bugün

camiler doluydu diyenleri ikindi namazına beklerim.

dikkat edin suriyeliler tecavüz etmesin.
çünkü türk tipi müslümanlar için namaz sadece cuma günü icra edilen bir ibadet, diğer günler ve namazlar önemli değil.
insanlar bugün yine tıklım tıklım doldurdu camiileri. elhamdullillah.
Yoo, valla ben tembellikten gitmiyorum.
insanlar, tecavüze uğramaktan korktuğu için gitmiyor.
Vakit namazı niye boş. Cuma bayram kıyamet kopsa yine dolu olur.
bugün camii tıklım tıklım doluydu. elhamdüllilah.
hristiyanlara göre oluşan düşünülen durumdur. benim cumaya gittiğm cami full doluydu boş kalan camilerin cemaati yaz geldiği için köye gitmişlerdir.
türkiye ve ort*doğu'daki s*yasal islamcılar ve soktukları durum.
ve camilerde erkek çocuklarına tecavüz edenler ve potansiyel edecek olanlar.
richard dawkins görse ateist-deist-agnostik oranını artırdığınızdan elinizi ayağınızı öperdi.
çünkü gerçek islam bu diyen sizlersiniz.
camilere gittiklerinde tecavüz edilebileceklerinden korkmalarıdır.

https://www.cumhuriyet.co...upheli-tutuklandi-1942075
Bizim hatalarımızdandır. Zamanında imkanımız varken cemaate gitmedik,Allah elimizden cuma namazını da aldı.
akebe camileri kapattı.
müslüman ülkede noel kutlandığı içindir. 24 aralık gecesi kiliseler doldu taştı swh.
Çamlıca camisi yüzünden. Bütün herkes orada.
Her gittiğinde para para diye ağlayan imamlar

Camide AKP'ye oy isteyen sözde din âlimleri vs vs..
akabenin ve akabelilerin camileri amacının dışına çıkarması

kendi çıkarları için kullanması.
cumadan cumaya için bu kadar cami yapılması yazık.
Siyaset yapan imamlar hakkı gizlemeye çalışan halimler ve dedikoducu cemaat.
iman zayıflığı.
müslüman geçinen trk halkının %90 deist olmasındandır. kuranı okumaz hadis bilmez şeriatın hükümlerini sallamaz namaz kılmaz. şimdi evde kılıyorum diyen arkadaşlar evde kılmazk önemli değildir camiide kılacaksın ki diğer müslümanlara müslüman olduğunu göstereceksin.
Bu konu çok boyutlu bir konu. Üstüne "çalıştay" [ bu kelimeye de hastayım ayrıca] falan düzenlenir.

Arz talep dengesi falan da var ama olay bence bu değil. Yani camiye gitmek isteyen insan kontenjanı kadar cami olsa fazlası olmasa boş kalmaz değil.

Bence vaiz dediğin mal olmamalı ilham vermeli. Kaliteli yani donanımlı olmalı. Aristoya elin kafiri diyen adamdan bana hayır gelmez mesela.

Bizimkiler kendini maaş alan memur gibi görüyor. Yani evet öyleler de sadece öyle görüyor. Bu anlamda geçen pazar seni cemaatin arasında göremedim john diyen pastor papaz peder vaiz artık adı neyse, ondan farklı değil.
Yaşamak telaşı insana kendini unutturuyor bu memlekette. Ne camide ne evde ibadete sıra gelmiyor. Çünkü açlık çok kötü birşey ve dua karın doyurup banka kredisi ödemiyor.
Herkes ateist olmaya başladı.

Bütün dünyada islamın sonu geliyor.
popülaritesini kaybeden online oyunlarda server birleşimine gidiliyor burada da böyle bir sistem gelmesi lazım benim 64 yaşındaki musa amcam yeni açılan yeni camii de 1 levelden başladı diyor ki cami bomboş burada kasmaya başlasam emekler boşa gider haklı arka mahalledeki 67 yaşındaki muhammer dayı da 99 level ama o da muhabbet edeceği adam bulamıyor çünkü cami bomboş. adam o kadar sevap point kasmış + 9 mesh ayakkabı falan gıcır gıcır amma durum ortada. acilen cami birleşimine gidilmeli vaziyet kötü diyanet para kazanmak için yeni camiler açıyor tutulmayınca başka cami açıyor kardeşim emek veriyoruz yapmayın bu dayılara yazık.
Akp ye oy veriyoruz ya? Daha ne? Bir de camiye mi gideceğiz?