grafiklerinin artık düzelmesini istediğim oyun serisi.
kevin spacey'nin birebir modellemesinin yer aldığı oyunmuş, o varsa ortalık karışacak demektir.
zaten kevin spacey varsa bok yoluna gideceğimiz garantidir. garanti bir de ters köşe oluruz oyunun sonunda.
kevin spacey bizi sırtımızdan vurup karşı tarafa geçer.
ya da savaş gemisindeki herkesi vurup gemiyi havaya uçurduktan sonra topal ayağı ile savaş gazisi ilan edilir sonradan gemiyi havaya uçuranın o olduğu anlaşılır ama topallayan ayağı düzelmiş şekilde kendisi çok uzaklarda olur.
böyle biter bu oyun.*
eğer yeni grafik motoru kullanılmayacaksa diğer serilerden hiç bir farkı olmayacak oyundur.

silahlarıda değiştirseler bari.
karakterlerin havada uçtuğu, duvarlara tırmandığı oyun. nerede kaldı o call of duty samimiyeti. umarım güzel olur. killzone havası var çünkü.
Sanki call of duty değilmiş de, crysismış gibi... olmayan teknolojiyi kullanmışlar. Bir sonraki cod hepten starwars'a bağlar, söyleyeyim.

Sevmedim, kevinle bile sevmedim.
geleceğin silah teknolojilerine odaklanmış oyun. yine tempolu bir hikaye uydurup eğlenceli bir oyun yaparlar single player'da ama multiplayer neye benzer bilemem.
titanfall dan fazlasıyla etkilenmiş oyun. titanfall oyun alanı olarak mükemmel olduğu için sevilmişti, bu oyun bildiğin koridor zihniyetinde.
güzel bi oyun olması dileğiyle.
başarılı bir oyun olacaktır. her halinden bellidir. beklemedeyiz.
Bundan sonra çıkaracak birşey bırakmadılar. Geçmişi kullandılar, günümüzü kullandılar, geleceği de kullanıyorlar. Artık geriye 3. Dünya savaşı sonrası taşlı sopalı bir kavga kaldı.
4 Kasım 2014 tarihinde çıkacak olan oyundur. (bkz: call of duty) bu oyunda geleceğe el atmış, değişik tema .
senaryosuna ait trailer yayınlanan video oyunu.

http://www.youtube.com/watch?v=pUysNWHffWg

ayrıca seslendirme ve senaryoda yine başarılı kişiler çalışmış ve yine oldukça yol kat edilmiştir. yeni bir fizik motoru kullanılacak mı şimdilik muamma ama kaliteli bir yapım olacağı kesin.

zannedersem hikaye şu şekilde gibi trailerden anlaşılacağı üzere;

çok güçlü ve teknolojik anlamda güçlü bir örgüt saldırı yapıyor ve hükumette bunlarla başa çıkabilmek için başka bir örgüt olan atlas ile anlaşıyor. ama atlas'ın teröristlerle olan savaşında tüm gücü kendisinde görmesi ve hatta o terörist örgütü kendilerinden türediği paranoyası baş gösteriyor. ve kevin spacey atlas adlı kuruluşun direktörü rolünde oynuyor. yani yüzünün birebir yansıması oyundadır. aynı zamanda seslendirme de kendisine aittir.

advanced warfare 4 kasım 2014 te çıkacak.
yeni melee seçeneklerini beğendiğim cod'un son oyunu. melee dedin mi olay bende.
kevin spacey ile de oyuna renk katılmış. değişik olmuş. hoş olmuş.
multiplayer videosu ile quake 3'ü anımsatmıştır.

quake 3 diyorum.

1999 diyorum.
fizik motoru daha da geliştirilen yeni call of duty oyunudur. Malum grafik motoruda diğer serilere göre daha iyi gözüküyor fakat bıçak atarak 200 metreden adam öldürmeyi kaldırmışlardır umarım. Silahlarda yenilenmiş ise tadından yenmez.
gameplay ve trailer videolarından gördüğüm kadarıyla, farklılık yaratalım diye son bir çırpınışla bir çok oyundan ilham almış (araklamış) video oyunu.

silahları (özellikle lazer silahını) fearda ;zıplama, görünmez olma özelliklerini ise crysiste görebilirsiniz. haloya benzetenler de olmuş. onu oynamadığımdan dolayı bilemem ama büyük ihtimalle o da doğrudur. bir videosunda, demir adamın F-22'lerle yaptığı it dalaşını andıran sahne bile var!

yine ne kadar zırvalıkları da olsa, oyunun silah ve mekan tasarımlarına bayıldım. özellikle seul'de geçen gameplay videosundaki silah (ve şarjör değiştirmeden mermi yükleme özelliği) bence harika! tasarımlardaki en büyük noksan mekanların ve teknolojik aletlerin 2054 yılına değil de 2020'li yıllara ait gibi gözükmesi. arabalardan biri bildiğin hyundai i20! her sabah bindiğim otobüsü de oyuna koymuşlar.

hikaye kısmı da mw serisindeki kadar etkileyici olmamış.

kısacası, bir crysis değil.

yıllar sonra gelen edit: vay be ilk entry'm. her ne kadar harika olmasa da call of duty'nin mw sonrası çıkan diğer oyunlarına baktığımızda az biraz gideri olan oyun.
ön siparişini verdiğim oyun. hafif crysis ve haloyu anımsatsa da vazgeçilmezlerimin arasına gireceğinden emin olduğum oyun bu lan.
ilk inceleme puanları serinin son oyunlarına kıyasla hayli yüksek. Bu arada sikik incelemeleri ve verdiği saçma sapan puanlarla gamespot'un oyun endüstrisinde kendisine saygın bir yer edinmesi ayıp değil de nedir? Neyse, konuya dönecek olursak Analistler AW'nin öncüllerine göre daha az satacağını öngörmüşlerdi; fakat iki vites birden arttırıp gelen Cod yine ortalığı yıkacak gibi.
benim pc gt 840mli acaba calistirirmi ona gore para verip alcam
son teknoloji harikası dizüstü bilgisayarım sayesinde yine sadece videolarını izleyebileceğim oyun. dondurma yiyen çocuğa uzaktan bakan fakir çocuklar gibi hissediyorum kendimi. *
1 gb ram, 1gb ekran kartı ile çalıştırılabilir mi merak edilen oyun. *
dondurma yiyen çocuğa bakan fakir çocuk +1.
3 Kasımda yayınlanmasıyla birlikte ilk rast geldiğim türkçe oynanış videosu şuradan buyurun
https://www.youtube.com/watch?v=I8vRsQKIdiM
sistem gereksinimleri oldukça yüksek cod serisinin son oyunu.*

--spoiler--
• CPU: Intel Core i5-2500K @ 3.30GHz
• RAM: 8 GB
• OS: Windows 7 64-Bit / Windows 8 64-Bit / Windows 8.1 64-Bit
• gpu: NVIDIA GeForce GTX 760 (4 GB)
• Sound Card: Yes
• Free Disk Space: 55 GB
--spoiler--
doğubank'a gelmiş oyundur. yakında yazarım.
oynanıp bitirilen oyun.
Genel olarak crysis, future soldier, modern warfare karışımı bir oyun. eğer adam gibi bir masaüstü bilgisayarla üst grafiklerle oynarsanız film tadında keyif veriyor. senaryo falan hikaye yürü vur ilerle, oyun motoru aynı zaten değişmedi. oyun kısa sürüyor denebilir, ancak dx11 ve next gen in nimetlerini gösteriyor. ara videolar zaten bildiğiniz film kalitesinde. efsane olmaz ama yeni nesile iyi bir basamak.