bugün

üstad.

takiyeyi en güzel yapan üstad politikacı.
konuşması, dili kullanırken evirip çevirmesi, önceden yaptığı iddaalı beyannatlar için "ha onlar mı? bazen ben bile ne konuştuğumu biliyormuyum" diyen zat-ı muhterem.

hadi iyi güzel çeviriyorsun da, peki o gözler? karanlık karanlık neler neler söylüyor bir bilsen!
tokat'ta 7 şehit vermemize "çok büyük bir olay değil" diyen, çığırından çıkan sokak eylemlerini bir ayaklanma olarak görmeyen siyasetçi. başka birşey diyemiyorum kurallar gereği.

bu söylemlerinle sen beni güldürdün ya, allah seni hiç güldürmesin inşallah.
(bkz: tokat saldırısı çok büyük bir olay değildir) *
kendini beğenmiş kişi. çok büyük bir devlet adamı olduğunu zannediyor. ağzı da bozuk..
düşün ki bu adam bakan!
trtden sorumlu başbakan yardımcısıdır.
dün bu olayı pkk yapmadı demeye getiren hatta nerede ise yapmadı diyen bugün olayın pkk tarafından olduğu ortaya çıkmasına rağmen hala tam ikna olamamış kişi.
bu kişiyi zaten hatırlarsanız geçenlerde o pkk denen terör örgütünün lideri, katil apo iti epeyce bir övmüştü ve arınçı demkokrat olarak görmüştü.
yani şaşırmıyoruz.

(bkz: akp zihniyetinin pkk ya toz konduramaması)
sırça bıyık-imamın yanındaki sağ kol müezzin.
arınç'ın sokağında iki şüpheli subay

http://www.haber7.com/hab...nda-supheli-iki-subay.php

Ankara polisi dün Arınç'a suikast ihbarıyla alarma geçti. Arınç'ın evinin çevresinde bir otomobil içinde bulunan iki şüphelinin Genekurmay'da görevli yarbay ve binbaşı olduğu ortaya çıktı.

Ankara polisine şüpheli iki aracın Arınç ın evi etrafında dolaştığı ihbar edildi. Savcı eşliğinde durdurulan araçlardan iki rütbeli subay çıktı. Subaylarda Arınç ın ev adresi bulunan not çıktı

Ankara ve istanbulda dün 3 kritik gözaltı yaşandı. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ın evinin önünde iki şüpheli araçta Genelkurmay Başkanlığında görevli istihkam Binbaşı i. G. ve Topçu Albay E.Y.B. gözaltına alınırken; istanbul Çapa da emekli Tuğgeneral Ersöz ün bulunduğu katta astsubaylıktan ayrılma Erhan Keskin silahlarıyla birlikte yakalandı.

HERŞEY BiR iHBARLA BAŞLADI

19 Aralık Cumartesi günü Ankara polisine yapılan ihbar, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç a yönelik suikast hazırlığı yapıldığı kanaati ile yapılan gözaltılarla sonuçlandı. Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ne cumartesi günü 14:57 de çok çarpıcı bir ihbar geldi. ihbarcı Başbakan Yardımcısı Sayın Bülent Arınç ın ikameti çevresinde bir süreden beri şüpheli araçlar dolaştığını, bugün de aynı yerlerde iki şüpheli aracın bulunduğunu ve araçların plakalarının 06 BH **** ve 06 LJY **** olduğunu bilgisini verdi.

SAVCI BiLGiN GÖZALTINA ALDI

Bülent Arınç ın ikamet ettiği Çukurambar bölgesi ihbar sonrasında Ankara polisine ait sivil ekipler tarafından ablukaya alındı. ihbarcının plakasını verdiği iki araç 1424. Cadde üzerinde tespit edildi. Emniyet güçlerinin bilgilendirmesi üzerine Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi Nöbetçi Cumhuriyet Savcısı Mustafa Bilgin olaya el koydu. Savcı Bilgin in, şahıslara ve araçlara yönelik arama yapılması talimatı üzerine Terörle Mücadele ekipleri araçları çevirdi. Araçlarda, Genelkurmay Başkanlığında görevli istihkam Binbaşı i.G. ve Topçu Albay E.Y.B. isimli iki asker olduğu ortaya çıktı.

ARINÇ IN ADRES NOTU BULUNDU

Subaylar gözaltına alınırken, üzerinde 1424. Cadde ....; diye devam eden ve Arınçın evine ait adresin bulunduğu bir notu telaşla imha etmeye çalıştıkları, polisin müdahalesi ile notu imha edemeden Albay E.Y.B. ve Binbaşı i.G.nin gözaltına alındığı ve nota savcı tarafından el konulduğu öğrenildi. Şüpheliler Albay E.Y.B. ve Binbaşı i.G. gözaltına alınıp araçlarında arama başlatılırken şahısların komutanı olduğunu ve Genelkurmay Seferberlik Tetkik Bölge Başkanı olduğunu söyleyen Albay Y.A. beraberindeki Merkez Komutanlığında görevli askeri personelle olay yerine geldi. Polis tarafından gözaltına alınan subayların gözaltı işleminden sonra Merkez Komutanlığına gönderildiği öğrenildi.

EVLERiNE BASKIN YAPILDI

Cumhuriyet Savcısı Bilgin tarafından yapılan ilk incelemede subayların gözaltına alındığı yerin, Çukurambar 1424. caddede ikamet eden Bülent Arınç ın ikametine çok yakın olduğu, 06 LJY **** plakalı aracın TSK ya kayıtlı kayıtlı resmi araç olduğu, 06 BH **** plakalı aracın ise rentacar aracı olduğu tespit edildi. Şüpheli subayların ikametlerinde yapılan baskınlarda da bilgisayar ve dokümanlara el konulduğu belirtildi.
birilerinin damarına bastığı anlaşılan siyasetçi.
kendisini suikast yapılabilecek biri gibi önemli gören insan. sen olsan ne farkeder olmasan ne? sen değilmiydin sayın tayyip erdoğan2a beni parti meclisine aldığı için teşekkür ediyorum diyen.

satranç tahtasında piyonun bile önemi vardır ama piyonu biz baştaki olark görüyoruz. e o zman piyonun piyonunu kim ne etsin!
1) kendisine suikast düzenlendiği iddiası bulunan başbakan yardımcısı. doğru yanlış zamanla öğreniriz. şimdilik, bildiğim şu: eğer ki kendisine suikast düzenlemeye ve bunu uygulamaya çalışan birileri yoksa ve bu olaydan siyasi çıkar sağlanmaya çalışılıyor ise; bunların alayı şerefsiz, haysiyetsizdir; o.. çocuğudur, itoğlu ittir!

2) türk silahlı kuvvetleri açıklamasında :

"Türk Silahlı Kuvvetlerinden kimse, birçok kimsenin yaptığı gibi, yürütülmekte olan bir soruşturma hakkında değerlendirme yapmasını ve kendini yargı yerine koyarak hüküm vermesini beklememelidir."

şeklinde ne yapmaya çalıştığını belirtmiştir.

Dahası 7 yaşındaki çocuk kadar iq'su olan insanın inanmayacağı, zaten halkın çoğunun iplemediği bir safsatayı ciddiye alıp onun reklamını yapmak saçmalamak olurdu.

akp'liler biraz ıkınsın daha gerçekçi senaryolar üretsin...
tayyip erdoğan'dan sonra akp'ye başkan olma derdine düşmüş antipatik kişi. bu adama yönelik suikast iddiaları şu günlerde gündemde ya, ölse üzülmeyeceğim kişidir ayrıca. zira kafa yapısına ve her daim ağlaklığının gözler önüne serdiği psikolojik sorunlarından yola çıkarak bir partiye yönetmeye uygun olduğunu düşünmüyorum.

hem suikasta kurban gitmeyeceği açıka ortada. türkiye'de bozuk adamdan çok düzgün, namuslu adamları harcamak moda olmuştur daima. bu açıdan korkmasına gerek yoktur.

ama allah yanına alarak bize bir kıyak yaparsa mutlu oluruz tabi.
dedesi esrarkeş derviş mehmet gibi direk kafa keserek fikriyatını teşhir etme yolunu seçmemiş kimse.
an itibari ile canlı yayında açıklama yapmış ve gördüğüm kadarı ile daha dün kükrerken bugün süt kuzusu modunda hafif mazluma yatma ve hafiftende suikast iması olmayabilir ayağı çeken kişi. aha buraya yazıyorum 2 gün sonra unuttururlar bunu. artık yeni tertiplere yelken açarlar.

kaldıki an itibari ile bir gazete soru sordu ve arınç " o kadar anlattık ya " falan dedi.
ah be o kadar anlattın ama ne anlattın ki.
evirdin çevirdin, kıvırdın durdun 20 dk.dir.

hadiyin şimdi taraf ve vakit'inizi alıp, yeni tertiplere yelken açın.
gelelim alıntımıza:

bunun adi teneke suikast
sözde bülent arınç suikastı

atilla akar türkiye'de suikast konularını araştırmış yazmış nadir gazetecilerden biridir. gazeteci-yazar akar, atillaakar.com.tr sitesinde bülent arınç "suikastını" bakınız nasıl değerlendirdi:

“bu kez lafı dolandırmadan doğrudan konuya gireceğim. dünya ve türkiye tarihinde olmuş bütün suikastları ve girişimlerini incelemiş, bu konuda iki de kitabı olan bir yazar olarak söylüyorum; başbakan yardımcısı sayın bülent arınç’a yönelik olduğu söylenen suikast iddiası türünden “acayip” bir olayı ilk defa görüyorum. bana göre dile getirilen iddiaların bazı açılardan oldukça “kafa karıştırıcı” yönleri mevcut. gene de iddia vahimdir ve üzerinde “çok yönlü” olarak düşünülmelidir.

daha doğrusu suikastlar tarihinde ve istihbarat literatüründe böyle bir kavram mevcuttur ve daha ziyade sanki onu andırıyor gibidir. bu kavram “teneke suikast”tır. (teneke suikast: çeşitli siyasi hesaplarla gerçekte yapılmamış ama yapılmış yahut yapılacakmış gibi gösterilen suikasttır. daha doğrusu gerçek suikasttan ziyade suikastın “şov”udur. örneğin geçmişte françois mitterand’ın kendisini yeniden siyaseten parlatmak ve gündeme oturtmak için böylesi bir “düzmece suikast” tertiplettiği söylenir.) meraklı okurlarıma bu konuda bernard thomas’ın -kitapçılarda değil ama sahaflarda bulabilecekleri- “tarih boyunca polis kışkırtmaları” (koza yayınları. 1975) başlıklı eserini okumalarını tavsiye ederim.

ancak konuya girmeden önce önemle belirteyim; burada bülent arınç’ın kendi kendine olmayan bir suikast girişimi tertiplettirdiğini yahut bu imajı yarattığını iddia edecek değilim.
fakat burada bazı “güçler” bülent arınç üzerinden, arınç’ı da içerir bir şekilde (ki, ak parti içine ordu karşıtı beyanlarıyla en çok öne çıkan isim o olduğu için seçilmiş olabilir) bir “senaryo” hazırlamış ve uygulamış olabilirler. muhtemelen buna “servis” edilme biçimine bağlı olarak bülent arınç’da inandırılmış olmalı ki, o günden beri adeta bağırıp duruyor.

hatırlarsak partisinin manisa’daki danışma meclis toplantısında üstü kapalı olarak konuya değinen arınç şunları söylemişti: “siz bu zihniyetle devam ederseniz, bizi vatan haini gözüyle görmeye devam ederseniz ve bu suçlamalara aynen iştirak ederseniz türkiye’de birilerine hedef göstermiş olursunuz. bu birilerinden hedef gösterdiğiniz insanlar bir şekilde zarar görecek olursa memnun mu olacaksınız?” bülent arınç, bununla da yetinmeyip “olayı mgk’na götüreceğini” söyleyip, bir “milli güvenlik sorunu” haline getireceğini de ayrıca açıkladı. (bülent arınç gerçekten bu konuyu mgk’ya getirir ve genelkurmay başkanı orgeneral başbuğ’un istifasını isterse o zaman kafamda bazı soru işaretleri kaçınılmaz olarak oluşacaktır ama şimdi değil!) bakalım “iş” nereye varacak?

hatta böylesi muhtemel bir “suni suikast”ın “ikili” bir amacı bile olabilir. hem arınç üzerinden orduyu zorda bırakacak fiili bir “durum” yaratmak hem de arınç’a bir “dolaylı gözdağı” verilerek ona muhtemel bazı konulardaki ittifaklarından “geri adımlar” attırmak. (bu arada bülent arınç'ın bayramdan sonra "ne danıştay ne bülent arınç kalacak?" şeklindeki sözlerini de nedense hatırladım!) kısaca ister “gerçek” ister “uydurma” olsun olayın kendisi gerçekten ilginç. maalesef toplumumuz, medya, istihbarat merkezleri, yöneticiler şu anda “tek odak teorisi”ne fazlasıyla kapıldıklarından, “şablon izahlar” a fazlasıyla inandıklarından “çoklu odaklar”ı ve planları yeterince göremiyor olabilirler.

kolay infiale kapılma, aceleden gaza gelme, hemen “hazır adresler” gösterme, “etiketleme” standart beyinlerin en tipik göstergesidir. “kuşkular” nedense hep “tek yönü” ve “tek adres”li yorumlar duyulurken başka türlü de olabileceğini akıllarına dahi getirmek istemiyorlar. oysa “oyun içinde oyun”lar olabilir ve bunlar öyle “konserve izahlar”la bir çırpıda anlaşılamaz…

(alıntıdır)
hardcore kemalistlerin ve ulusalcı tiplerin hiç sevmediği siyasetçidir. zira her konuşmasında, açıklamasında bunların damarına bir güzel basar. suikast planları vardır yoktur bunu süreç gösterir ama olsa kim şaşırır ? ben şaşırmam. bugün ağzı köpürmüş bir şekilde bu adama küfür ve hakaretler yağdıranların, hedef gösterenlerin bir gün suikast planı hazırlığı içinde olmaları şaşırtıcı olmaz.

gerçi malum sarıkız, ayışığı hatta ergenekon hepsi yalandı. nereden mi biliyoruz ? e asker öyle söyledi. malum biz türk toplumu olarak askeri yetkililere biat etmek zorundayız. bize ne söylenirse "doğrudur paşam" demeliyiz. çünkü haşa asker ne yalan söyler ne de bir yanlışın içinde yer alır.
insan olanların sevmediği siyasetçidir.
ama bir çok akp yandaşı tapar bu adama.
üstelik apo denen bebek katilinin bu adamı öve öve bitirememesine rağmen hala severler.
hatta ve hatta haburdan gelen katil bir teröristin anısını dinleyip ağlamasına rağmen hala desteklerler.
yeri yurdu ve rütbesi belli bir binbaşı ve bir albayın evine gidip kapıyı çalarak kendisine suikast yapacağına inanan bilim kurgu mereklısı politikacı.

halbuki kendisi çok iyi bilir ki; bu işler tek kullanımlık tetikçilerle yapılır ve eğer albaylar kendisine bir müdahalede bulunacaksa bu saat 00:30 sularında tanklarla olur.

ne yapıp edip kendine "ağlayacak" bir konu bulan sayın arınç, yarın çıkıp "genelkurmay başkanı bana beddua edip ölmemi istedi" gibi bir açıklamayla yandaş basına malzeme verebilir.
bariz yalan söylüyor. bende küçükken anneme yalan söylediğimde onun gibi konuşurdum.
konuşmasını bilmeyen , dtplilerden farkı olmayan , satıcı bir siyasi parti içerisinde olan bir canlı.
Manisalı siyasetçi.Oldukça kısa boylu, pamuk saçlı,ağlak bir bünyedir.Tavırları ,üslubu yol arkadaşı Kasımpaşa insanına tıpatıp benzemektedir.
bBir uçak yolculuğunda kendisiyle yakın oturup ,batıl inanç gereği karnımdaki yavrunun ona benzememesi için yan gözle ile bakmadığım sahsiyettir.
(bkz: Al birini vur ötekine)
(bkz: Temiz siyaset istiyoruz)
ibrahim tatlısesin siyasetteki yansıması her daim salya sümük ağlayabilen bu yolla halkın manevi duydularını pek bi güzel sömüren manisadan çıkmış keşk çıkmasaymış dedirten manisalı..
mükemmel bir insan kendisi bence.
(bkz: bana bu baslikla gelmeyin)

ne zaman duysam ** sinirlerim everest'i geçiyor nedense.

edit: söylemeden edemeyeceğim, dünyanın hangi ülkesinde meclis başkanları, meclis çalışanlarına 25 tl zam yapıp, 55 tl pul parası** kesintisi yapar görmedim, duymadım, bilmiyorum.

ama bu siyasetçimizde oldu maalesef. eee n'apalım, burası türkiye.