bugün

annemin kanser yapıyormuş diye, senelerce bizi yediği, kaçak kaçak aldığım çocukluğumun lüks içeceği.. bir de o dönemde elimizde bir liste vardı okulda mı ne dağıtmışlardı zararlı maddelerin yazdığı bir kağıt, E333 de en başında yazardı, capri sun ı duyunca da aklıma E333 geliyor işte.
dün a101de 50 kurusa gordugum ve yaklasık 20 tane aldıgım accaaayip süpersonik bir meyveli icecek. simdi dolapta 5 tane var, a101dekileri de bitirdim. stoklaar stoklaar stoklaaaaar..
tipik bir sözlük nutella yalayıcısı değilim, ama bu içecek her türlü yağcılığı hak ediyor, safari çeşidi, ne güzeldi yarabbi.
çocukluk içeceğim. Metro da satılan meyve suyu. Logosu da aslandır.
Çocukluğumuzun içeceği.Hem nostajik, hem lezzetli.
görsek de alsak içeceği.
özledim lan seni.
Hala satışı yapılan üründür. diğer meyve sularıyla kıyaslanınca kanımca vakti zamanında siyah kutularında satılan ve artık satışı olmayan Mis Fresko meyve suları ile birlikte çocukluğu anımsatan iki meyve suyu markasından biridir.
(bkz: #11342605)
içtikten sonra patlatması en zevkli meyve suyudur.
çocukken, evimin yanındaki toptancının deposundaki meyve suyu kolilerini capri sun uğruna taşıdığım nefis içecek.
Patladğında çıkardığı ses tadıyla aynı orantılı.
bugün içtiğim efsanevi içecek.
içimdeki büyük eksikliği doldurdum yıllar sonra.
istanbul beylikdüzü nde uyum markette satılıyormuş, almak isteyenlere.
stokları da bitirmeyin amk.
(bkz: 90 lı yıllarda çocuk olmak)
Türkiye'de bulunmuyor ama yurtdışında hala kapış kapış satılıyor.
onun kadar lezzetli bir meyvesuyu üretilemez Türkiye'de. ithal etsinler işte kuzu kuzu. özellikle multivitamin!
alkollu olsa 30-40 sene sarhoş etkisi yapabilecek iyi içecek türcüğü.
90 larda doğan çocukların unutamayacağı içecek.
az mı içtik be.
geçenlerde bakkalda gördüğüm ve gördüğüm anda şöyle durup çocukluğumun bir film şeridi gibi gözlerimin önünden geçmesine neden olan meyve suyu markası.

acaba tekrar alsam, içsem geri döner miydim eski günlere?
sanki bunların içinden birşey çıkıyordu ya da bundan nebileyim kaç tane toplayınca birşey veriyorlardı.
hatırlayamadım.
en eski hatıralarımdan birinde boy gösteren nefis içecek. ilginç yanı şu yaşıma gelene kadar defalarca kez kendini bana unutturup tekrar ve süpriz yaparcasına karşıma çıkmasıdır. gönem dönem piyasadan kalkıyor mu yoksa artmasın diye numunelik sayıda mı üretiliyor her seferinde emin değilim. 1-2 yılda bir gözüme ilişir içim o bacak kadar dahi olmadığım veletlik günlerimdeki gibi olur bi tuhaf olur, alır içerim. hakikaten nefistir, serinleticidir, şıktır da. dolmak bilmeyen bir uktedir yüreğimde.
şimdiki meyve sularının yerini tutmayacağı devasa içecek.
artık satılmadığını düşünürken geçen yaz bursa hayvanat bahçesi'nde görüp hemen satın aldığım çocukluk hatırası.

hala vardır belki gidip alın efendim. paket maket hala aynı.
Portakal aromalısı da vardır. Tadı hafızamdan hiçbir zaman çıkmayacak olan içecektir. Pakedi hiç değişmez, hep aynıdır.
dün markette görünce bir an çocukluğuma dönmemi ve tuhaf bir mutluluk hissetmemi sağlayan mevye suyu markasıdır. içilesidir.
artık kervan gıda üretmektedir.
güzel ambalajlı çocukluk harikası.
çocukken annemle markete gittiğimde yanına koşarak gittiğim meyve suyu. diğerlerinden bir farkı yok ama çocukluk işte.
yurt yıllarında kullanılmayan yemek fişleriyle en çok tüketilen meyva suyu.