bugün

en iyisini yapan babadır. Çocuğunun henüz gelişmekte olan beynine engeller koymayan babadır. ne mutludur onun çocuğuna.
"çocuklara din eğitimi verilmediği takdirde dinlerin dürüstlüğüne inanırım" sözünü akıllara getiren baba modelidir. en doğrusunu yapandır, özgür iradeyi geliştirebilecek babadır.

edit: yurdum dindarı eksilemeye başlamış. hülooğğğ
belli bir yaşa kadar yapmasını doğru bulduğum eylemdir. çocuğun dinini seçmesi için özgür bırakılmalıdır.
çok özgürlükçü bir baba imiş. bu da ''ileri özgürlük'' oluyor.
sokaklara da çıkar bu; kişisel özgürlüğümüz hede hödö elden gidiyor diye...
ağzını yediğim...
diskoya gitmesine çeşitli ahlaksızlıklara alet olmasına ses çıkarmayan babadır.

Kimse namaz kıldığı için, camiye gittiği için el-kaide militanı olmaz amk... yobazda olmaz. olsaydık biz olurduk.
çocuk kendisi istiyorsa gitsin görsün. niye yasaklıyorsun?

hani özgürlükçü bizdik?

gezi parkındakileri joplatanlarla, türbanı yasaklayanlarla aynı kafadaki adamdır.
çocuğunun önüne engel koyan şerefsiz babadır. bırak istediğini yapsın. sanane amına koyim? bunun neresi çocuğunun önüne engel koymamak oluyor? zorla da götürmesin ama yasaklamasın da. ha bu düşünceye sahip ateist yobazların da allah belasını versin.
çocukların değer gelişimi ilk 6 yılda büyük ölçüde tamamlanır. aile çocuğuna dini eğitim vermezse, çocuk bu boşluğu dolduracak farklı yollar arayacaktır.

öğretmeninin ya da arkadaşlarının etkisiyle farklı dinlere ya da inançsızlığa yönelme ihtimali büyüktür.

yani "çocuğa 18 yaşına kadar dini eğitim verilmemeli" saçmalığına katılmıyorum. siz bu eğitimi vermezseniz bile çevreden biri mutlaka çocuğun beynine girecek. sonuçta çocuk kapalı bir kutuda büyümüyor. ailenin kendi isteklerine göre çocuğu yönlerdirmesi daha mantıklıdır.
asıl gerici, faşist insan budur.
zorla camiye git deseydi gerici, baskıcı, yobaz olacaktı. ama gitmesini yasaklayınca aydın olacak. ne güzel dünya be...
bize orospu çocuklarını gösteren babadir. kusura bakmayın ama yasaklama diyoruz, çocuğun gitmesini yasaklardan o çocuğu özgür düşünmeye mi bırakırsın aptal mısınız siz?
yasaklamasına gerek olmayan babadır. zira cami vs bir cazibesi yoktur. gerek çocuk gerekse yetişkinler için.

insanların camiye gitme sebebi onlara küçüklükten beri aşılanan vijdan azabı ve korkudur. yaşlılar ise sosyal statü ve saygı için giderler. ama bunu kendilerine dahi itiraf edemezler.
kilise yada sinagog'a gitmeye izin veriyorsa gayrimüslim bir babadır. yok kafa kağıdında müslüman yazdığı halde camiye göndermiyorsa dini inancına bir daha bakılması gereken babadır.