bugün

(bkz: pachelbel re major kanon)
Klasik müzik sevme nedeni alıp götüren melodi.
Ben büyüyünce bir solucan deliği icat etmek istiyorum. Fakat diğerlerine göre çok daha ileri bir solucan deliği. işte o solucan deliğinin marifeti nedensellik zincirlerini de kırarak bizim zaman boyutun içinde de bir noktadan öbürüne süreksiz geçişimizi sağlamalı. Valla bak, çocukluk hayalim. Daha gelişmiş insanların arasına, barışın hüküm sürdüğü bir çağa gidicem o solucan deliği makinesiyle de.

Ha şimdi ne alakası var bunların canonla? Ben giderken fonda çalmasını istediğim müzik bu, medeniyetimizin bugün ki halinden hatrımda en son kalmasını istediğim şey bu. Öyle sevdiğim bir parça işte. Dinleyin dinletin.

Bir de kafir düğünlerinde hep bunu kullanır, saçma gelinlik adetlerini alacağımıza bu müiği alsak düğünler için ne güzel olur.
klasik müziğe giriş 101.
frederic chopin den ''spring waltz'' bak oda ayrı bi güzeldir.
sound of silence ile birlikte gözbebeklerimdendir.
her dinleyişimde ayrı bir seviyorum. rock versiyonu da güzeldir.
https://youtu.be/NlprozGcs80
Üstelik bu şarkı 1600lü yılların şarkısı.
dinlemesini en çok sevdiğim parçalardan biridir, bu yüzden de öğrenmiyorum çalmasını bu parçayı. yoksa büyüsü bozuluyor, artık bıkıyor insan öğrenirken zilyon kere çalınca. çalan değil de dinleyen olmak daha güzel.
ama beni mutlu eden; çaldığım zaman diğer insanların mutlu olması, o yeterlidir bana. hayatta hep karşı tarafı mutlu etmeye oynamışımdır, böyle de devam edeceğim.
uludağ'da başlığını görmek bir damla mutluluk gözyaşına bedel bir pachelbel eseri.
güncel Önemli Başlıklar