bkz: çok dertliyim sözlük)
kesinlikle alışveriş yapılmaması gereken firma. berbat ürünlere yüksek fiyat isterler. ürünleri çabuk bozulur. garantide çok sorun çıkarırlar. ve garantiden gelen ürününüz asla tam performansla çalışmaz. aslında ürünler sıfır iken bile tam performansla çalışmaz. örneğin iş bu entry'yi yazdığım ürün vista olarak verilmesine rağmen vistanın optimum ram'ini karşılamıyordu ve çok yavaştı. servise yollayıp xp yükletip ram aldıktan sonra da bu sefer de dvd-writer ne okuyor ne yazıyor.

uzak durulması şiddetle tavsiye edilir.
(bkz: casper nirvana)
halen ayakta durması, gerçekten mucizevi olan, saçma sapan mallarına kamyon yüküyle para isteyen, allahından bulması gereken firmadır. bir diğeri için

(bkz: pc gold)
ismini çocukluğumun sevimli hayaletinden almış olan yerli bilgisayar markası, yerli olupta uzakdoğuda yaptırdıkları kasalara markalarını basıyorlar gerisini biliyorsunuz zaten, yerli malı yurdun malı diye alınıp hata edilecek ürünler yaparlar dünyanın parasına satarlar, valla bi de ürünlerinden birine model ismi olarak nirvana koymuşlar pes doğrusu (bkz: nirvana)
bilgisayarın Türkiye'ye ilk girdiği senelerde, tüketicilere sadece saksı diye kullanılabilecek boş demir kasalar satarak parayı vuran; daha sonra da o parayla kendi kendini Türkiye'nin prestiji ilan etmiş bilgisayar firması.
son derece iğrenç bilgisayarlar üreten firmadır, sorunları kesinlikle eksik olmaz. parasına değer veren insanın almaması gerekir.
evlerden ırak. ne teknik servis ne bilgisayar kalitesi var. şiddetle kaçınınız!
sorun sorun sorun eşittir casper bilgisayardır.
bir zamanlar bu kıytırık markanın teknik servisinde çalışmıştım.ne yapayım baba,ekmek parası.işten ayrıldıktan sonra servise gittiklerimden mümkün olduğunca özür diledim.
samsung monitörün üzerine CASPER damgası vurup, casper bilgisayar diye satan firma. Bildiğimiz toplama bilgisayar.
Hadi madem kendi parçanı üretemedin, toplama yapıp satıyorsun, servis kaliten yüksek olsun. o da yok.
hard disk arızası nedeniyle servise verdiğim laptop'u 31 günde ancak yapıp iade eden firma. bu arada yasal sınır 30 gün.

ayrıca 2 yıl ücretsiz dedikleri garantiyi kullanmak gerekince, "bunu burada tamir edemeyiz, genel merkeze yollayacağız, onun için de 20 gidiş 20 geliş, 40 tl ücret vereceksiniz." diyen bir "ücretsiz" servisleri var.

fonksiyonel cihazları ucuza satmasalar elimi sürmem ama bir tek o var işte.

yine de denemediyseniz hiç bulaşmayın, biraz paraya kıyıp, satış sonrası hizmeti en kaliteli veren markayı seçin.
Servise giden ürünün seri numarasını değiştirerek size yeni ürün yolladık alın tepe tepe kullanın deyip bizi enayi yerine koymaya çalışan ve süper gibi gözüken ama donan,takılan,kaspersky antivirüsü kaldırmayan(microsoft essential antivirüs yüklemeleri bundan olsa gerek)konfigürasyonları her gün daha da ucuzlatan ne olduğu belirsiz sahtekar Türk kökenli bir bilgisayar markasıdır.UZAK DURUN...
garanti anlayışı insanı hayatan soğutacak cinsten olan firma.
Ferrari motoruna şahin pistonları yerleştirip piyasaya sürmek.
bilgisayarlar içinde en kalite olanı...kullanılışından belli..hızlı ve güçlü..
aklı olmayanların alacağı masaüstü bilgisayar markasıdır. arkadaş yapacağın şey basit, gireceksin vatanbilgisayara veya exaya Ram, HDD, işlemci, Anakart, ekran kartı, kasa, dvd yazıcı, monitor, klavye maus beğeneceksin, teker teker sepete atacaksın, kredi kartına da taksit yaptıracaksın evine 2 gün sonra monte edilmiş halde ücretsiz kargo ile yollayacaklar. bir tarafı bozulduğunda da parçayı geri yollayacaksın yapısal kaynaklı bir bozulma ise yenisini yollayacaklar hiç tereddütsüz olay bu kadar basit. hal böyleyken canavar gibi bilgisayar almak varken aynı paraya neden tutup da boktan bir bilgisayara para ödeyesin ki? Bununla beraber windowsa da para vermemiş olursun.
windows 8'li dizüstü bilgisayarlarını satışa sunmuştur.
almamanız gereken bilgisayar. bir casper kullanıcısı olarak söylüyorum bunları. çabuk ısınması bir dert, bilgisayarın "ya hep ya hiç" kuralına göre çalışan mantığına ters düşen donanım araçları bir dert, bu donanımın zırt pırt bozulması bir dert.. ucuza iyi özellikli bilgisayar alıyorum diye sevinmeyin garanti kapsamında burnunuzdan fitil fitil getiriyorlar.
Asla almayın dedirten markadır, insanı perişan eden markadır, insanı usandıran markadır, insanı çaresiz bırakan markadır. Allah belasını verseydi de almasaydım dedirten markadır. Bilgisayarımın teknik servise 7.gidişi 6.parça değişimi oldu ama adamlar hâlâ bilgisayarı yapamadılar. bilgisayar ısınıyor sonra da kapanıyor değişen parçalar sırasıyla : anakart, hard disk, ram, soğutucu + fan, tekrar anakart, tekrar soğutucu + fan. sonuç : hâlâ ısınan hâlâ kapanan laptop. yapamıyorlar efendim, bu işi beceremiyorlar. almayın, aldırtmayın. casper pişmanlıktır. Üstelik bilgisayarı her teknik servise yollayışımda en ölü 15 gün gittiğini düşünürsek ! ohoo !
londra da en pahalı pc markası.
işyerinde evde indirimden büyük marketlerden denk getirip alıp kullanıyoruz 20 tane şuan kullanımda var garanti servis ağı güzel bilgisayarlarda fiyatlarına göre güzel şuanlık memnunum dizüstüsünden masaüstü hepsi var güzel ama ekranı samsung tercih ediyorum orası ayrı.
laptoplarından uzak durun.
menteşeleri sağlam değil.
yaptırdıkça kırılıyor.
mühendislik tasarım hatası olabilir.