bugün

dandirik bir üniversitenin rektör yardımcısı.

“Ben daha çok cahil ve okumamış tahsilsiz kesimin ferasetine (anlayış-sezgi) güveniyorum bu ülkede. Yani ülkeyi ayakta tutacak olanlar, okumamış, hatta ilkokul bile okumamış, üniversite okumamış cahil halktır”

demiş.

Bu adamın değil o konumda olmasını bu ülkenin vatandaşı bile olmaması gerekiyor.

Bildiğin vatan haini.
Sebahattin Zaim Üniversitesi rektör yardımcısıdır. okuyan kesimi az olan ve bunu arttırmaya çalışan bir ülkenin vatandaşlarına okumamalarını öneren bir aklıselimdir.

normal biri olsa zaten ismini bildiğimiz bir yerde olurdu. bu adamı profesör yapmışız biz de...
okumakla adam olmuyor deyiminin canlı örneği.

ha bir de, eşeğe altın semer vursan eşek yine eşek var.
vakti zamanında ömer seyfettin'in ince bir anekdotla vurguladığı bir konuyu gündeme getirip bir nevi bilgelik sergileyeyim derken tam aksine batırmış olan akademisyen. ha, mevcut iktidarın makbul seçmen profili beklentisinin güzellemesini de yapmış tabii bahaneyle, o da ayrı konu.
ben okudum da ne oldu diyemeyen üniversite rektör yardımcısıdır.
yaptığı cahil açıklamasından ve toplum tarafından tokat yedikten sonra istifa etmek mecburiyetinde kaldı.
aslında doğru bir noktaya değinmiş ama ifade ediş şekli yanlış olmuş. her dogru her yerde soylenmez. aslında diyor ki okumamış kesim ülkeye hainlik düşünmez sorgulamadan her koşulda vatanını destekler ama okumuş aydın denen kesim gerektiğinde ülkenin karşısında da yer almış ve bilerek yahut bilmeden ülkenin kötülüğü için de çalışmıştır. bakın ben yazınca yine acayip bir laf oldu anlatılmıyor yani anlatmak istesen böyle tepki görürsün çünkü adamlar tezgahı kurmuş yıllar önceden. eğitimli kesimi kendi çıkarları için kullanıyorlar.
okumakla adam olunmadığını itiraf etmiş kişi.
"Ülkeyi ayakta tutmak için cahil nesil lazım" deyip gelen tepkiler üzerine istifa eden sabahattin Zaim Üniversitesi Rektör Yardımcısı. o değil de sabahattin Zaim Üniversitesi ne lan!

http://www.sozcu.com.tr/2...-ari-istifa-etti-1148708/
Haberturk de kendini savunmaya çalışan kişi.
az önce kendisinin linç edildigi haberde duyduklarımla beni şok içerisinde bırakan şahıstır..

"halk okumasın okuyanların halini görüyoruz hiç dogru karar veremiyorlar, zihinleri bulanıyor okumamış kesim öyle mi dogru olanı dinleyip uyguluyorlar " vs demiş.

fakat şurayı kaçırmıştır, osmanlının da yıkılışının nedeni budur aslında..

adam diyor ki üni okuyunca insanların beyni bulanıyhor saçma sapan kararlar veriyorlar.. yav bunun okumakla ne alakası var, sakın o egitimde bir bokluk olmasın.. problem okumakta degil be adam, orda verilen egitimde. babası hoca olup koyu akpli olan arkadaşım üniye gidince sekülerizm savunur oluyor, adam karşıma gelmiş " dinciler " falan diyor ahahaha adamın babası akpli, onu geçiyorum çok sevdigim bir kişidir espritüldir falan ama sekülerizm dincilik nedir bilmezdi adam lan üniye gitti aman allahım bekareti dert eden adam" nefes alsın yeter " mantıgıyla geriye döndü..

babalar oralarda verilen egitm yanlış anlayın bunu artık..

onu bunu linç etmekle içeri almakla sikko medya kurumlarını ele geçirmekle olmuyor bu iş, laikçilerin ele geçirdigi egitim kurumlarını tekrar geri alacaksınız, egitim kurumlarını tekrar millileştireceksiniz.. düşman ufak bir çöp tanesini ele geçiyorsa siz elinizdekini avucunuzdakini feda edip o çöp tanesini geri alacaksınız..

artık anlayın anlayın, egitim kurumlarında egitim verilmiyor, militan yetiştiriliyor. ulan kendi ülkemizde ülkeye düşman adam yetiştiriyoruz, onun parasını da biz veriyoruz.

tutmuş böyle adamlar ise okutmayalım kimseyi diyip egitimi eleştiriyorlar..

problem egitimde degil onun türünde ve onu verende..

uyanın artık çocukların beyni yıkanıyor, ailelerine düşman ediliyorlar..
Kısır döngü
https://www.youtube.com/watch?v=aK4hy9DfzBk