bugün

başıma bir iş gelmeyecekse hiç korkmadığım deprem. iş yok, güç yok kaybedecek neyim var sanki açık ve net.
Bazı geri zekalılar seri eksi yağmuruna tutmuşlar yazarları.
Olacak dedikleri için. Beyinsiz, kılıç artıkları sizi.
bence kaçınılmaz birşey uzman değilim ama 8.3 ile 8.6 arası bişey olabilir tsunami tarzıda. taşı toprağı altın diye her ipini koparan göçtü. ama kimsenin deprem umrunda değil önlem alan yok. zaten bizde birşey olacakta öyle önlem alınır.
bir gün mutlaka olacak bir depremdir fakat uzmanların ben biliyorum endamında takılması hiç hoş değil.
Herkesin tamponunun tozunu alan deprem.
Akla joker'in efsane tespitini getiren deprem.

insanlar felaket olduğunda korkar ama insanlara felaket olacak dersen normal karşılar.
1 milyon çok iyimser bir rakam 20 milyon insanın olduğu şehirde.
içimizde ne depremler oluyor, dışardakini görecek halde değiliz.
Gelecek ama kimsenin aklinda olmadigi bir an kayip sayisi hangi gün ve saatte olduguna göre degisecektir.
En iyi önlem sehri terk etmek.
Imkani olanlar evine güvenmiyor ise güvenli bir eve geçsin.
Olacaksa söylesinler de istanbul' dan kaçayım. O derece inanmıyorum sağ çıkabileceğimize.
10 gün içinde olmazsa ne kaybedecek bu tayvanlı. Koca bir hiç.
Ama korku ve endisenin kralini yasatiyor insanlara orasi ayrı.
Onlar hazırlikli ve alisık ama biz değil.
aklıma bir çin fıkrası getirmiştir.

tayvanlı bir deprem araştırmacısı varmş.

kimsenin tahmin edemediği depremleri yerleştirdiği sismik ölçerle önceden tahmin ediyormuş.

10 gün içerisinde burada deprem olacak falan diyormuş.

kehanetlerini twit atarak duyuruyomuş.

ama 6bin takipçisi varmış.

fıkra bitti.
Günümüzde olası bir depremin zamanını önceden belirleyebilen bir teknoloji yoktur.
Herif olabilir demiş, evet olabilir biz de biliyoruz zaten.
Ayrıca hali hazırda beklenen bir deprem için 10 gün içinde olabilir yahut bugün olabilir veya 10 yıl içinde olabilir demenin anlamı ne?
Spekülatif ve zaten tedirgin olan insanları daha da ürkütmekten öteye geçmeyen bir haber.
Yalova depremi korkutmuştur evet ama yukarıdaki arkadaşın verdiği twitter hesabı celal şengör'e ait değildir. Lütfen insanları korkutmaya çalışmayın. Zaten çok korkuyoruz bir de böyle şeylerle korkuyu katlamayın lütfen.
Aman şu sıralar olmasın.
Artçılar sayesinde 5 seviyelerine düşecektir.
Deprem paralarının hesabı o gün sorulacak. Herkes evsiz kaldığında külah düşecek, kel gözükecek. Akabinde bir deprem vergisi daha, swh.
mezun olup gidiyim sonra koy götüne.
Deprem montu, deprem botu, deprem yatağı, başka bir şey kaldı mı, deprem seksi.
Evet bir gün olacak ama bunu hep hatırlamaya gerek yok. Günlük hayatımıza devam etmeliyiz.
(bkz: dalgaların hızlarının ortama bağlı olması fizik dersi dalgalar konusu)
Edit: fizik dersini sevmiyorsun di mi :( onun için bu eksi.
Ekrem herhalde buna guvenip hala bi bok yapmiyor. Olursa zaten benden degil akpden bilirler, beni unuturlar saniyor galiba.

Ulan gerekirse her aksam mesai bitimi oncesi bu konuyla ilgili ozet gecmeniz gerekiyor bu halka, ama hic orali bile degilsiniz. Vicdaninizi sikeyim.
5.8 le bütün gsm şirketleri çöktü felaket olur üstadım felaket.
Evlerin çatılarını toplanma alanı olarak kullanacaklar galiba.
görsel
Önlem olarak yine dişe dokunur hiç bir girişim yok. 20 milyon kişi risk altında. Biz yine goygoy yapıyoruz. Allah sonumuzu hayretsin.