bugün

Orta çağ tartışması, ülkeye yakışan bu değil, bilim teknoloji tartışmak gerek.
" din akıl işi değil nakil işidir" diyen din tüccarlarının alt olacağı tartışmadır.

Caner hoca masaya zehiri ve deve sidiğini koymuş bir adam. Cübbeli nin masasına da çok şeyler koyacağına inanıyorum.

örneğin masaya bir kertenkele koyabilir. Yanmayan kefen, sidik i şerif vs.
Eylülü kim bekleyecek bu akşam olsa neyse.
Gerek kuran gerek hadis bilgisiyle cübbelinin alacağı versus. Caner taslaman yerine Mehmet okuyan çıksa daha güzel bir tartışma olacağı kanaatindeyim.
cübbeli cehaleti ile kazanır ki bence kazansın da bu caner'e de kıl oldum ben.
aynı kitap üzerinden konuşup iki ultra zıt fikir öne sürecekleri tartışma olacak muhtemelen. hadis konusuna gerek bile yok bu durum ortadayken.
Cüppelide bu çene varken caner'i şamarlar.
Cübbelinin mantıksal çıkarımlarının oldukça düşük olmasından dolayı az çok mantık bilen herkesin taslamanı haklı bulacağı tartışmadır.

Cübbelinin o malum videosunda savunduğu temel şey, "bokun kuranda yenmesinin yasaklanmamış olması" (ki bu yanlış, temiz şeylerden yiyin için yazar kuranda ancak olmadığını varsayalım biz) kabulünden yola çıkarak taslamanın bok yemesi gerektiğini, bunun absürt olacağından dolayı da taslamanın haksız olduğudur.

Ancak sorun şu ki bir şeyin haram olmaması, onun kesin yapılmak zorunda olduğu anlamına gelmez. Yine Taslamanın örneğini vermek gerekirse, biriyle konuşurken amuda kalkıp konuşmaya devam etmek alenen kuranda haramdır diye geçmez. Ancak bu durum oldukça absürttür ve akla aykırıdır. Bu yüzden yapılmaması makbuldür.