bugün

toplayan % 18 ini aldığı için.
Ben 5 kuruş vermiyorum. Vermem de!

Diyanet işleri Başkanı Mercedes'e binecegine az tasarruf etsin!
yarın cuma hazırların paraları mübarekler.
Günde 5 vakit namaza gidenlere dert olandır.
Hadi oradan,
Adamlar hesap yapıyor, her vakit 100 kişi gitar camiye, her biri 5 lira verse, vakitte 500, günde 2500 ayda 75000, vay vay vay, iyi para, 3 senede cami sil baştan yapılır,
Öyle mi oluyor acaba sizce,
Camiye gidenler bilir böyle olmadığını.
bu çark nasıl dönüyor sanıyon yaram!!
"allah rızası için" şeklinde istenir.
allah'ın rızasını kendi belirleyen imamlar tarafından istenmektedir. çünkü imam allah ile aracıdır, allah'ın dediğini bilir, sana o iletir. peygamber jr.

ilk kıllanmam bu yüzden oldu hatta çok net hatırlıyorum.

mesela aynı imam, allah rızası için mars'ta koloni kuralım demez, diyemez (bkz: marsta kıble bulunamaz). bu yüzden müslümanlar hep dünyada kalacaktır... dünya kaynakları bittiğinde bile.
ciri pezevenklere dert ouştur, verme amına kodumun zırdelisi, zorla toplamıyolar. benden bugüne dek camide haraç isteyen olmadı mesela.
insanları camiden kaçırmak için daha zekice bir yöntem olamazdı.
--spoiler--
sikimi açar sallarım.

--spoiler--

buradan camide sik sallamayla olmuyor babayiğit seni sahnelerde görmek isteriz?

tanım : caminin giderleri için mecburen toplanan paradır.
amerikada falan da aynı... kiliselerde istiyolar bir de televizyondan istiyolar.

ancak para isteniyo diye zikinizi sallarsanız alır götürürler. 1000 dolar kefaret yerine keşke 10 dolar verseymişim dersin.
Müftülere araba lazım. idare edin...
Büyük para cukkalayan diyanet'in, habire açtırdiğı camilere maddi açıdan yetersiz kalmasidır.

Sadaka adi altinda para topluyorlar. Nereye gidiyor bu paralar ? Soran yok.

Hayir yani. Madem maddi açıdan yetersiz kaliyon. O zaman niye cami de cami açtıriyon. Giden mi var sanki.