bugün

(bkz: paşadede sözlük)
hem koskoca paşaları bu hale düşür hemde alay et. hiç bağdaşıyor mu gazetecilik anlayışıyla? ayıp.
onlar ki bu ülke için ömrünü vermiş insanlar. onlar ki demokrasi için gecesini gündüzüne katıp çalışan insanlar. onlar ki ülkenin gerçek sahipleri!
peki ya siz kimsiniz?
allah allah diye orduya saldıran allahsızların yaptığı bir aşağılayıcı vicdansızlık örneği. küçükken topun genelkurmaya kaçmasının bir sonucu olsa gerek. (#7365985)
görevini kötüye kullanan bir takım insanları hoş görüp içinde barındırmanın acı sonu.
ama bu acı son kesinlikle tsk ile sınırlı kalmayacaktır. bu ülkede o kadar çok ki bu yetkiyi başka amaçlar için kullanma. bu temizliğin devletin her kademesinde istisnasız olmasını diliyorum. düşün artık vatandaşın sırtından.
taraf gazetesindeki köşe yazısı...
"ayakların baş, başların ayak olma durumu", "kurt kocayınca köpeklere maskara olurmuş"...
mevzuya uygun daha çok varda böyle özlü sözlerimiz..
"...yüzüne tükürmüşsün aman ne şahane yağmur başladı dermiş haddini bilmeyenler"...
-herkes kendi işini yapsa veya bildiği konular üzerinde ahkam kesse daha iyi olacak gibi sanki..

efendim,

emekli paşa sn. atilla kıyat, en son katıldığı tv programının kapanışında bir son söz sarfetti..
karşıt görüş olarak; taraf gazetesi yazarı, bir rte li..
sn paşa ile birlikte, sn prof. süheyl batum.!

""ece hanım son söz olarak! program boyunca dikkatim çekti. sanki 3 arkadaş asker, bi' tek ben sivildim...""(anlayana)
sivilay abla uyarlamasıdır.
Yo paşalar bunu hak etmiyoruz
Yo paşalar bunu kabul etmeyelim

Bütün paşalar toplandık toplandık toplandık
Sorduk neden yıprandık yıprandık yıprandık (Neden acaba?)
Biz darbeden hoşlandık hoşlandık hoşlandık
Şimdi niye zorlandık zorlandık zorlandık

Bir o kadar basitti ki denklemleri
iki o kadar güçsüzdü ki eklemleri
Üç kontrol etmek bebek işi
Yormadan sormadan sormadan yormadan

Bir sarardık biz onları dolma gibi
iki çalardık biz onları zurna gibi
Üç sererdik yolları çarşaf gibi
Yormadan sormadan sormadan yormadan

Bekletirdik seslenirdik yüklenirdik hey gidi günler hey
Esnetirdik esnetirdik pes ettirirdik hey gidi günler hey
taraf gazetesinin paşalarla dalga geçtiğinin beyanatı durumundaki uyarlama şarkı.

bütün taraf yazarları toplandık, toplandık, toplandık.
sorduk neden yıprattık, yıprattık, yıprattık.* *
Nil Karaibrahimgil'in şarkısında ki
bütün kızlar toplandık kısmındaki dokunaklı bölüm.