bugün

sanki sivilce hep ordaymış burun sonradan çıkmış imajı verir insanı yaşamdan soğutur.
insanın kendisini palyaço gibi hissetmesine neden olan durumdur.
burunda çıkan sivilce genelde ergen sivilcesi olur. bu sivilceyi fazla kurcalamamak gerekir. çünkü gereksiz yere patlattığınız anda kalıcı iz bırakabiliyor. çıkan sivilce bir, müddet sonra kendiliğinden geçer.
bazen o kadar büyür ki sivilceden çıkan burun dersin.
çoğunlukla ergenusluk belirtisidir. dudak üzerinde çıkan sivilce kadar ağrılı sızılı ve iğrenç olmayandır.
sıkınca beynin patlıyormuş gibi hissedersin. çok inatçı değildir ama. bir süre sonra gider. dokunmamak lazım.
Sivilcenizde yuz cikmasindan iyidir.
g*tte çıkmasından iyidir diyebileceğim sivilcedir.
lise zamanında sıklıkla başıma gelen olay ve bu durum öyle zamanlarda oluyordu ki hoşlandığım kızla ne zaman karşılaşsam burnumda kocaman bir sivilce vardı. daha sonra burnumda her sivilce çıktığında anlıyordum o kızla karşılaşacağımı.
eğer ergenlik çağında değilseniz, cildiniz yağlıdır ve pissinizdir. yüzünüzü temiz tutmaya çalışarak engelleyebilirsiniz.
geçmesi zor olan sivilcedir.
hele bir de burun karadenizli burnuysa orada çıkan sivilce vücudunuza gösterilen bütün ilginin burnunuza yönelmesini sağlar.
gripken verdiği acı 2x artan bir sivilcedir.
En can alıcı ve can yakan durum , tarifi yok anlatılamaz.
fazla el arabasına biniyorsun. asılma.
iki kaşın ortasında çıkardı benim hep onun gibi zor olmalı. insan kendiyle bile alay eder oluyor.
Dalgada çıkan kadar acı vermez.
7-ci sınıfta bir kızı çok sevdim. ya rabbi nolur bu kızı bana unuttur çok acı çekiyorum dedim.

hay ben o kızı s.... o da acı mı be.. bu nası bi acıdır ya rabbi. nalet gelsin burun sivilcesine..