bugün

başta iyidir ancak zamanla nefret etmeye başlarsınız, bir arkadaşımın başında olan sorun.
cahil ve çirkin bir kızla evlenmekten daha iyidir.
"kime göre cahil?" sorusunu şiddetle sormak gerek.
Kız güzelligine güvenip cahilligini örtmeye calısıyorsa fena olacak olaydır.
cahillikten kasıt bir bayanla bir erkeğin konuşabilmesi, el sıkışıp öpüşmesi gibi olayları durumları kavrayamaması ve gereksiz kıskançlıklar, gerginlikler yaratması falan ise gülü sevip dikene katlanmaktır.
güzel yavrular almak amacıyla zekasını ben koyarım düşüncesiyle yapılabilecek eylem.
kendine güvenmeyen erkeğin bayılarak isteyeceği evlilik. bilgili ve güzel kız herkesin harcı değildir sonuçta değil mi?
güzellik geçer, cahillik baki kalır.
cehalet geçiçidir kitap okur eğitim alır çirkinliğin telafiside yoktur .
şahsen çok güzel kızla evlenmem orta derecede olması kafi. cahillikten kasıt yalçın çakırın programındaki konuklar gibiyse isterse jennifer lopez olsun olmaz o iş.
erkek için sorun yoktur. erkekler çekersem güzelin kahrını çekerim mantığındadır.
beynine değil, gözüne hitap eden bir eş seçmiş erkektir.zaten gözleri iyi gören bir beyinsizdir büyük ihtimalle.
çekilmez bir yaşama atılan ilk adımdır.
"güzellik geçici, cehalet bakiymiş, anladım bunu" deyip bir süre sonra boşanmak istenilecek kızla evlenmektir.
çirkin ve zeki bir kıza tercih edilen kızdır. hem kız zeki olsa ne olacak ki lan, o zeka en fazla biraz daha fazla sorun çıkartır hepsi bu.
buradaki cahil kelimesinden, eğitim almamış kastedilmek istenmişse, eğitimin yaşı yoktur...dolayısıyla evlenilebilir. diploma önemli değil, genel kültür daha önemli diyorsan tabi...
güzel diye evlenilen cahilse, güzel diye evlenen de salaktır. ki cahillik istenirse ortadan kaldırılabilir ama salaklık yerinde sayar.
evliliğin sürmesi için kızı ya konuşturmayacaksın ya da susturmayacaksın.
başın büyük belaya girecek demektir. mahallenin tüm bıçkınları sana şükran duyacak.
Sana mantıklı cevaplar veremeyecek, kültür anlamında eksiklikleri olan bir kız dünya güzeli de olsa o evlilikte çatırtılar olur. Evde biblo niyetine dursun diye evlenmediyseniz tabi.Karşınızdakiyle her konuda konuşabilmek o birikime sahip olmak önemli bir detaydır. Bir insandan herşeyi bilmesini beklemek tabi ki ütopik. Ancak en azından fikir sahibi olsun, size yol gösterebilsin istersiniz. Davul bile dengi dengine.
toplum içine pek çıkarılmaması gereken kadın tipidir. hani vardırya dışarıdan bakınca adam gibi görünen kişiyi tanıyınca aslında o kişinin hiç olduğunu anlamak işte onun kadın versiyonudur ve sen onunla evlisindir.
akıllı erkeğin yapmayacağı eylemdir. düşünsenize o cahil kadın sizin çocuklarını eğitecek ki, kendi eğitilmediyse bunu nasıl yapacak.
Eğer tahsiliniz çok iyiyse ortak zevk bulmakta zorlanırsınız yaptığınız esprileri ve konustuğunuz konuları anlamaz. Biraz zaman geçince bıkarsınız onun dedikleri size basit gelir.
son zamanlarda moda olan evlilik durumlarıdır.

erkek parasıyla o güzeli satın alamaz, sadece kiralar.

çünkü, güzel kadının kalbinde mutlak bir hakim vardır.
yanın da para da varsa tadından yenmiyecek aday.