bugün

tamami turkiye'de gecen ve turk oyunculardan olusan, sony ve discovery multimedia'nin beraber yaptiklari 1997 yapimi 6 CD'lik mukemmel otesi bir icon adventure oyunudur. bir yandan uluslararasi tarihi eser kacakciligi ile ilgili bir cinayeti cozmeye calisirken bir yandan da suleymaniye cami, arkeoloji muzesi, topkapi sarayi, ayasofya, kapali carsi gibi mekanlari gormemizi sagliyor. insani tamamen doyuran, ulkemizi tanitici harika bir oyun.
tr. bizans ile ilgili.
bu oyunu level dergisi veriyordu. 8 yaşımda filan olmam lazım. geniş çözümleri yer almasa dergide oynayabilecek durumda değildim yani. ama çok bağlayıcı bir oyundu. atmosferi, müzikleri dönemine göre üstündü. en güzel özelliği de herhalde yapılan istanbul turu. camiye girerken ayakkabılarını çıkartıyordun mesela, böyle detaylara bile yer verilmişti. yerebatan sarnıcı'nda birkaç defa cinayete kurban gitmiştim ama yılmamıştım. ta ki son cd hatalı çıkana kadar. hiçbir zaman bitiremedim o nedenle bu oyunu.

tam adı için (bkz: byzantine the betrayal)

oyun şöyle başlardı
http://www.youtube.com/watch?v=jjWDgm212PY
amerikalı groove metal grubu.
cok geç farkına vardığım grup.
hele bir pattern recognition vardır ki dinlemeniz tavsiye edilir.
teşekkürler yutup.
2000 yılında kurulmuş, abd çıkışlı progressive Groove Metal grubu. Şarkıların neredeyse her biri farklılık gösteriyor; bazen progressive metal dinlerken bazen thrash metal dinlediğiniz oluyor, bu bakımdan sıkıcılıktan uzak. Şarkı sözleri, dinler, politika ve uzaylılar üzerine.

Broadmoor EP 2003
The Fundamental Component Full-length 2004
and They Shall Take Up Serpents Full-length 2005
Oblivion Beckons Full-length 2008
Byzantine Full-length 2013
To Release Is to Resolve Full-length 2015
The Cicada Tree Full-length 2017