bugün

artizdir.
(bkz: amına goruh bülent başgaaan)
şeklinde övgüye maruz kalmış eski sivasspor yeni bucaspor teknik direktörü.
kendını moirunho zanneden zavallı antrenör.
ısrarla kendine 2 beden küçük eşofman üstü giymektedir ayrıca saçları peruk mu yoksa ekme mi hala çözemedim.
başarılı ama sevimsiz bir antrenör..
Beyanatlarında ve tavırlarında neense hep bir milliyetçi hava vermeye çalışan adam.
ligimizde izmir takımı yok derken yükselen bucaspor'a başta hepimiz sempati duymuştuk. fakat bu adam başa gelince tüm sempati birden yok oluverdi.
bir sivas maçı sonrası yanında kızıyla röportaj verdiği sırada alkollü bir kaç sivasspor taraftarının yanına gelirken amına koruk bülent başkan diye slogan atması üzerine, baya tıklanan bir videoda bulunma ve başrolü alma şerefine nail olmuş eski fenevli futbolcu yeni bucasporlu teknik direktör.

burnu havalardadır. ümit ediyorum bu sene bucasporu geri düşürerek asansör takımı olmasına katkıda bulunmaz.

(bkz: amına koruk bülent başkan)
çok gereksiz konuşmalar yapan,başarılı olduğu dönemde lpg yle çalışan bir şahsiyet.
Büyük kitlelerin bucaspor'un ligden düşmesini istemesine neden olmuş şahsiyettir.

oysa buca takımına karşı kimsenin bir nefreti yoktu.
egosu aşırı yüksek teknik direktör.
(bkz: kasap futbolculuğun doğuşu)
birisi buna rakibe tekme atarsan kazanırsın falan demiş olması gerek. yoksa insan olan bunu yapmaz.
sivas'ı çalıştırırken ki mantıksız oyun anlayışını buca'da da hala sürdüren kişi. yahu oyunu sürekli durdurmakla, rakibi sertliklerle yıldırmaya çalışarak maç kazanılır mı ? kazansan bile neye yarar, futbolu katlettikten sonra.
--spoiler--
her dakikası planlanmış bir maç oynayacağız
--spoiler--
(bkz: haa gördük)
sivasspor'da oluşturduğu felsefeyi bucaspor'a da enjekte etmiştir. ama özellikle sanırım futbolcularından necip uysal'ı gördükleri yerde indirmelerini istemiştir, zira 4-5 tane hayvani sarı-kırmızı kartlık faul vardı necip'e yapılan. herhalde ileride çok can yakacağını anlamış, futbol hayatını bitirmeye çalışıyor çocuğun.
özetle, türk futbolunda onarılması gereken bir yaradır.
14 ağustos 2010 bucaspor beşiktaş maçından önce futbolcularına muhtemelen "allah ne verdiyse girin, gavura vurur gibi vurun." gibi talimatlar vermiş hoca. hem de ne hoca. allahlık.
necip ciddi bir sakatlık geçirseydi, ben buna feci laflar geçirecektim ama...

bak bilent hoca, bak hoca diyorum, nasıl hocaysa artık?..

her geçen gün sıçıp sıvazlamaktasın, gittiğin yol yanlış, akıllı ol.

şimdilik bu kadar.
(bkz: ölümüne üzülünmeyecek insanlar)
hemen kovulsun. türk vatandaşlığı elinden alınsın.
''gavur izmir'' lakabına yakışır futbol oynatmaya çalışmıştır buca yı.

gavur gibi tekmeliyorlar.
bilica'yı türkiye'ye getiren. e tabi tam istediği gibi bir adam. ona da çok yakışıyordu harbiden. buca'ya süper gide şu an keşke orda olsa. kasap artı bir olurdu.
futbolun erkek sporu olduğunu bilir ama futbolu bilmez kendisi.

10 tane estetik yoksunu öküzü sürer sahaya genelde, çobanıdır zaten onların. bir buçuk saat otlatır, gider evine yatar. bülent uygun budur.

daha bülent uygun'un oynattığı takımlarda cangele kadar bile yıldız ışığı olan bir adam gelip gitmemiştir.

futbol anlayışı şu kadar basittir; taktiksel bir derinliğin olmasın, karşı tarafın starlarını bol bol faulle durdur ki buna arkadan, önden müdahale, kasıtlı tekme, formadan çekme falan her yol dahil, gol yeme, kontrataktan veya uzaktan şutlarla da allah ne verdiyse şansını dene.

beyler utandırmayın kendinizden ya. bakın dünyada pep guardiola, arsene wenger, alex ferguson, joachim löw gibi adamlar var.

bu adam teknik direktörse bu insanlar ne?
şahsına saygı duyulacak bir adam ama oynattığı futbola saygı falan duymanın gereği yok. bir kere spor etiği denen bir şey var. hayatında spor yapmamış adamla da oturup tartışılacak bir konu değil.

ben wenger diyorum, guardiola diyorum, insanlar bana rijkaard diyor. ulan ben burda rijkaard reklamı yapmıyorum ki, sen rijkaard'ın zaafiyetinden prim yapmaya çalışıyorsun.

ayrıca o rijkaard değil miydi senin şampiyon beşiktaşını ali sami yen'de taşak geçe geçe 3 çekip gönderen?

o zaman bu adama saygı duyacaksın. ya seve seve, ya da üç yiye yiye.*
ne kişiliğine, ne sporculuğuna, ne de insanlığına saygı duyulması gerekmeyen insanımsı şey.

yaptığı açıklamalar, futbola, genel olarakta hayata bakışı baştan aşağı ofsayt olan * bu insanımsıya neden saygı duyar ki bir insan diye de merak etmiyor değilim.