bugün

entry'ler (327)

türk polisi

gençleri katletmeye pek bir hevesli legal terör örgütü.

ahmet atakan

gencecik yaşında katledilen insan. "polis vurduysa kesin kötü bir şey yaptı" diyen boşboğazlar susup elini sikmeye devam etsin bir zahmet.

duaya devam haydi haydi haydi

suat kılıç'ın attığı tweettir. bu millet dua edin, beddua edin diye oraya oturtmadı sizi. dua edeceğinize icraat yapsanız olimpiyat da bizimdi. katliam olur "allah'ından bulsunlar", olimpiyat elden gider "dua edin." bakan mısınız üfürükçü müsünüz amına koyim ?

kendinden 5 yaş büyük kıza yavşayan ergen

kendinden 5 yaş büyük erkeğe yavşayan ergenden farklı değildir.

gereksiz otomobil donanımları

Arka koltuğun diz boşluğunda olan ortadaki tepecik. Paspas kısmında olur hani, üstünden atlayıp diğer tarafa geçersiniz.

bruma nın karısı

bruma'yı kalçasının üstüne oturtup istanbul'a getiren kadındır. neden olmasın ?

kavgacı erkeklerin çocuksu olması

görecelidir. biri ağzıma vursa puromu yakar, viskimden ikram eder elit elit takılırım. neden kavga edeyim ki ?

öldüğünüzde yapılması istenen şeyler

herhangi bir ibadethanede cenaze töreni yapılmaması, abartılmaması. zira, sadece yaşamsal fonksiyonlarımın sona erdiğini, bunun dışında çok vahim bir durum olmadığını anlamalarını isterim.

edit: öldüysem sana mı öldüm lan ? bunu bile eksileyen var. pamukçu musun ?

ingiltere ile vizelerin kalkması

türkiye'yi potansiyel sömürü yerine koymadıkları zaman gerçekleşecek durumdur.

azgın azınlık

hayatında bir kez olsun bir yerlerde kendi haklarını savunmak uğruna sesini çıkarmamış andavalların hakaret tabiridir. ne versen yer bunlar.

kavga etmeyi bilmeyen erkek

sözlü sataşma olayını bilmediği için kavga etmeyip direk döven erkektir.

kimseye zarar vermemiş bir pala olayını abartmak

bir adamın kulağını kesen pala olayını abartmaktır. suçsuz bir kadının sırtına tekme atan, kalçasına palayla vuran herifi gözler önüne sermektir.

Bkz: http://www.youtube.com/watch?v=u14kZKEJa3I

uludağ sözlük yazarıyım denilince alınan tepkiler

- uludağcıyım ben
+ iyi sıkı giyin.

- uludağ sözlükte yazıyorum
+ azcık da deftere yaz not fotokopisine para verme armut.

- uludağ sözlük yazarıyım
+ sözlük mü yazıyorsun ?
- !?!

kavgada dayağı yedikten sonra söylenen sözler

- aaaa noldu sana kıyamaaam
+ bişey yok ya mevzu çıktı da...
- ayy acıyo muu ?
+ yok ya ne acıyacak, sen bir de karşı tarafı gör.
- eminim fena dağıtmışsındır. (içinden: tabi tabi hurdalık olmuşsun)

liseliler bilmez diye gezinen liseli

çocukluğunun son veya ilk evrelerinde gördüğü ve yarım yamalak hatırladığı şeylerin hepsini yaşamış gibi anlatan liselidir. aslında belki de hatırladığı tek şey tasolarıdır. (bkz: taso)

ev kazaları

dilimlenmiş bembeyaz tereyağını peynir sanıp yemek. daha doğrusu ağza kocaman bir yağ lokması atıp "bu ne lan !?" diye bağırmak.

istanbul yağmuru

mersin'in öğlen sıcağında şarıl şarıl yağan yağmurla aynıdır.

nerede bu solcular

buradayım diyebileceğim sorudur. anarko komünistim. kızıl anarşistim. ayrıca siyaset ile uğraşmayan lümpenler, daima aptallar tarafından yönetilirler. karşımda bir milliyetçi dahi olması, hiçbir fikri olmayan adam olmasından iyidir. ayrıca aydınları, entelektüel insanları, bilim insanlarını içinde bulunduran gruptur "solcular". sözlükte bile birleştikleri takdirde, sol framede milliyetçi ve dinci söylemler göremezsiniz. bu kadar da nettir.

suriyeli gencin adanada tecavüze kalkışması

islamcılar için pek sorun teşkil etmeyen ve şerefsizlik içeren olaydır.

seksimi duyan var mı

komşulara sorulan sorudur. soran kişi gayet kibar ve naiftir. çatır çutur, patır kütür, garç gurç karyola sesleri ile komşularına rahatsızlık vermek istemez.