bugün

cehalet halk partisidir.

şaka lan şaka hepimiz biliyoruz.
cahil ve dindar insanların partisi akp dir.
a'kılsızların
k'andığı
p'artidir...
cenabet halkların partisi-ki seçimlerde aldığı bölgeler hep cenabet şehirler.
isim vermek istemiyorum ama akp.
Bunu aldığı oy oranına ya da aldığı bölgelere bakarak söylemiyorum ya da değerlendirmiyorum. Fakat gözlemlediğim bir şey var ki Akp adına oy kullanan çoğu seçmen kendi hür fikri ile bu oyu kullanmıyor. Siyaset hakkında hiçbir bilgi sahibi olmaksızın eşinin, ailesinin fikri ile seçime gidiyor. Bunlar değilse bile dini baz alıp oyunu ona göre kullanıyor. Siyasi seçim bu değildir. Böyle de adil olmaz.
akp'dir. Zaten Basbakan yardimcisi basmustesari Mehmet Yusuf Karamak 'da verdigi roportajlarda egitim orani ile kendilerine verilen oy arasinda ters bir oran oldugunu soylemistir. Tabi ki muhalefet bunu yeterince kullanamadi.
akp, chp, mhp, bdp vs vs. bunların hala sistem partisi olduğunu anlamayan, insanlardır.
--spoiler--
benim oyumla dağdaki çobanın oyu bir mi?
--spoiler--

ne güzel söylemiş aysu reyiz..
Hem Cahillerin hemde üniversite veya lise bitirmiş insanların verdiği parti Akparti .
posta gazetesi okurunun oy verdiği partidir.
(bkz: angutları koruma partisi)

bununla birlikte şu da var tabi

(bkz: hülocuları kalkındırma partisi)

al birini vur ötekine.
cozutup cozutup çadır kuran

herkesin atasından soğutan

pislik kokuşmuş

(bkz: chp).
akp dir.
chp ve hdp'dir.

memlekete bir çivi dahi çakamayacak olan bu partilere ancak cahiller oy verir.
2 aydır sözlükteyim malum partiyi öğrenemedim halen.

Yeri geliyor akp, yeri geliyor hdp, bazen mhp, bazen chp hatta bir defasında at parti olduğunu dahi gördüm.

(bkz: kim bu malum parti)
HDP tabii ki .
akp ve hdp aynı çizgideler millet farketmesede.
akp, chp, mhp, hdp ye oy veren herkes cahildir. ırkçılıkla prim yapan ikili ile, din ve dinsizlikle prim yapan ikiliye oy veren cahildir.
peki sizin dediginiz gibi akp secmeni cahil, akilsiz ise. bu kadar akilsiz ve cahil bir secmeni ikna edemiyenler suzme gerizekali o zaman.
akp, chp, mhp, hdp, ldp, hkp, tkp, ödp, hepar, tip vb.

dsip dışındaki tüm partilerin sempatizanlarının geneli cahil.
Chp ve hdp dir. Bu iki parti bu ülkeye hiçbir şey kazandırmaz. Aksine geriye götürür.
Akp ve hdp başı çeker.
bu durumu sn bakanımız taner yıldız çok kısa ve öz şekliyle açıklamıştır. "eğitim düzeyi arttıkça oy oranımız düşmektedir." şimdi dağılabilirsiniz.
Mhp dir.

Allah aşkına bu memlekete ne yaptı bu parti.

Amk hdp bunlardan daha fazla hakediyor herşeyi.

Tüm oruspu çocuklarının hdp de toplanmasına rağmen mhpden daha hayırlıdır.