bugün

var olan iticiliktir. hayattan bir beklentisi kalmadığı için inanacak bir şey arayıp sonunda burçları keşfetmiş kızdır.

arkadaş, karşıma çıkan her kız inanıyor ya. poposuna çatal batırmak lazım böylelerinin.
tüm kızların itici olduğu sonucuna çıkan iticiliktir.
aynı zamanda kahva falına da inanan kızdır. hatta fala göre erkek arkadaş seçeni de gördüm. bu artık fala inanmak değil falla yaşamaktır.
-ayyy kızlar ahmet diye bir cocukla tanıştım geçen gün ama salı günü fatma'nın baktığı falda uzun süre mutlu bir ilişki gözükmedi bundan dolayı çocuğa siktiri çektim.

vs vs.
bana bir arkadaşımı hatırlatan iticiliktir.

yıllar evvel bir kız arkadaşım,yıllık burç zımbırtısı mıdır nedir ona bakmış. burcuna göre nisan ayında hayatının erkeğiyle tanışacağı falan yazıyormuş. nisana giriş yaparken kendisine gelen giden yoktu. sırf boş geçmemek için normal bi erkek arkadaşına bizzat kendisi çıkma teklif etmişti.

hatırlayıp darlandım yine.
olabilir velhasıl astroloji düşündüğünüz kadar bilimsellikten uzak değil. mitolojiden de fazlasıyla beslenmiştir. aslında bu kız, gök ve mitoloji bilgisine sahipse fazla çekici bile olabilir. suyunu çıkarmamak lazım.

(bkz: hesiodos)
inanma burçsuz da kalma demişler.
itici değil bilakis sempatiktir.