bugün

araçların yada yapıların camlarında çeşitli sebeplerle kullanılan ve camın üzerine yapıştırılmak suretiyle uygulanan değişik renk ve kalınlıklardaki ince naylona verilen ad...
(bkz: ragle)
değişik fiyatlarda değişik yerlerde yaptırılabilecek şey. üst sınır ziebart'ta olup 500 ytl'ye yakın iken alt sınır küçük burjuvazi oto sanayi esnafındadır ve yaklaşık 150 lira civarındadır. bu işlemi yaptırırken kapıların sökülmemesi önemlidir. çünkü bir çok araba firması sökülen kapıları garanti kapsamından çıkartıyor.

genel olarak 5 tonu vardır bu işin. ilk iki ton çok açıkken son iki ton da çok kapalıdır. en iyisi üçüncüyü tercih edin en temizi o. film seçimi çok önemli. 150 liraya sanayide çektirirseniz boktan film kullanırlar ve hemen çizilip göz zevkinizin içine sıçar. ziebart'tan da bile bile kazık yemek istemeyenlerdenseniz llumar gibi kaliteli ve nispeten uygun bir firmayı tercih edebilirsiniz. ziebart'tan kalite olarak neredeyse hiçbir farkı yok.

(bkz: llumar)
deri koltuklu arabaları güneşten yanmaktan koruyan hededir. ancak kendi aracınıza kendiniz uygulamaya kalktığınızda işler boka sarabilir.

cam filmi çekilirken en önemli şart havada yaprak kıpırdamamasıdır. yani çok az rüzgar bile herşeyi bok edip, sizi arabayı satma konumuna getirebilir. ancak özgüveni olan kişiler, kendine güvenen kişiler ve sinirlerini aldırmış kişiler kendi kendilerine uygulamaya çalışabilirler.
siyah renk arabalara çok yakışır bu.
An itibari ile anlaşılmıştır ki hırsızları kesin olarak durdurmasa (lakin bu gece durdurdu) da yavaşlatabiliyormuş.
Kelebek camımı tuzbuz olmuş şekilde buldum, ama arabaya girememiş. ya zamanı olmamış ya da ugraşmamış. Polisin yalancısıyım.
pehh
bu sabah kıçıma 140 lira trafik cezası sokan ürün...
Polislerin kıl olduğu ama ne hikmetse kendi meslektaşlarının araçların da olduğu vakit kendilerine batmayan, arabayı araba yapan aksesuar.
4 kez yediğim trafik cezasından sonra bugün söktürdüğüm filmlerdir. simsiyah köpekbalığı lancer ımın tüm karizması gitti sanki. ama olsun, karşıma trafik polisi çıkacak diye olan korkulu rüyam da bitti.
bu arada konu açılmışken dip not olarak çoğu kişi tarafından yanlış bilinen bir konuya da değinmek istiyorum. bu filmlere ceza yazılmasının sebebi araca bakıldığında içerisinin görünmemesi değildir. herhangi bir kaza vs. anında aracın içerisinden camlar kırılıp çıkılması gerekirse eğer bu filmler camları sabit tutarak parçalanmasını engellemektedir. bugün filmler söküldüğünde de şahit oldum ki bu filmler gerçekten sağlam bir madde. ne deliniyor ne yırtılıyor. kesici aletiniz olması gerek.
polisten aldığım arabamda bulunan renkli cam gibi bir şey. geçen otomobil programında dinlediğime göre güneş ışığının zararını ve sıcaklığı yüzde 99 a kadar etkiliyormuş. ayrıca beyaz renk arabaya çok ayrı bir hava katar. ayrıca cam filmi sevenlere benden müjde, artık yasak değil.
araçta bulunan ve ceza kesilmesini gerektiren bir kusur değildir. eğer bir polis bu yüzden ceza kesmek istiyorsa ya canı çorba çekmiştir ya da canı sıkılmıştır ibnelik yapmak istiyordur. eğer cam filmi yüzünden ceza yerseniz sonuna kadar itiraz edin ve işin peşini bırakmayın.
artık arabanızın içini görebileceğiz..

görsel
Önce yasaklayıp sonra tekrar izin veren devlet büyüklerimiz, ardından neden yasakladıkları bellirsizliğini koruyarak tekrar yasaklamışlardır. araç içinin görülebileceği seviyede cam filmlerine izin vermişlerdir ancak araç cam filmlerinin esprisi dışarıdan içerisinin görülmemesidir..
Mtv zammının %15'i buradan çıkartılacak sanırım. Arabayı satıyorum, hadi bakalım.
sanki direksiyon simidinde kokain çekiyoruz aq.

sadece ön cama getirilmesi gereken yasağın yan camlara dahil edilmesi saçma.
her zaman kek gibi görünmek istemiyorum belki.
ayrıca güneşi ciddi kesiyor gayet faydalı bir şey.

böyle salakça yasaklardan nefret ediyorum, gerçekten psikolojim bozuluyor, katil olmak istiyorum.
Serbest bırakılacakken geri yasaklanmasınin tek açıklaması var: Ekonomiye yama.

Lan bu kadar küçük şeylerle uğraşırlar mı diyorsunuz değil mi? E durum vahim. Şu son 3 ayda devlete para getirebilecek kaç düzenleme yapıldı? Ordan al oraya burdan al şuraya. Hadi bakalım nereye kadar?
bu yaz arabamın önlerine 2, arkalarına 3 numara cam filmi çektirdim. sanayide sıcakta saatlerce bekledim kesinlikle çıkartmaya niyetim yok. iktidar kasayı dolduracak diye vatandaşı soyamaz buna hakları yok. zaten konu yargıya taşındı 1 ay içinde tekrar serbest olma ihtimali çok yüksek.
bilim, sanayi ve teknoloji bakanlığı'nın başka işi gücü yokmuş gibi cam filmine sardı. bu bakanlığın ismindeki şatafata aldanmayın, gündemi araçlardaki cam filmi.
Ne enflasyon ne yolsuzluk ne işsizlik AKP'yi götürürse bu cam filminin tekrar yasaklanması götürür. Demedi demeyin.

https://twitter.com/Bulen...status/925137612402319360
çoçuk oyuncağına döndürülmüş kurallarıyla milletle adeta dalga geçilen durumun nesnesi. ya yasaklayın yada serbest bırakın artık şunu.
görsel
Bizi buna mecbur etmeyin.
http://m.imdb.com/title/tt3121212/
taşıtlardan ve yakıtlarından alınan vergiler arşa ulaşmışken, sorun yapacağım son şey olur.
Sonunda tayyip olaya el atmis, halledin su isi demis. Tamam ben sokturmedim ama sokturenlerin magdureti ne olacak ? Hem takma sokme parasi girdi onlara.

Erdoğan'ın başkanlık ettiği AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında araçlara sonradan takılan cam filmlerine kesilen cezalar da tartışıldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşında büyük tepkisini toplayan cezalarla ilgili olarak “Genelge yayınlayın, düzeltin bu işi'' dediği iddia edildi.
bir yasaklanıp bir serbest bırakılan şey. insanların her türlü keyfi uygulamasına karışmak bu siyasetçilerin mesleği olmaya başladı.
bizleri rahat ettirecekleri yerde tam aksine problem çıkartıyor ve sanıyorum ülkecek gerginiz.
ya gerçekten böyle başlıklar açılıp eylemler yapılacak kadar önemli mi sizin için bu cam filmi ey erkek yazarlar?