bugün

entry'ler (344)

ben bu yazıyı sana yazdım

daha iyisi hep var canısı, sen sadece sabretmeyi bil. ve daha iyisine layık olmak için daha iyi bir insan ol ki onu hakedesin. yoksa kötüsüyle idare etmek zorunda kalırsın.

aşk

aşk nedir diye sordum yine kendi kendime. neydi gerçekten, bir terkedilişle birlikte duyulan o bencil yaklaşım yedirememezlik mi, yoksa imkansızlığın verdiği cazibe mi. kaybedince değerini anlamak mıydı, ya da çok değer verdiğin için kaybetmek mi. onun hatalarını görmiycek kadar sevmekmiydi yoksa mantıklı davranmak mıydı aşk. içinde yaşamak, zorda olsa unutmak ama severek ayrılmak mıydı aşk. kalple mantık sevmez ya birbirini, ya kalbinle mantığının uyuştuğu anda kaybedersen birini. ya bidaha bulamassan onun gibisini dahada önemlisi istemiyorsan ondan başkasını, aşk bu muydu. takılı kalmak mıydı aşk? eskiden takılı kaldıklarını aşk sanmıştın belki, aşkın ne olduğunu onları unutabilince mi anlıyordum yoksa. değer verdiğin kadar değer bulmaktı aşk sonraları, sevilmemeyi aşk sanmıştım oysa.. sevmek diyorum tüm benliğinle sahi sen hiç sevdin mi birini yok olmuşcasına? böyle bi birlikteliğe sahipken insan nasıl zamanla unutabilir ki? sahip olduğunu hissetmek aslında bir yerde ait olduğunuda hissetmekti. dedim ya rol yapmadan taktik yapmadan sevidiğin biriydi aşk benim için, içimden geldiği gbi davranmak, düşüncelerinin aynı olduğu zevklerinizin uyuştuğu biri, sizi deli gibi kıskanan sahiplenen, 7 24 birlikte olmanıza rağmen 1 snye geç cvp vermenize tahammül edemeyen gözünden kıskanan biri. aşk yıllarca birlikte oldukça çoğalan bir duygu muydu yoksa daha çok vakit geçirme imkanı varken en başından ayrılınca mı oluyordu.. içinde kalınca mı aşk oluyordu yoksa uzun vakit geçirdikçe alıştığın için mi aşk deniliyordu. aşk görmeyince geçiyor mu yoksa görmedikçe göresini mi getiriyordu.. her görüşte acını hatırlamak mı yoksa iki yabancı gibi davrandıkça yabancılaşması mı. sahi aşk güçlü olmaktı her şeyden önce yoksa canın kanın olan insanla karşılaşınca nasıl başını öne eğip yoluna devam edebilirsinki.. sanki yokmuş gibi hiç var olmamış gibi gözünden sakındığını gözünün önüne geldiğinde, kendini gözünden sakınmak gibi..aşk yerine birini koyamamak mı, koymak istememek miydi.. neydi gerçekten aşk tecrübe miydi, yoksa her kaderin miydi bunlar.. aşk delicesine çabalamak mıydı, yoksa delicesine vazgeçmek mi.. neydi gerçekten bilmiyorum ama benim için kendini ona adamaktı, aşk sanıdığım her neyse, körü körüne adamak. delicesine sevip, delicesine çabalamaktı kaybetmemek için ama hep bi vazgeçilişti benim için. nerde hata yapıyorum çok sevip değer vermek miydi hatam, bu yüzden kaybedip aşkı tanımlamaya çalışmak ne zordu. bazen sebepler vardı her bi terkedişte bazense bahaneler. hangileri gerçekten gerçek sebebiydi.. bazen hiç öğrenememekti nedenini severek sevdiğini söyleyerek terkedilmek. bu sorgulamaların sonunda her şeyi boşverde daha ne kadar zaman geçmeli unutabilmek için her gece içinizi acıtan bu acı bitecek gibi değil çünkü.. daha önce hiç yaşamadığınız bir acıyla nasıl başedeceğinizi bilmemenizin çaresizliği.. çaresizlikle başvurulan yeni aşklara ne demeli.. sanki bir öncekinin intikamı sanki bir sığınış belkide bir kaçış.. daha da önemlisi bir deneyiş, olur ya belki eksik kalan bir şeyler tamamlanır, belkide unutursun, belki de bu eksiklikle yaşamayı öğrenirsin. ama aşk bu dedim kendi kendime bir yolunu bulur elbet, aşktan kim ölmüşki..

parası bitmiş öğrenci

makarna yemeğe mahkum olan öğrencidir.

wafflesever

(bkz: nutellamuz)

züleyha

zeliha bir diğer çeşididir efendim.

kocaman olmuş insan yaşı kaçtır

içinde bulunduğun zaman ve isteklerin orantısında değişiklik gösterir. Şöyleki 10 yaşında kucakta uyutulmak istersen kocaman olmuşsundur ya da 22 yaşına gelmiş hala çocuk gibi iğneden korkuyorsan yine kocaman olmuşsundur.

sözlük yazarlarının özeleştirileri

ilişikilerde uygulanması gereken tüm taktikleri iyi biliyorsun teorikte sorun yok ama bir de şu pratiğe geçirebilsen ah bi yapabilsen.

yaran facebook iletileri

Nefes almak çok gereksiz bişeyse bence alma.Bizim bi arkadaş var. O almayı bıraktı.Hepimiz rahatladık mesela.Bi dene derim.

yaran facebook iletileri

Birine karşı güvenim bir defa kırıldımı bin defa daha düzelmiyor (AĞZINA SIÇTILARDA HALA GÜVENiYO)

sözlük yazarlarının telefonuna gelen son sms

(gelmedi)

1 yıl içinde tanışan nişanlanıp evlenen çift

Araştırmalara göre görücü usulü evliliklerin daha uzun sürdüğünü düşünürsek mantıklı bir çifttir. Günümüzde sevgililik aşamasında çoğu şeyi tüketip evliliğe bir şey bırakmayan çiftler evlendiği zaman sıkılıp boşanıyorlar. Fakat tanışma evresi geçtikten sonra yapılan evliliklerde karşılıklı saygı kaybedilmeden sağlam bir evlilik kurulabilir. Tıpkı yeni tanıdığınız insanlarla daha az kavga etmeniz gibi düşünülebilir, çünkü yakınına gösteremediğin sabrı aradaki mesafe dolayısıyla ona gösterebilirsin, saygı kaybedilmez.

yaran karikatürler

Karikatür dediğin zaten yarması lazım. yarmayan karikatüre karikatür mü derim ben peh.

ilkokulda statü farkı yaratan nesneler

24 lü pastel boya çantası

selçuk şahin hakkında yaran tweet ler

butun erkekler ayni diyen kizlari anlamakta gucluk cekiyorum. manuel fernandes ile selcuk sahin nasil ayni olabilir?

le öküz

izmirde ki öküz adlı mekanın Bim işletmeler zinciri versiyonu olsa gerek.

selçuk şahin hakkında yaran tweet ler

Senelerce Sabriyle Dalga Geçtik Allah Bize Selçuk Şahin'i Verdi

ay a çıkan türk kızlarının ilk sözü

banane ilk adımı ay atsın.

çirkin erkeklere tavsiyeler

inancını yitirme, yaradan seni tipinle sınıyor.

eski sevgiliyi hatırlatan şarkılar

(bkz: acayip hayvanlara benziyirsen)

atatürk ün ülkesinde yaşayıp türban takanlar

Ne dediğini bilmez insan söylemi. Atatürk'ün ülkesi diye adlandırmak, Atatürkü putlaştrmaktan başka hiçbir şey değil. Başkalarına yobaz diye körü körüne inanıyolar diye suçlamalarda bulunan sözde atatürkçülerin, asıl kendi yaptıklarının bu bahsettikleri şeyler olduğunu ne zaman farkedecekler merak ediyorum. Çıkarın artık şu at gözlüklerini Atatürkün yaptıklarını kimse inkar etmiyo, fakat öyle bi yaklaşım geliştirmişler ki asla hata yapmamış ve yapamazmış gibi. Her şeyi düşünen bu sözde atatürkçüler atatürkünde bir insan olduğunu unutup, onu sadece putlaştırıyorlar ve Atatürke olan körü körüne bağlılıkları ve kendi yaptıkları ayrımcalıklar yüzünden Atatürk sevgisini bitiriyorlar farkında değiller. Biraz genş çerçeveden eleştirel bakmak lazım her olaya. Böyleleri karşıt fikirli insanlara da karşıt düşüncelerede tahammül edemeyen kabullenemeyen cahil insanlardır.